Dobrodzieński Portal Sportowy

Dobrodzieński Portal Sportowy

Facebook

HISTORYCZNY DZIEŃ DLA SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Dzień 22 listopada 2012 roku przejdzie do historii PSP w Dobrodzieniu z powodu wywalczenia przez drużynę chłopców tytułu mistrza powiatu oleskiego w halowej odmianie piłki nożnej.

Rywalizacja toczyła się w dwóch grupach i nasza drużyna została wylosowana do grupy pierwszej wraz z ubiegłorocznym mistrzem, tj. drużyną PSP Sternalice oraz debiutantem na mistrzostwach powiatu, drużyną PSP Kozłowice. W grupie drugiej rywalizowały zespoły PSP nr 2 z Olesna, PSP Zębowice, PSP Dalachów oraz PSP nr 4 z Praszki.

Nasza drużyna rywalizację rozpoczęła od potyczki  z drużyną PSP Kozłowice. To spotkanie było zdecydowanie najsłabsze w wykonaniu naszego zespołu i po chaotycznej grze ostatecznie zwyciężyliśmy 2:1. Do następnego spotkania przystępowaliśmy pełni obaw. Wszak los zetknął nas z ubiegłorocznym mistrzem. Na szczęście tym razem nasza drużyna zagrała dobrze,  kontrolowała spotkanie od początku do końca i wygrała przekonywująco 3:0. Pierwsze miejsce w grupie oraz półfinał stały się faktem.

W półfinale czekało na nas Olesno, które pomimo niespodziewanej porażki z Dalachowem, w grupie 0:2, prezentowało najbardziej zdyscyplinowaną taktycznie grę oraz umiejętności techniczne ze wszystkich ekip. Na to spotkanie nasi chłopcy wyszli mocno skoncentrowani oraz zdeterminowani do realizacji założeń taktycznych opracowanych w szatni przed tym arcyważnym spotkaniem – jego zwycięzca automatycznie zapewniał sobie udział w półfinale wojewódzkim, gdyż w ubiegłym roku w finale wojewódzkim wysokie miejsce zajęła PSP Sternalice, co skutkuje w bieżącym roku promocją dwóch drużyn do fazy półfinałowej.  Spotkanie z Olesnem było najlepszym meczem całego turnieju, a nasi chłopcy zagrali rewelacyjnie- zwyciężyli 6:2, gdzie Olesno pierwszego gola zdobyło przy stanie 0:4, a drugiego w samej końcówce spotkanie 2x6 minut przy stanie 1:6.

W drugim półfinale Dalachów uporał się ze Sternalicami 3:1 i tym samym w finale doszło do spotkanie z drużyną z Dalachowa, która wyraźnie dominowała wzrostem w porównaniu z pozostałymi ekipami. Dość powiedzieć, iż trzech z pięciu zawodników w wyjściowej piątce miało powyżej 1,70 m, a najwyższym ich zawodnik z pewnością przekroczył barierę 1,80 m. Natomiast naszą drużynę można określić mianem drużyny mikrusów, gdzie poza bramkarzem, czyli Kacprem Koza pozostali zawodnicy mogą zostać zaliczeni do niewysokich lub wręcz niskich.

Na mecz finałowy została opracowana nowa taktyka, w myśl której nasi zawodnicy mieli obiegać wysokich defensorów Dalachowa i nie wdawać się w jakieś pojedynki „ bark w bark” oraz uniemożliwić przeciwnikowi egzekwowanie wszelkich stałych fragmentów gry. Już jedna z pierwszych akcji spotkania przyniosła naszej drużynie niespodziewany prezent w postaci rzutu karnego za złapanie piłki w ręce przez obrońcę z Dalachowa. Niestety strzał z karnego był niecelny, a piłka uderzyła w słupek. Jednakże po paru chwilach wyszliśmy na prowadzenie po dwójkowej akcji Głogowski-Pielok i strzale tego ostatniego. W końcówce pierwszej połowy Dalachów doprowadził do wyrównania po rogu i na tablicy pojawił się wynik 1:1. Druga połowa to piłkarskie szachy, żadna z drużyn nie chciała popełnić błędu, którego nie dałoby się już odrobić. Gdy wydawało się już, że czekają nas karne, na 5 sekund przed zakończeniem spotkania Tomek  Jainta wyłuskuje sprytnie piłkę w narożniku boiska i dogrywa w pole bramkowe, gdzie Patryk Głogowski, pomimo rozpaczliwej interwencji bramkarza z Dalachowa, pakuję piłkę w siatce. TAK!!!!! Dobrodzień mistrzem! Sędziowie odgwizdali koniec spotkania nawet bez wznowienia od środka boiska.

A oto nazwiska naszych bohaterów:

Kacper  Koza, Tomasz Jainta , Jakub Pielok, Dustin Janik, Patryk Głogowski , Mateusz  Waloszczyk, Jarosław  Kiedrowski, Jakub Wróblewski, Mateusz  Dworaczyk oraz Dominik Badora.

Opiekun -  Jarosław Kryś.

Dodatkowo Kuba Pielok został królem strzelców turnieju z dorobkiem 7 bramek.

Szkółki

Szkółka Piłkarska AS Dobrodzień Szkółka Koszykarska Basket Dobrodzień

Wydarzenia

Partnerzy

Kotarski Informatyka Raspberry Novelle Butik Online
Patronat honorowy:
Urząd Miejski w Dobrodzieniu DOKIS Stowarzyszenie Dobrodzień Potrzebującym Kulisy Powiatu ool24.pl
2019 © Dobrodzieński Portal Sportowy
Realizacja PORTALU: Kotarski Informatyka & Raspberry