Dobrodzieński Portal Sportowy

Dobrodzieński Portal Sportowy

Facebook

DZIEJE SIĘ W TENISIE

fot. Archiwum tenisistów

Dobre wyniki odnotowali nasi tenisiści w odbywających się w tym sezonie imprezach tenisa ziemnego. Na uwagę zasługuje świetna dyspozycja Marka Grabinskiego, który zdobył tytuł wicemistrzowski w solidnie obsadzonej singlowej Zimowej Lidze Tenisa Ziemnego w Lublińcu. W tej samej lidze, lecz w grach deblowych bardzo dobrze spisał się również dobrodzieński debel - Błażej Kamiński i Marek Grabinski, zdobywając wicemistrzostwo. Dodatkowo Błażej Kamiński osiągnął sukces na turnieju debla w Zawadzkiem, gdzie najwyższy stopień podium wywalczył grając w parze z tenisistą z Ozimka. Gratulujemy naszym reprezentantom!

[W artykule wyniki i krótka relacja z powyższych imprez]

2 x podium naszych tenisistów w Zimowej lidze tenisa

Zimowa Liga Tenisa Ziemnego - Manhattan Centrum Sportu i Rekreacji Lubliniec  2018 r. rozgrywana była od listopada 2017 do kwietnia 2018 i obejmowała ligę singla mężczyzn, liga singla kobiet oraz debla mężczyzn. Do 2 edycji zimowej ligi zgłosili się zawodnicy m.in. Z Lublińca, Dobrodzienia, Krupskiego Młyna, Kędzierzyna-Koźla, Ozimka, Zawadzkiego i innych.

  

W lidze singla mężczyzn, w której grało 20 zawodników systemem każdy z każdym, dobrodzieński tenis reprezentowało 3 zawodników: Marek Grabinski, Błażej Kamiński oraz Mariusz Dworaczyk. W singlu 2 miejsce zajął Marek Grabinski, natomiast w deblu również świetnie wypadli Błażej i Marek zdobywając 2 miejsce.  

Zakończenie ligi tenisa zima 2017/2018.

Wyniki:
Mężczyźni:
1. Robert Armata (Lubliniec) 50pkt
2. Marek Grabiński - (Dobrodzień) 49pkt
3. Marian Popiołek - (Lubliniec) 45pkt
4. Sebastian Czogala - Kędzierzyn-Koźle, 45 pkt
5.Błażej Kamiński - Dobrodzień, 27 pkt
17. Mariusz Dworaczyk - Dobrodzień 5 pkt
 
Debel:
1. Brzęczek/ Walendziński (Ozimek/Zawadzkie) 35pkt
2. Kamiński/Grabiński (Dobrodzień) 30 pkt
3. Gołąbek/ Przybyło (Lubliniec) 14pkt

Pełne wyniki na stronie:
http://manhattansport.pl/liga-tenis.php2 
 
 

 
Deblowe Zwycięstwo Błażeja Kamińskiego 

Dnia 26 maja w Zawadzkiem rozegrany został turniej debla, który zakończył się zwycięstwem naszego dobrodzienianina Błażeja Kamińskiego wraz z Mirosławem Michalczykiem z Ozimka. W finale pokonali parę Paweł Bębas/Krzysztof Świerc (Strzelce Op./Kolonowskie) 6-4,6-3.
Pozostali nasi tenisiści: debel Marek Grabinski/Janusz Pinkowski (Dobrodzień/Zawadzkie) odpadł w półfinale z parą Bębas/Świerc 3-6, 7-5, 6-10
oraz debel Mariusz Dworaczyk/Jarosław Dłutowski (Dobrodzień/Strzelce Op.) odpadł w fazie grupowej eliminacji.


"Szkoda, że nie mamy w Dobrodzieniu kortów, bo tenis ziemny zdobywa coraz większą popularność również w naszym miasteczku, a nasi tenisiści muszą trenować i grać na kortach w sąsiednich miastach" - ocenia sytuację tenisową w Dobrodzieniu Marek Grabinski. I trudno się z tą oceną nie zgodzić, gdyż jedyny nasz kort w ogrodzie plebanijnym stoi, niestety, mocno zaniedbany i raczej na nim nie sposób grać.
 
 

Szkółki

Szkółka Piłkarska AS Dobrodzień Szkółka Koszykarska Basket Dobrodzień

Wydarzenia

Partnerzy

Kotarski Informatyka Raspberry Novelle Butik Online
Patronat honorowy:
Urząd Miejski w Dobrodzieniu DOKIS Stowarzyszenie Dobrodzień Potrzebującym Kulisy Powiatu ool24.pl
2020 © Dobrodzieński Portal Sportowy
Realizacja PORTALU: Kotarski Informatyka & Raspberry