SUKCES ZSP DOBRODZIEŃ

Wtorek, 4 czerwca 2019r. okazał się bardzo udany dla koszykarzy ZSP Dobrodzień. W mistrzostwach powiatu oleskiego w streetballu reprezentacja chłopców obroniła tytuł mistrzowski, natomiast dziewczęta zdobyły wicemistrzostwo tych rozgrywek po raz pierwszy w historii. W koszykówce szkolnej nadal jesteśmy powiatową czołówką i oby tak dalej.

BIEGLI PO RAZ DWUDZIESTY SIÓDMY

W czwartek, 23 maja 2019r. w Parku Miejskim w Dobrodzieniu odbył się coroczny bieg uliczno-przełajowy dla młodzieży lokalnych szkół. Bieg tradycyjnie odbył się pod hasłem "Młodość, Trzeźwość, Sport". Uczestniczyło ogółem 150 biegaczy - uczniów oddziałów gimnazjalnych przy Publicznej Szkole Podstawowej i Zespole Placówek Edukacyjnych oraz uczniów wszystkich typów szkół w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych. W biegu dziewcząt (dyst 1800m.) najszybsza była gimnazjalistka Małgorzata Skowronek, uzyskując czas 7 min. i 53 sek. Tuż za nią na metę przybiegła jej siostra Martyna, a po niej Sybilla Lempa z ZSP. W kategorii chłopców (dyst. 2200m.) triumfował również gimnazjalista Marek Rust, uzyskując wynik 7 min. 10 sek. Zaledwie jedną sekundę później na mecie zameldował się Kamil Pytel z ZSP, a za nim Radosław Matyja, również uczeń ZSP. Młodzieży tradycyjnie dopingowali dyrektorzy i nauczyciele wymienionych wyżej szkół. Zwycięzcy zgodnie z tradycją biegu otrzymali w nagrodę rowery, puchary, medale i dyplomy oraz torbę gadżetów miejskich oraz firmy Dr VOLT. Sowicie nagrodzeni zostali również pozostali biegacze z miejsc 2-10 w obu kategoriach (puchary, medale, dyplomy, nagrody rzeczowe), a dla reszty uczestników organizatorzy rozlosowali 13 różnych nagród rzeczowych (pufy, meble, akcesoria multimedialne oraz nagrodę główną - rower miejski). Imprezę zorganizowali nauczyciele wf ZSP w Dobrodzieniu.

[W artykule wyniki i zdjęcia z imprezy]

TYTUŁU NIE OBRONILI LECZ SWOJE ZROBILI

W środę, 28 listopada 2018r. w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrodzieniu odbył się turniej mistrzostw powiatu oleskiego w koszykówce chłopców dla szkół ponadgimnazjalnych. Zawody stały na dobrym sportowo poziomie, a zwycięzcą została drużyna Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Oleśnie. Reprezentacja ZSP Dobrodzień poszła śladem swoich koleżanek sprzed 2 dni i została wicemistrzem powiatu, ulegając jedynie mistrzom w finale turnieju. Głównym pogromcą naszych koszykarzy okazał się zawodnik 2-ligowego STARTU MEBLE Dobrodzień Dominik Desczyk, który zdecydowanie poprowadził zespół z oleskiej szkoły do zwycięstwa i dodatkowo uzyskał tytuł "Najlepszego Strzelca Turnieju". Koszykarzom dobrodzieńskiego ZSP nie udało się więc obronić tytułu sprzed roku i na kolejną szansę będą musieli poczekać do nowego roku szkolnego. Gratulujemy 2 miejsca w powiecie!

[W artykule klasyfikacja końcowa i zdjęcia z zawodów]

DRUGIE W POWIECIE

Dobrze spisały się koszykarki ZSP Dobrodzień na turnieju koszykówki o mistrzostwo powiatu, rozegranym w poniedziałek, 26.11 w hali ZS Olesno w ramach LICEALIADY 2018/2019. Najpierw pewnie wygrały eliminacje grupowe, potem również wysoko pokonały rywalki w meczu półfinałowym. W finale jednak nie podołały rówieśniczkom z oleskiego "ekonomika", ale wyniki, postawa i gra była dużo lepsza niż przed rokiem, kiedy to zajęły miejsce 6. Tytuł wicemistrza powiatu oleskiego nasze dziewczęta wywalczyły po kilku latach przerwy, więc tym bardziej sprawiły sobie i swojej szkole niespodziankę. Gratulujemy dziewczynom z ZSP Dobrodzień!

[W artykule krótka foto-relacja]

WICEMISTRZOWIE POWIATU

W czwartek, 15 listopada 2018r. reprezentacja szkolna chłopców dobrodzieńskiego ZSP wzięła udział w mistrzostwach powiatu szkół ponadgimnazjalnych w piłce nożnej halowej. Zawody odbyły się w hali Zespołu Szkół w Oleśnie. Dobrze spisali się nasi chłopcy, którzy w gronie 6 szkół wywalczyli wicemistrzostwo powiatu. Po wyjściu z grupy eliminacyjnej pokonali 3:2 ZSZ Olesno, lecz w finale ulegli ZSEiO Olesno 0:2. Doskonałe zawody rozegrał bramkarz ZSP Kacper Koza, który popisywał się nieprawdopodobnymi paradami i wyczuciem. Bronił strzały rywali nawet z najbliższych odległości, czym non stop ratował drużynę z opresji. Cieszy fakt tak dobrego wyniku, choć może trochę niepodziewanego, ale wypracowanego postawą na boisku w każdym meczu. Brawa dla młodzieży!