TYTUŁU NIE OBRONILI LECZ SWOJE ZROBILI

W środę, 28 listopada 2018r. w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrodzieniu odbył się turniej mistrzostw powiatu oleskiego w koszykówce chłopców dla szkół ponadgimnazjalnych. Zawody stały na dobrym sportowo poziomie, a zwycięzcą została drużyna Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Oleśnie. Reprezentacja ZSP Dobrodzień poszła śladem swoich koleżanek sprzed 2 dni i została wicemistrzem powiatu, ulegając jedynie mistrzom w finale turnieju. Głównym pogromcą naszych koszykarzy okazał się zawodnik 2-ligowego STARTU MEBLE Dobrodzień Dominik Desczyk, który zdecydowanie poprowadził zespół z oleskiej szkoły do zwycięstwa i dodatkowo uzyskał tytuł "Najlepszego Strzelca Turnieju". Koszykarzom dobrodzieńskiego ZSP nie udało się więc obronić tytułu sprzed roku i na kolejną szansę będą musieli poczekać do nowego roku szkolnego. Gratulujemy 2 miejsca w powiecie!

[W artykule klasyfikacja końcowa i zdjęcia z zawodów]

DRUGIE W POWIECIE

Dobrze spisały się koszykarki ZSP Dobrodzień na turnieju koszykówki o mistrzostwo powiatu, rozegranym w poniedziałek, 26.11 w hali ZS Olesno w ramach LICEALIADY 2018/2019. Najpierw pewnie wygrały eliminacje grupowe, potem również wysoko pokonały rywalki w meczu półfinałowym. W finale jednak nie podołały rówieśniczkom z oleskiego "ekonomika", ale wyniki, postawa i gra była dużo lepsza niż przed rokiem, kiedy to zajęły miejsce 6. Tytuł wicemistrza powiatu oleskiego nasze dziewczęta wywalczyły po kilku latach przerwy, więc tym bardziej sprawiły sobie i swojej szkole niespodziankę. Gratulujemy dziewczynom z ZSP Dobrodzień!

[W artykule krótka foto-relacja]

WICEMISTRZOWIE POWIATU

W czwartek, 15 listopada 2018r. reprezentacja szkolna chłopców dobrodzieńskiego ZSP wzięła udział w mistrzostwach powiatu szkół ponadgimnazjalnych w piłce nożnej halowej. Zawody odbyły się w hali Zespołu Szkół w Oleśnie. Dobrze spisali się nasi chłopcy, którzy w gronie 6 szkół wywalczyli wicemistrzostwo powiatu. Po wyjściu z grupy eliminacyjnej pokonali 3:2 ZSZ Olesno, lecz w finale ulegli ZSEiO Olesno 0:2. Doskonałe zawody rozegrał bramkarz ZSP Kacper Koza, który popisywał się nieprawdopodobnymi paradami i wyczuciem. Bronił strzały rywali nawet z najbliższych odległości, czym non stop ratował drużynę z opresji. Cieszy fakt tak dobrego wyniku, choć może trochę niepodziewanego, ale wypracowanego postawą na boisku w każdym meczu. Brawa dla młodzieży!
[W artykule zdjęcie i skład drużyny]

ZWYCIĘSTWO ZSP DOBRODZIEŃ

W odbywających się w środę, 30 maja 2018r. w Oleśnie Mistrzostwach Powiatu Oleskiego w Streetballu dziewcząt i chłopców z jak najlepszej strony pokazała się reprezentacja naszego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w kategorii chłopców. W zawodach wystąpiły szkoły z naszego powiatu, które w większości wystawiły po 2 zespoły w obu rozegranych kategoriach. Nasi koszykarze (2 drużyny) najpierw bez porażki przebrnęli przez grupy eliminacyjne, potem gładko poradzili sobie w ćwierćfinałach II rundy. Drogi rozeszły się jednak w meczach półfinałowych, nasza DRUŻ.1 (Marcel Kuboth, Kacper Koza, Jakub Wróblewski) wygrała półfinał, a potem finał, natomiast DRUŻ. 2 (Radosław Matyja, Daniel Matachowski, Kamil Kolecek i Daniel Wieszołek) minimalnie uległa w półfinale oraz w meczu o 3 miejsce. Ostatecznie zajęliśmy miejsca 1 i 4, co w klasyfikacji szkół dało nam 1 miejsce w całym turnieju chłopców. Nieco słabiej poszło dziewczętom, które zawody zakończyły na 5 i 9 pozycji i ogółem uplasowały się na 4 miejscu.

[W artykule zdjęcia z turnieju]

26 BIEG DOBRODZIEŃSKIEJ MŁODZIEŻY

W piątek, 25 maja 2018r. w Parku Miejskim w Dobrodzieniu odbył się tradycyjny bieg uliczno-przełajowy dla młodzieży lokalnych szkół. Startowało ogółem 159 biegaczy - uczniów ostatnich klas oddziałów gimnazjalnych przy Publicznej Szkole Podstawowej i Zespole Placówek Edukacyjnych oraz uczniów wszystkich typów szkół w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych. Sygnał do startu zarówno w kat. dziewcząt (1800m.) jak i chłopców (2200m.) dał gwizdkiem Starosta Oleski, a młodzieży dopingowali dyrektorzy i nauczyciele wymienionych wyżej szkół. Imprezę zorganizowali nauczyciele wf ZSP w Dobrodzieniu.

W kat. dziewcząt zwycięstwo odniosła Katarzyna Skowronek z klasy 3 Technikum Handlowego, która wbiegła na metę nieco zmienionej w porównaniu do lat ubiegłych trasy, z czasem 7min.12sek. Wśród chłopców triumfował po raz pierwszy w 26-letniej historii biegu uczeń Zespołu Placówek Edukacyjnych Denis Bojmel, uzyskując czas 7min.24 sek. Zwycięzcy zgodnie z tradycją biegu otrzymali w nagrodę rowery, puchary, medale i dyplomy oraz torbę gadżetów miejskich, powiatowych oraz firmy Dr VOLT. Sowicie nagrodzeni zostali również pozostali biegacze z miejsc 2-10 w obu kategoriach (puchary, medale, dyplomy, nagrody rzeczowe), a dla reszty uczestników organizatorzy rozlosowali 26 różnych nagród rzeczowych (poduszki, pufy, meble, akcesoria audio i RTV, talony do salonu urody i nagrodę główną - rower miejski).