Dobrodzieński Portal Sportowy

Dobrodzieński Portal Sportowy

Facebook

PIŁKARKI ZSP DOBRODZIEŃ

W FINALE WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO


fot. TOM

Po zdecydowanym zwycięstwie w marcowych Mistrzostwach Powiatu Oleskiego piłkarki nożne ZSP w Dobrodzieniu uzyskały awans do turnieju półfinałowego o mistrzostwo Opolszczyzny. Turniej ten odbył się w środę, 13 kwietnia 2016r. w dobrodzieńskim kompleksie sportowym "ORLIK", a reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, jako organizatorzy, okazała się mało gościnna dla swoich rywalek, wygrywając zawody i uzyskując awans do imprezy finałowej piłkarskiej LICEALIADY dziewcząt. Dwa zwycięstwa i jeden remis to bilans uczennic ZSP, dający dalszą grę wśród najlepszych czterech drużyn w województwie opolskim. W półfinale nasze zawodniczki odprawiły z kwitkiem reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych z Nysy, Prószkowa i Kluczborka.

[W artykule wyniki i krótka foto-relacja]


Kadra ZSP Dobrodzień:

Justyna Bodnaruś, Anna Gaś, Martina Lempa, Nicola Kroll, Marta Brol

Kasia Skowronek, Wioletta Dyllong, Justyna Skowronek i Weronika Kaczmarczyk.

Wyniki naszej drużyny:

1. ZSP Dobrodzień - ZS Kluczbork - 1:1

2. ZS WOSM Prószków - ZSP Dobrodzień 1:2

3. ZSP Dobrodzień - ZS Nysa 4:0


Klasyfikacja końcowa:

1. ZSP Dobrodzień - 7 pkt. bramki - 7:2 (awans do finału wojewódzkiego)

2. ZS Kluczbork - 5 pkt.

3. ZS WOSM Pruszków - 5 pkt.

4. ZS Nysa - 0 pkt.Mecz otwarcia turnieju - ZSP Dobrodzień (w żółtych narzutkach) - ZS Kluczbork, zakończony remisem 1:1. Przez większość czasu po zdobyciu gola przez napastniczkę Wiolettę Dylong drużyna ZSP Dobrodzień prowadziła 1:0, a gra była w miarę wyrównana. Bramka na remis dla przyjezdnych padła dosłownie w ostatnich sekundach spotkania. Po pierwszym meczu mieliśmy podział punktów.

 

W swoim drugim pojedynku ZSP Dobrodzień (niebiesko-czarne stroje) nie miał łatwej przeprawy z faworyzowanym WOSM Prószków, ale zwyciężył 2:1. Inicjatywa była przez większość meczu po stronie miejscowych piłkarek, co zostało udokumentowane prowadzeniem 2:0, ale na 2 minuty przed końcem rywalki zdobyły kontaktowego gola i zrobiło się nerwowo. Sędzia doliczył jeszcze dodatkowy czas, ale końcowy gwizdek zabrzmiał przy jednobramkowym prowadzeniu Dobrodzienia, co pozwoliło naszym piłkarkom objąć prowadzenie w turnieju.

 


Ostatni mecz ZSP Dobrodzień z Nysą, w którym oprócz wygranej gospodyniom potrzebna była spora ilość bramek, okazał się najbardziej udanym spotkaniem turnieju. Plan ZSP został zrealizowany, a wygrana 4:0 była wystarczająca, aby odnieść końcowy sukces i awansować na wyższy szczebel wojewódzkiej drabinki piłkarskiej.

 

 

Piłkarki ZSP są nadal w grze o mistrzostwo Opolszczyzny, a w tym turnieju tytuł "Króla Strzelców", zdobywając 6 bramek, uzyskała napastniczka ZSP Dobrodzień - Wioletta Dyllong

Szkółki

Szkółka Piłkarska AS Dobrodzień Szkółka Koszykarska Basket Dobrodzień

Wydarzenia

Partnerzy

Kotarski Informatyka Raspberry Novelle Butik Online
Patronat honorowy:
Urząd Miejski w Dobrodzieniu DOKIS Stowarzyszenie Dobrodzień Potrzebującym Kulisy Powiatu ool24.pl
2019 © Dobrodzieński Portal Sportowy
Realizacja PORTALU: Kotarski Informatyka & Raspberry