Dobrodzieński Portal Sportowy

Dobrodzieński Portal Sportowy

Facebook

POWIATOWE PODIUM W KOSZYKÓWCE

OPANOWANE PRZEZ DOBRODZIEŃ

fot. ZSP Dobrodzień

Sukcesami reprezentacji młodzieżowych dobrodzieńskiego ZSP zakończyły się rozegrane w grudniu 2015r. Mistrzostwa Powiatu Oleskiego w koszykówce dziewcząt i chłopców. Dziewczęta 7 grudnia wywalczyły trzeci stopień powiatowego podium, natomiast jeszcze lepiej spisali się panowie, którzy 11 grudnia zdobyli tytuł mistrza powiatu (zdj. powyżej) i awans do półfinałów wojewódzkich. Jakby do tego dodać jeszcze udane występy i również miejsca na podium naszej szkoły podstawowej i gimnazjum, to śmiało można stwierdzić, że rok 2015 to rok obfitujący w koszykarskie sukcesy w Dobrodzieniu.

[W artykule krótka relacja z turniejów]

Rozpoczęło się od niespodziewanego, dobrego miejsca na podium uczennic naszego Zespołu Szkół, które w poniedziałek, 7 grudnia br. w oleskiej hali sportowej wygrały 2 mecze, 1 przegrały i 1 zakończyły remisem. Niewiele zabrakło do zwycięstwa w turnieju, ale skromny, 7-osobowy skład opadł z sił w ostatnim przegranym pojedynku, co zepchnęło naszą drużynę na trzecie miejsce.

Reprezentacja dziewcząt ZSP Dobrodzień wystąpiła w składzie (zdj.):

Nikola Sopa, Paulina Dusiewicz, Katarzyna Konieczko, Dżesika Korn,

Nicola Kroll, Magdalena Krawczyk, Sandra Niemiec (kpt.), Zuzanna Mucha.


W piątek, 11 grudnia br. swój cel doskonale zrealizowali chłopcy, którzy nie przegrali ani jednego pojedynku w hali Zespołu Szkół w Oleśnie i zdobyli po kilku latach przerwy mistrzostwo powiatu.

Puchar i dyplom za 1 miejsce odbiera z rąk Koordynatora Sportu Szkolnego w powiecie oleskim Jana Chmielewskiego kapitan drużyny ZSP Dobrodzień Mattheus Czellnik


Turniej jednak nie był łatwy, bo właściwie każdy mecz był wyrównany i dopiero końcówki decydowały o ostatecznym zwycięstwie ZSP Dobrodzień. 3 zwycięstwa w końcówkach i 1 po dogrywce dały oczywiście najwyższy stopień podium ale i awans do styczniowych półfinałów wojewódzkich w Opolu.Dodatkowo tytuł "Króla Strzelców" zdobył nasz reprezentant Robert Matyska, uzyskując 28 punktów.

 

ZSP Dobrodzień - Mistrz Powiatu na rok szkolny 2015/2016 zagrał w składzie (zdj.):

Mattheus Czellnik (kpt.), Robert Matyska, Dawid Chrobak, Martin Bonk,

Marcin Karpinski, Patryk Max, Dominik Niemiec, Adam Wrzecionek.

 


Szkółki

Szkółka Piłkarska AS Dobrodzień Szkółka Koszykarska Basket Dobrodzień

Wydarzenia

Partnerzy

Kotarski Informatyka Raspberry Novelle Butik Online
Patronat honorowy:
Urząd Miejski w Dobrodzieniu DOKIS Stowarzyszenie Dobrodzień Potrzebującym Kulisy Powiatu ool24.pl
2018 © Dobrodzieński Portal Sportowy
Realizacja PORTALU: Kotarski Informatyka & Raspberry