Dobrodzieński Portal Sportowy

Dobrodzieński Portal Sportowy

Facebook

PSP DOBRODZIEŃ TRZECIA NA OPOLSZCZYŹNIE

fot. Michał Kazimierowicz

W piątek, 9.05.2014r., w dobrodzieńskim kompleksie sportowym "Orlik", odbyły się Mistrzostwa Opolszczyzny w mini piłce nożnej chłopców, rozgrywane w ramach spartakiady szkół podstawowych. Po przejściu kilku etapów rozgrywek do finału dobrodzieńskiego awans wywalczyły cztery najlepsze szkoły podstawowe województwa opolskiego w roku szkolnym 2013/2014 - ZSP Ligota Książęca, PSP nr 3 Prudnik, PSP nr 1 Niemodlin i pełniący rolę gospodarza PSP Dobrodzień. W efekcie dość wyrównanych pojedynków, nasi reprezentanci zajęli 3 miejsce, a tytuł mistrzowski zdobyli młodzi piłkarze z Niemodlina.

[W artykule krótka relacja i zdjęcia z mistrzostw]

FOTO-RELACJA w obiektywie Michała Kazimierowicza

 

Turniej rozpoczął się o godz. 10.00. Na oficjalnym, uroczystym otwarciu zawodów pojawili się przedstawiciele władz samorządowych oraz władz szkolnych, w osobach - Wiceburmistrza Dobrodzienia Marka Witka, dyrektor Publicznego Gimnazjum Anety Dzikowicz i wicedyrektor PG Krystyny Kazimierowicz, a także, tym razem w roli organizatora zawodów, dyrektor PSP Bożeny Gaś.

 

Ponadto na naszym Orliku zgromadzili się liczni kibice, w większości uczniowie PSP, gimnazjum oraz ich rodzice.

 

Zawody przygotował i przeprowadził Jarosław Kryś, nauczyciel wf  PSP w Dobrodzieniu, który równocześnie sprawował funkcję trenera prowadzącego dobrodzieńską drużynę.

 


 

 

Barwne rozpoczęcie zawodów uświetnił występ miejscowej grupy mażoretek FANTAZJA, które najpierw wprowadziły uczestników na płytę boiska...

...a później zaprezentowały specjalne układy taneczne, za co zebrały gromkie brawa od wszystkich obecnych na turnieju.

 

W meczu otwarcia wystąpiły drużyny ZSP Ligota Ks. oraz PSP nr.1 z Niemodlina. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem 3:2 piłkarzy z Niemodlina. Gole dla Ligoty Książęcej strzelili: Tomasz Maćków i Dawid Gacek, a po stronie zwycięzców: Marcin Heliński, Maciej Ilów oraz padła jedna bramka samobójcza.

 


W następnym meczu PSP Dobrodzień uległ nieznacznie, wynikiem 1:2, drużynie z Prudnika. W Dobrodzieniu jedyne trafienie do siatki zaliczył  Dustin Janik, natomiast w drużynie przeciwnej dwa gole strzelił Łukasz Choiński.

 


Kolejny mecz rozegrały ekipy PSP nr.3 Prudnik i PSP nr. 1 Niemodlin. Drugie w turnieju zwycięstwo zaliczył Niemodlin, pokonując pewnie swych rywali 3:0. Bramki zdobyli: Adam Skorupa, Olaf Adamowicz i Michał Kolman.

 


W 4 meczu ZSP Ligota Książęca uległa gospodarzom - PSP Dobrodzień 0:1. Z rzutu karnego bramkarza Ligoty pokonał Jakub Pielok. Wtedy nadzieje na wysoką pozycję w ostatecznej klasyfikacji odżyły, a kibice niecierpliwie czekali na bezpośrednie starcie z niepokonanymi dotąd reprezentantami Niemodlina.

 


W przedostatnim meczu PSP Dobrodzień rozegrał bardzo emocjonujące spotkanie z rówieśnikami z Niemodlina, niestety dla nas, mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla gości. W drużynie z Dobrodzienia 2 gole strzelił Jakub Pielok, a dla Niemodlina trafiali: Adam Skorupa, Michał Kaczkowski i Jakub Szmitowicz.

 

W ostatnim pojedynku lepsza okazała się drużyna z Prudnika, wygrywając z Ligotą Ks. wynikiem 3:2.


Oto ostateczna klasyfikacja tegorocznych finałów wojewódzkich w mini piłce nożnej chłopców:

1. PSP nr 1 Niemodlin

2. PSP nr 3 Prudnik

3. PSP Dobrodzień

4. ZSP Ligota Książęca


Więcej zdjęć z turnieju w GALERII:

{phocagallery view=category|categoryid=212|imageid=8598}

Relację przygotowali:

Michał Kazimierowicz i Tomasz Sikora

Szkółki

Szkółka Piłkarska AS Dobrodzień Szkółka Koszykarska Basket Dobrodzień

Wydarzenia

Partnerzy

Kotarski Informatyka Raspberry Novelle Butik Online
Patronat honorowy:
Urząd Miejski w Dobrodzieniu DOKIS Stowarzyszenie Dobrodzień Potrzebującym Kulisy Powiatu ool24.pl
2019 © Dobrodzieński Portal Sportowy
Realizacja PORTALU: Kotarski Informatyka & Raspberry