Dobrodzieński Portal Sportowy

Dobrodzieński Portal Sportowy

Facebook

TURNIEJOWE OSIĄGNIĘCIA NASZYCH TENISISTÓW

fot. Archiwum Portalu

W kolejnym artykule o tenisowych zmaganiach naszych reprezentantów przytoczę ich wyniki w okresie od czerwca do sierpnia 2015r., uzyskane w turniejach na tenisowych arenach Opolszczyzny i nie tylko. Przypomnę, że w tenisie amatorskim reprezentują nas trzej panowie: Marek Grabinski, Błażej Kamiński (obaj na zdj.) i Paweł Lempa, którzy całkiem przyzwoicie radzą sobie w okolicznych tenisowych ligach amatorskich, a do tego biorą udział w wielu turniejach. W artykule przeczytacie nie tylko o tym, jakie osiągają oni wyniki w poszczególnych imprezach tenisowych, ale też kto z Dobrodzienia małymi krokami na korcie idzie w ślady Agnieszki Radwańskiej i Jerzego Janowicza.

Czerwiec

W turnieju tenisa ziemnego o Puchar Burmistrza Lublińca rozgrywanego w dniach 2-3 czerwca udział wziął Marek Grabinski oraz Paweł Lempa.


Paweł w 1 rundzie przegrał 1-6, 5-7 i odpadł z turnieju, natomiast Marek (zdj.) w 1 rundzie pokonał Andrzeja Zająca 6-3, 6-2, w ćwierćfinale zwyciężył 6-2, 6-3 Adama Pielkę, a dopiero w półfinale przegrał po ponad 2-godzinnym pojedynku z Robertem Armatą 5-7, 5-7.

*

Dnia 14 czerwca odbył się turniej o Puchar Burmistrza Strzelec Opolskich dzieci w dwóch kategoriach wiekowych. W turnieju brało udział kilkunastu młodych tenisistów, a Dobrodzień reprezentowali Ania Gaś, Magda Grabinska oraz Maciej Grabinski.


Nasi mali adepci zaprezentowali się znakomicie. W kategorii dziewcząt 2 miejsce zajęła Ania Gaś (na zdj. z lewej) a 3 miejsce zdobyła Magdalena Grabinska (zdj. z prawej).


 

 

W kategorii chłopców równych sobie nie miał Maciek Grabinski,

który pokonał wszystkich rywali i zasłużenie wygrał cały turniej zdobywając 1 miejsce.

 

 

 

 

Dla większości dzieci był to pierwszy turniej tenisa i wszyscy kończyli z uśmiechem, choć nie obyło się i bez łez (na fot. od lewej - Magda i Ania oraz pierwszy z prawej - Maciek).

*

W turnieju o Puchar Burmistrza Zawadzkiego, rozgrywanego 21 czerwca 2015r., Dobrodzień reprezentował jedynie Marek Grabinski.

Wyniki:

1 Runda: wygrana z Markiem Buraczyńskim (Zawadzkie)

6-3, 6-4

Ćwierćfinał: wygrana z Andrzejem Piontkiem (Strzelce Op.)

6-3, 6-4

Półfinał: wygrana z Adrianem Brzęczkiem (zawadzkie)

6-4, 6-4

Finał: porażka z Jerzym Szczędziną (Rożniątów)

6-7 ,6-2, 8-10


II miejsce w turnieju!

 

*

Również 21 czerwca w Prudniku odbyła się II Edycja Turnieju Tenisa Ziemnego Lekarzy Weterynarii Ziemii Śląskiej Prudnik Open 2015r.

Rozgrywki toczyły się w dwóch kategoriach wiekowych mężczyzn oraz kobiet.

Bardzo dobrze zaprezentował się Błażej Kamiński (na zdj. poniżej) i powtórzył sukces sprzed roku osiągając finał.


W drodze do finału pokonał 3 przeciwników, a w finale zabrakło nieco szczęścia, gdyż po pasjonującym meczu musiał uznać wyższość Adama Opalskiego, przegrywając dopiero w tie breaku 3 seta.

Błażej Kamiński – Adam Opalski 6-4, 4-6, 6-7 (4-7)

*

Lipiec

W turnieju singlowym rozgrywanym w Kluczborku 18 lipca Błażej Kamiński po wygranej w 1 rundzie z Arkadiuszem Kulczyckim (Kluczbork) dotarł do ćwierćfinału, gdzie w dwóch setach 2-6, 3-6 przegrał z Pawłem Bębasem, natomiast drugi nasz tenisista Marek Grabinski w ćwierćfinale pokonał Bolesława Bednarczuka (Kluczbork) 6-3, 6-4, a w półfinale przegrał z Lucjanem Walkowiczem z Kluczborka 5-7, 7-5, 8-10.


*

Sierpień

W mocno obsadzonym turnieju singlowym w Kluczborku rozegranym 2 sierpnia 2015r. obaj nasi tenisiści zakończyli turniej na ćwierćfinale. Błażej w pierwszej rundzie pokonał Mariusza Wojtunika z Kluczborka 6-3, 7-6, natomiast w ćwierćfinale uległ Lucjanowi Walkowiczowi 6-2, 6-2.

Marek Grabinski w pierwszej rundzie pokonał Katarzynę Kieszowską 7-5, 6-4 (zdj.), jednak w ćwierćfinale uległ późniejszemu triumfatorowi turnieju Jarosławowi Krzywoźniakowi z Wieruszowa wynikiem 4-6, 4-6.


Zdjęcia z archiwum prywatnego Marka Grabinskiego


Szkółki

Szkółka Piłkarska AS Dobrodzień Szkółka Koszykarska Basket Dobrodzień

Wydarzenia

Partnerzy

Kotarski Informatyka Raspberry Novelle Butik Online
Patronat honorowy:
Urząd Miejski w Dobrodzieniu DOKIS Stowarzyszenie Dobrodzień Potrzebującym Kulisy Powiatu ool24.pl
2020 © Dobrodzieński Portal Sportowy
Realizacja PORTALU: Kotarski Informatyka & Raspberry