Dobrodzieński Portal Sportowy

Dobrodzieński Portal Sportowy

Facebook

I MIEJSCE DZIEWCZYN PSP DOBRODZIEŃ

[Podopieczne Jarosława Krysia z pucharem za zwycięstwo]

W dniu 29.11.2011r. uczennice PSP w Dobrodzieniu uczestniczyły w turnieju powiatowym mini piłki ręcznej dziewcząt. Turniej odbył się w Zębowicach. W rozgrywkach uczestniczyło 6 drużyn – będących mistrzami w swoich gminach. Po trzech latach reprezentacja PSP w Dobrodzieniu znowu wywalczyła pierwsze miejsce.

[W artykule relacja z zawodów oraz foto]


Nasza szkoła znalazła się w grupie I razem z PSP nr3 z Olesna i PSP z Dalachowa – reprezentującą gminę Rudniki.

Grupę II tworzyły drużyny ze szkół podstawowych z: Zębowic, Strojca i Sternalic.

Pierwszy mecz rozegraliśmy z PSP nr 3 z Olesna. Był to trudny pojedynek gdyż rozpoczynał cały turniej. Zawodnikom zawsze towarzyszy wówczas trema. Na szczęście spotkanie ułożyło się dla nas dobrze i pokonaliśmy rywala w stosunku 3:2. W drugim meczu atmosfera była już mniej nerwowa. Dziewczyny grały spokojniej, dłużej utrzymywały się przy piłce, a niektóre akcje były wręcz fantastyczne, aż ręce same składały się do oklasków. Pokonaliśmy Dalachów 7:2 i awansowaliśmy do półfinału z pierwszego miejsca a z drugiego PSP w Oleśnie. Z drugiej grupy awansował Strojec i gospodarz –PSP Zębowice. W półfinale trafiliśmy na drużynę PSP w Zębowicach, którą pewnie pokonaliśmy 5:0.

Hura ! Jesteśmy w finale!!!

Z niecierpliwością czekaliśmy na wyłonienie kolejnego finalisty, w którym zacięty bój prowadziły drużyny z Olesna i Strojca- reprezentanta gminy Praszka. Ostatecznie lepszy okazał się Strojec, pokonując Olesno 4:2.

Mecz finałowy od pierwszych minut był bardzo wyrównany i zacięty. Niestety, dla naszej drużyny okazało się niekorzystne to, że dziewczęta ze Strojca objęły prowadzenie. Jednak dziewczyny nie poddały się i szybko wyrównały wynik, a to za sprawą Pauliny Popenda, która z ponad 10m rzuciła pięknego gola. Była to bramka, która jak  się okazało, doprowadziła do dogrywki, gdyż żadna z drużyn w regulaminowym czasie nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Dziewczyny w dogrywce grały bardzo ambitnie i konsekwentnie w obronie. Wykazały się dużą determinacją w dążeniu do zwycięstwa. Lepiej od swoich rywalek wytrzymały próbę nerwów. I udało się! Po dobrym rozegraniu piłki nasza prawoskrzydłowa – Anna Ledwig nie dała szans bramkarce przeciwniczek , rzucając po koźle piękna bramkę, tuż przed końcem pierwszej części dogrywki. W drugiej części zagraliśmy mądrze szanując piłkę i utrzymaliśmy wynik do ostatniego gwizdka sędziego. Tym samym zdobyliśmy pierwsze miejsce w powiecie. Wygraliśmy wszystkie swoje mecze ! Radości nie było końca. Po trzech latach znów jesteśmy najlepsi w powiecie! Kapitan drużyny - Aleksandra Konik odebrała puchar, który będzie zdobił szkolną gablotkę.

Brawo !!!

Dziewczynom gratulujemy niewątpliwie wielkiego sukcesu. I życzymy jak najlepszych wyników w zawodach wojewódzkich, w których już w lutym 2012r. będziemy reprezentować powiat Olesno.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. PSP Dobrodzień.

2. PSP Strojec.

3. PSP 3 Olesno.

4. PSP Zębowice

5. PSP Sternalice

6. PSP Dalachów.

Naszą szkołę reprezentowały:

Aleksandra Herman, Aleksandra Konik, Katarzyna Konik, Paulina Popenda, Anna Ledwig, Zuzanna Sułkowska,  Martyna Barowska, Karolina Lempa ,  Katarzyna Macioł , Sabina Włodarz i Kamila Żurek.

Materiał przygotował: JAROSŁAW KRYŚ

Szkółki

Szkółka Piłkarska AS Dobrodzień Szkółka Koszykarska Basket Dobrodzień

Wydarzenia

Partnerzy

Kotarski Informatyka Raspberry Novelle Butik Online
Patronat honorowy:
Urząd Miejski w Dobrodzieniu DOKIS Stowarzyszenie Dobrodzień Potrzebującym Kulisy Powiatu ool24.pl
2018 © Dobrodzieński Portal Sportowy
Realizacja PORTALU: Kotarski Informatyka & Raspberry