Dobrodzieński Portal Sportowy

Dobrodzieński Portal Sportowy

Facebook

Koszykarska drużyna PSP Dobrodzień najlepsza w powiecie


Po raz kolejny przechodzimy do historii sportu szkolnego. Tym razem za sprawą drużyny piłki koszykowej chłopców. Dnia 31.01.2014 roku Publiczna Szkoła Podstawowa w Dobrodzieniu została mistrzem powiatu oleskiego i wkrótce reprezentować będzie nasz powiat w rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim.

Zawody odbyły się w Dalachowie, uczestniczyło w nich 6 drużyn. Po losowaniu trafiliśmy do grupy pierwszej razem z PSP nr 2 w Praszce i gospodarzem -  PSP w Dalachowie. Drugą grupę tworzyły: PSP Gorzów, PSP Sternalice  i PSP nr 2 Olesno. Turniej rozpoczęliśmy pojedynkiem z Praszką. Był to mecz zacięty i wyrównany, zwłaszcza biorąc pod uwagę sytuacje rzutowe. Jednak bardzo dużo niecelnych rzutów spowodowało, że przegraliśmy trzema  „koszami” 20:14. Chłopcy większość piłek przerzucali wysoko ponad kosz. Powodem tej słabej dyspozycji rzutowej nie był brak umiejętności ze strony naszej drużyny, lecz fakt, iż nasi uczniowie na co dzień  rzucają do kosza zawieszonego na wysokości 3m 05cm, a na turnieju mini piłki koszykowej kosz znajduje się  na wysokości 2m 60 cm. Jest to spora różnica. Kolejnym naszym rywalem była drużyna gospodarzy - PSP Dalachów. Ten mecz ułożył nam się bardzo dobrze i po dwóch kwartach mieliśmy sporą różnicę 13 do 5. Później wkradło się trochę chaosu  i straciliśmy przewagę , by ostatecznie wygrać 21 do 17. Wyszliśmy z grupy na drugim  miejscu.

 

Druga grupa była dużo słabsza. Potwierdziło się  to, gdy  graliśmy na „krzyż” z drużyną, która zdobyła w swojej grupie pierwsze miejsce, a mianowicie z PSP Sternalice. Pokonaliśmy ich gładko w stosunku 21 do 5. Gdy w drugim półfinale PSP 2 Praszka zwyciężyła z Olesnem 15 do 5 , okazało się, że po raz kolejny przyszło się nam z nimi zmierzyć. Trochę obawialiśmy się tego meczu, gdyż mieliśmy w pamięci mecz grupowy. Obawy okazały się niepotrzebne. Tym razem chłopcy wspięli się na wyżyny swoich umiejętności,  grali z pełną mobilizacją, nieustępliwością i zaangażowaniem.  Nasi zawodnicy bogatsi o doświadczenia z trzech poprzednich meczy, podczas których przyzwyczaili się już do niższego kosza, pewnie prowadzili przez całe spotkanie, by ostatecznie wygrać 24 do 8. Zagrali w myśl hasła: „ Rzucam celnie, bronię szczelnie”. Po ostatnim gwizdku sędziego  radości nie było końca. Nasza drużyna  odtańczyła w kółku taniec radości  i szczęśliwa padła na parkiet boiska.

HURA  !!!  Jesteśmy mistrzami powiatu!

Gratulujemy chłopcom wspaniałego występu i życzymy dalszych sukcesów na poziomie wojewódzkim . Półfinał wojewódzki  odbędzie się 05.03. 2014 w Brzegu .

Warto zaznaczyć, że najlepiej punktującym podczas zawodów był  nasz uczeń Dominik Brylka, który w całym turnieju zdobył 37 punktów.

Naszą drużynę reprezentowali : Pielok Jakub, Janik Dustin, Brylka Dominik, Bujak Marcel, Wróblewski Jakub, Klama Damian, Kraczko Jakub, Czellnik Lukas, Knop Damian, Waloszczyk Mateusz, Moskalik Fabian i Konik Daniel. Nauczyciel – Jarosław Kryś.

Wyniki końcowe turnieju:

1.PSP Dobrodzień

2.PSP 2 Praszka

3.PSP 2 Olesno

4.PSP Sternalice

5. PSP Dalachów

6. PSP Gorzów Śl.

 

Opracował: Jarosław Kryś.

Szkółki

Szkółka Piłkarska AS Dobrodzień Szkółka Koszykarska Basket Dobrodzień

Wydarzenia

Partnerzy

Kotarski Informatyka Raspberry Novelle Butik Online
Patronat honorowy:
Urząd Miejski w Dobrodzieniu DOKIS Stowarzyszenie Dobrodzień Potrzebującym Kulisy Powiatu ool24.pl
2019 © Dobrodzieński Portal Sportowy
Realizacja PORTALU: Kotarski Informatyka & Raspberry