Dobrodzieński Portal Sportowy

Dobrodzieński Portal Sportowy

Facebook

DALSZA PRZYGODA PSP Z KOSZYKÓWKĄ

Po wygranym turnieju powiatowym nasza drużyna koszykówki kreśli coraz piękniejszą kartę historii szkolnego sportu.

Publiczna Szkoła Podstawowa w Dobrodzieniu po raz kolejny może pochwalić się pięknym sukcesem jakim jest wygranie 5 marca 2014 r. półfinału wojewódzkiego w mini piłce koszykowej chłopców. Turniej odbył się w Brzegu. Był to jeden z czterech półfinałów, którego najlepszy zespół zagra w wielkim finale. Oprócz naszej szkoły w turnieju uczestniczyły jeszcze 3 drużyny : PSP 1 Głogówek, PSP 1 Zdzieszowice i gospodarz ZS nr1  w Brzegu.

[Ciąg dalszy w artykule]

 

Mecze rozgrywane były w systemie „ każdy z każdym” . W pierwszym spotkaniu zagraliśmy ze szkołą z Głogówka. Przez całe spotkanie prowadziliśmy, wygrywając pewnie 14:4. W drugim meczu zmierzyliśmy się ze szkołą ze Zdzieszowic. Wynik spotkania przeszedł  nasze  najśmielsze oczekiwania.  Wygraliśmy z ogromną przewagą.  Wynik 36:4 to nie pomyłka! Ostatni mecz zagraliśmy z drużyną, która również nie zaznała smaku porażki, czyli z gospodarzem z Brzegiem. Jednakże nasze zwycięstwa były bardziej imponujące i my byliśmy uznawani  za faworyta spotkania.

Mecz z Brzegiem okazał się bardzo zacięty, mający wiele dramaturgii. Pierwsza kwarta należała do naszej drużyny. Niestety, druga dla gospodarzy. Trzecia ponownie była nasza, kończąc ją, mieliśmy 4 punkty przewagi - 19 : 15. W ostatniej kwarcie ponownie doszli do „głosu”  rywale, co spowodowało wyjście na prowadzenie drużyny z Brzegu 21 do 19. Na szczęście udało nam się wyrównać 21:21 doprowadzając  do dogrywki . Po krótkiej przerwie sędziowie rozpoczęli  3 minutową dogrywkę. Chłopcy wyszli bardzo zdeterminowani  i wygrali spotkanie 28 do 22.

Hura !!! Jesteśmy w czwórce najlepszych drużyn w województwie opolskim i tym samym znaleźliśmy się  w finale wojewódzkich zawodów mini koszykówki chłopców.

 

Klasyfikacja końcowa:


1. Publiczna Szkoła Podstawowa w Dobrodzieniu.
2. Publiczna Szkoła Podstawowa SZ nr 1 w Brzegu.
3. Publiczna Szkoła Podstawowa nr1 Zdzieszowice
4. Publiczna Szkoła Podstawowa nr1 Głogówek.

 

Finał odbył się 13.03.2014r. w Prudniku – mieście słynącym z koszykówki, reklamującym się jako stolica opolskiej koszykówki. Ich seniorski zespół gra w 2 lidze, zajmując wysokie miejsce.

Czwórkę najlepszych drużyn Opolszczyzny tworzyły: PSP 15 Opole, PSP 10 Nysa, PSP1 Prudnik i PSP Dobrodzień. Mając w konkurencji tak duże ośrodki, nasz cel był jasno sprecyzowany -  zdobyć medal i być w pierwszej trójce.

Turniej, jak przystało na finał wojewódzki, miał niesamowitą oprawę. Patronat medialny sprawowała telewizja Kablowa TELE INFO oraz Tygodnik Prudnicki. Wszędzie widniały bandery, balony i reklamy sponsora- „Energa Basket Cup”. Poza tym fotografowie robiący zdjęcia podczas całego turnieju. Drużyny wyprowadzane były przez uczennice trzymające tabliczki   z nazwą szkół . Atmosferę podgrzewały pokazy taneczne mażoretek bądź czirliderek. Turniej został oficjalnie rozpoczęty przez władze administracyjne gospodarzy.

 

Pierwszy mecz zagraliśmy z najlepszą szkołą z miasta Opola, czyli PSP nr 15 Opole.

Był to bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu, wszystko funkcjonowało tak jak trzeba. Pokonaliśmy Opole 38 do 17. Radości nie było końca.

W następnym meczu zmierzyliśmy się ze szkołą z Nysy. Podbudowani pierwszym meczem, ten też zamierzaliśmy wygrać, wszakże „apetyt rośnie w miarę jedzenia”. Chłopcy grali bardzo ambitnie, z pełnym zaangażowaniem . W pierwszej kwarcie objęli nawet nieznaczne prowadzenie 11 do 9 . Niestety, w dalszych częściach meczu to Nysa wyszła na prowadzenie, a my „goniliśmy wynik”.  Rywale minimalnie byli od nas lepsi lub zabrakło nam po prostu szczęścia, gdyż ten mecz można było wygrać . Po wyrównanym spotkaniu przegraliśmy 33 do 26 . Jeszcze w czwartej kwarcie mieliśmy tylko 3 punkty straty. Niestety, nie udało się .

W ostatnim meczu zmierzyliśmy się z najlepszą drużyną turnieju- PSP 1 z Prudnika . Ten rywal był poza naszym zasięgiem, jak i wszystkich zespołów startujących. Pewnie wygrali wszystkie swoje mecze z przewagą co najmniej  20 punktów. Ku pocieszeniu- nasza przegrana z nimi była najmniejsza.

Cel zrealizowaliśmy -  jesteśmy brązowymi medalistami Mistrzostw Województwa Opolskiego  w mini koszykówce chłopców . Może pozostał lekki niedosyt, gdyż  2 miejsce było w zasięgu naszych możliwości.

Jednak  jest to wielki sukces być 3 drużyną Opolszczyzny. Chłopcom gratulujemy wielkiego sukcesu.

 

Naszą drużynę reprezentowali : Pielok Jakub, Janik Dustin, Brylka Dominik, Bujak Marcel Wróblewski Jakub, Klama Damian, Kraczko Jakub, , Czellnik Lukas, Knop Damian, Waloszczyk Mateusz, Moskalik Fabian i Konik Daniel. Nauczyciel – Jarosław Kryś.

 

Wyniki spotkań:


PSP 1 Prudnik - PSP 10 Nysa 34 : 13
PSP 15 Opole - PSP Dobrodzień 17 : 38
PSP 1 Prudnik - PSP 15 Opole 31 : 8
PSP 10 Nysa - PSP Dobrodzień 33 : 26
PSP Dobrodzień - PSP 1 Prudnik 15 : 35

PSP 15 Opole - PSP 10 Nysa 11 : 35

 

Klasyfikacja końcowa:


1. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Prudniku
2. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 10 w Nysie
3. Publiczna Szkoła Podstawowa w Dobrodzieniu
4. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 w Opolu

 

 

Opracował : Jarosław Kryś

Szkółki

Szkółka Piłkarska AS Dobrodzień Szkółka Koszykarska Basket Dobrodzień

Wydarzenia

Partnerzy

Kotarski Informatyka Raspberry Novelle Butik Online
Patronat honorowy:
Urząd Miejski w Dobrodzieniu DOKIS Stowarzyszenie Dobrodzień Potrzebującym Kulisy Powiatu ool24.pl
2019 © Dobrodzieński Portal Sportowy
Realizacja PORTALU: Kotarski Informatyka & Raspberry