Dobrodzieński Portal Sportowy

Dobrodzieński Portal Sportowy

Facebook

KOSZYKARZE PSP DOBRODZIEŃ MISTRZEM POWIATU

fot. archiwum PSP Dobrodzień

Dnia 15.02.2019r uczniowie PSP w Dobrodzieniu uczestniczyli w powiatowych zawodach mini piłki koszykowej chłopców w ramach igrzysk dzieci – uczniów do klas szóstych. Turniej odbył się w Praszce. W rozgrywkach zmierzyło się 7 najlepszych drużyn z poszczególnych gmin powiatu oleskiego. W tym gronie, po niesamowitych wydarzeniach i wielkich emocjach, nasza szkoła wywalczyła tytuł mistrzowski.

[Ciąg dalszy relacji w artykule]

Czas gry wynosił 16 minut - 4 kwarty po 4 min. Turniej rozpoczęliśmy słabo. Któż by się spodziewał, że po dwóch przegranych meczach w grupie cztero-drużynowej będziemy grać dalej?! A jednak! Czyż sport nie jest wspaniały, nieobliczalny, nieprzewidywalny? Nasi uczniowie dokonali wręcz niemożliwego czynu.

Sytuacja w naszej grupie była arcyciekawa, a mianowicie Szkoła Podstawowa z Kościelisk wygrała wszystkie swoje mecze i miała pewne wyjście do fazy półfinałowej. Za to ciekawa sytuacja wydarzyła się pomiędzy walczącymi o 2 lokatę, gwarantującą grę w półfinale. Otóż Dobrodzień przegrał z Gorzowem Śl., Gorzów z Praszką, a my ograliśmy wysoko Praszkę -13:4. Zatem wszystkie trzy zespoły walczące o 2 miejsce miały taką samą ilość punktów. Po przeliczeniu koszy zdobytych do straconych okazało się, że mieliśmy najlepszy bilans.

Hura!!! Udało się, mogliśmy grać dalej !!!

W półfinale trafiliśmy na drużynę ze Strojca, która w swojej grupie zajęła 1 miejsce. Był to najlepszy nasz mecz, wszystko funkcjonowało wspaniale. W obronie graliśmy świetnie. Każdy krył „swego”, a przeciwnik nie potrafił sobie z nami poradzić. Najwyższy w drużynie - Tobiasz Badura dobrze zbierał piłki i skutecznie punktował spod kosza. Kacper Konik i Jakub Tomaszewski świetnie rzucali z półdystansu. Naprawdę wyglądało to dobrze. Trzeba dodać, że świetnie wszedł w grę rezerwowy, najmłodszy zawodnik- Michał Sikora, który ożywił grę i wspólnie ze Zbigniewem Miazgą napędzał nasze akcje. Cała drużyna bez wyjątku świetnie się spisała – takie mecze aż chce się oglądać! Trybuny w Praszce kibicowały nam, może dlatego, że przy wielkiej przewadze wzrostu przeciwnika, nie licząc Tobiasza oczywiście, nasz mecz wyglądał jak walka „Dawida z Goliatem”. Ostatni gwizdek!!! Oddech ulgi i stało się - znaleźliśmy się w finale, wygrywając ze Strojcem 12:8.

Teraz został już ostatni mecz - finał . Ponownie graliśmy z Kościeliskami, drużyną, która wygrała wszystkie swoje mecze, również z nami w fazie grupowej. Tym razem graliśmy lepiej, może nie tak dobrze jak w meczu półfinałowym, który opisałem szerzej, ale na tyle dobrze i szczęśliwie, że po zaciętym meczu wyszarpaliśmy zwycięstwo i wygraliśmy minimalnie 7:6.

 

Radości nie było końca! Po trzech latach znów jesteśmy najlepsi w powiecie.

 

  

Naszą drużynę reprezentowali: Od lewej – Maciej Grabiński, Szymon Wiechoczek, Olearczuk Filip, Włodarz Mateusz, Banasik Oliwer, Tomaszewski Jakub, Badura Tobiasz, Michał Poloczek, Kapitan Miazga Zbigniew, Michał Sikora i Mateusz Grycz.

 

Tabela końcowa turnieju :

 

1.PSP Dobrodzień

2.PSP Kościeliska

3.PSP Strojec

4.PsP nr2 Olesno

5.PSP Gorzów Śląski

6.PSP Praszka

7.PSP Jaworzno

Tekst i zdjęcia: Jarosław Kryś

PSP w Dobrodzieniu

Szkółki

Szkółka Piłkarska AS Dobrodzień Szkółka Koszykarska Basket Dobrodzień

Wydarzenia

Partnerzy

Kotarski Informatyka Raspberry Novelle Butik Online
Patronat honorowy:
Urząd Miejski w Dobrodzieniu DOKIS Stowarzyszenie Dobrodzień Potrzebującym Kulisy Powiatu ool24.pl
2019 © Dobrodzieński Portal Sportowy
Realizacja PORTALU: Kotarski Informatyka & Raspberry