Dobrodzieński Portal Sportowy

Dobrodzieński Portal Sportowy

Facebook

Kolejny sukces piłkarek nożnych Publicznego Gimnazjum w Dobrodzieniu

fot. PG

Przypomnijmy, że dnia 4 kwietnia 2014r. piłkarki Publicznego Gimnazjum w Dobrodzieniu, prowadzone przez trenera Damiana Szczygła, zajęły wysokie, 2 miejsce w powiatowych zawodach w piłce nożnej, przegrywając w finale 0:1 z drużyną z PG Olesno 1. Zawody odbyły się w kompleksie Orlik w Dobrodzieniu.

Jednak jeszcze większy sukces dziewczyny z PG Dobrodzień osiągnęły w turnieju Coca Cola Cup. Podczas rozgrywanego w  dniu 10.05.2014 w Opolu Finału Wojewódzkiego tego prestiżowego turnieju reprezentacja naszej szkoły stanęła na 3 stopniu podium.

[W artykule krótki opis turnieju oraz skład drużyny]

COCA COLA CUP

W grupie eliminacyjnej dziewczyny wygrały wszystkie spotkania. Najpierw pokonały drużynę  PG z Wołczyna 3:2. w drugim meczu wygrały 2:0 z PG Głogówek i takim samym rezultatem pokonały drużynę z Kędzierzyna.

W półfinale drużyna stoczyła emocjonujący mecz z dziewczętami z Prudnika. Na początku udało się objąć prowadzenie 1:0, potem niestety do bramki trafiały tylko Prudniczanki, pokonując naszą bramkarkę aż trzy razy. Dopiero w końcówce meczu naszym zawodniczkom udało się zdobyć drugą bramkę. Zabrakło jednak czasu, by doprowadzić do remisu. Porażka 2:3 dała nam finał o 3 miejsce.

W meczu o trzeci stopień podium ponownie zmierzyły się z drużyną z Wołczyna. W regulaminowym czasie gry był remis 2:2 i o zwycięstwie zadecydowała dogrywka, w której dosłownie w ostatnich sekundach meczu nasze piłkarki strzeliły bramkę dającą zwycięstwo i 3 miejsce w turnieju.

To ogromny sukces naszej dziewczęcej reprezentacji piłkarskiej, za co wraz z gratulacjami dziękujemy zawodniczkom i trenerowi.

 

 

Skład drużyny:

Magdalena Skowronek (Kapitan)

Katarzyna Skowronek

Weronika Jainta  (Bramkarka)

Julia Wojtarska

Wioletta Dylong

Martina Lempa

Justyna Bodnaruś

Vanessa Jainta

Agata Macioł

Weronika Macioł

Wioletta Brommer

trener - Damian Szczygieł

 

 

 

 

Tekst i zdjęcie nadesłał

Kamil Kisielewicz

PUBLICZNE GIMNAZJUM Dobrodzień

Szkółki

Szkółka Piłkarska AS Dobrodzień Szkółka Koszykarska Basket Dobrodzień

Wydarzenia

Partnerzy

Kotarski Informatyka Raspberry Novelle Butik Online
Patronat honorowy:
Urząd Miejski w Dobrodzieniu DOKIS Stowarzyszenie Dobrodzień Potrzebującym Kulisy Powiatu ool24.pl
2019 © Dobrodzieński Portal Sportowy
Realizacja PORTALU: Kotarski Informatyka & Raspberry