Dobrodzieński Portal Sportowy

Dobrodzieński Portal Sportowy

Facebook

MISTRZ POWIATU w RĘCZNEJ

fot. PSP Dobrodzień

Z opóźnieniem, lecz niesamowitą przyjemnością, podajemy informację o sukcesie dziewcząt PSP Dobrodzień w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej, które odbyły się w dniu 06.11.2018 r. w Gorzowie Śląskim. Turniej cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, gdyż aż 8 drużyn szkolnych z powiatu oleskiego uczestniczyło, walcząc o tytuł mistrza powiatu. W wyniku losowania nasze dziewczęta trafiły do grupy II, wraz z Zębowicami, Gorzowem Śl. oraz Szkołą Podstawową nr1 z Olesna. Z grupy nasza drużyna wyszła z 1 miejsca, a docierając poprzez gładko wygrany półfinał do finału turnieju sięgnęła po tytuł mistrzowski i puchar za 1 miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim.

[W artykule relacja z turnieju]

 

Z relacji opiekuna i trenera grupy naszych dziewcząt Jarosława Krysia wynika, iż cały turniej był przez jego podopieczne kontrolowany. Oto jak relacjonuje rozgrywki turniejowe: - "W pierwszym spotkaniu zmierzyliśmy się ze szkołą z Zębowic, którą po ciężkim boju pokonaliśmy 6-3. Następne mecze grupowe były popisem naszych uczennic, które pewnie pokonały rywalki z Olesna 6-0 i z Gorzowa 7-1.

 

W półfinale trafiliśmy na drużynę ze Strojca, która w przeszłości zawsze sprawiała nam wiele trudności. Tym razem cały mecz był pod naszą kontrolą i ponownie gładko wygraliśmy w stosunku 6-0.

 

   

Czekał nas finał, ostatni mecz, a zmęczenie dawało się naszym młodym zawodniczkom we znaki. Trochę obawialiśmy się tego spotkania, gdyż jak już wspomniałem, dziewczyny odczuwały zmęczenie, a drużyna z Rudnik we wszystkich wcześniejszych meczach wykazała się duża walecznością. Obawy okazały się uzasadnione, gdyż to rywalki lepiej rozpoczęły mecz i szybko objęły prowadzenie 2-0. Fakt ten nie zraził nas, a wzięty „czas na żądanie” dla naszej drużyny odpowiednio zmobilizował zespół i od tego momentu już tylko my zdobywaliśmy bramki, by ostatecznie wygrać 5-2.

 

Po ostatnim gwizdku sędziego dziewczyny odtańczyły taniec radości i szczęśliwe padły na parkiet. Hura !!! Dobrodzień Mistrzem Powiatu w Piłce Ręcznej Dziewcząt! Udało się to po raz pierwszy w tej kategorii wiekowej. Równocześnie po raz kolejny te same dziewczyny nakreśliły wspaniałą kartę dobrodzieńskiego sportu szkolnego. Należy wspomnieć, że 3 lata temu większość z tych dziewcząt uczestniczyła w finale wojewódzkim Igrzysk Dzieci" - kończy relację Jarosław Kryś.

 

Kolejnym powodem do dumy jest fakt, że tytuł króla strzelców zdobyły nasze uczennice- Martyna Popenda i Kaja Szeliga. Dziewczyny podzieliły się tym zaszczytnym mianem, gdyż obydwie rzuciły po 10 bramek.

 

Tabela końcowa turnieju.

1. Dobrodzień

2. Rudniki

3.Zębowice

4. Strojec

5.Radłów

6.Gorzów Śląski

7. Olesno nr. II

8. Olesno nr. I

 

Naszą drużynę reprezentowały:

Od lewej strony stoją: Nauczyciel - Jarosław Kryś, Martyna Popenda, Kaja Szeliga, Paulina Kostyra, Patrycja Badura, Ewa Pielok, Malwina Bień, Julia Szeliga, Alicja Głogowska, Lis Zuzanna, poniżej -  Vanessa Dudek.

Szkółki

Szkółka Piłkarska AS Dobrodzień Szkółka Koszykarska Basket Dobrodzień

Wydarzenia

Partnerzy

Kotarski Informatyka Raspberry Novelle Butik Online
Patronat honorowy:
Urząd Miejski w Dobrodzieniu DOKIS Stowarzyszenie Dobrodzień Potrzebującym Kulisy Powiatu ool24.pl
2019 © Dobrodzieński Portal Sportowy
Realizacja PORTALU: Kotarski Informatyka & Raspberry