Dobrodzieński Portal Sportowy

Dobrodzieński Portal Sportowy

Facebook

AKADEMIA CUP 2014

z udziałem naszych najmłodszych piłkarzy

W ostatnią sobotę listopada 2014r. w hali sportowej Gimnazjum nr 1 w Lublińcu odbyły się rozgrywki młodych talentów w piłce nożnej "Akademia Cup 2014" dla rocznika 2006 i młodszych. W rozgrywkach tych udział wzięło 6 zespołów, w tym młodzi piłkarze z ASa Dobrodzień. Nasi chłopcy zagrali z Akademią Sportową Lubliniec I, Akademią Sportową Lubliniec II, Akademią Sportu Olesno, KSB Lędziny i Ajaksem Częstochowa. W turnieju obowiązywał system gier ,,każdy z każdym". Jak mówi trener najmłodszej grupy AS Dobrodzień Adam Mika, głównym celem turnieju było propagowanie piłki nożnej wśród dzieci.

"Na tym etapie rozwojowym wyniki nie mają żadnego znaczenia" - mówi trener - "dzieci dopiero rozpoczynają przygodę z piłką nożną, a takie turnieje służą przede wszystkim sprawdzeniu się i porównaniu umiejętności w towarzyskiej konfrontacji z rówieśnikami z innych drużyn".


Turniej ten był wielkim wydarzeniem dla naszych dzieci, a my - rodzice zasiadający na trybunach przepełnieni byliśmy dumą.


Przy tej okazji chcieliśmy podziękować Pani Burmistrz i Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dobrodzieniu za udostępnienie sali sportowej, by nasi synowie mogli rozwijać swoją piłkarską pasję. Podziękowania również dla trenera chłopaków Pana Adama Miki, który wkłada wiele wysiłku i serca w prowadzenie grupy.

Tekst i zdjęcia nadesłała:

Brygida Chmielewska


W imieniu Akademii Sportowej Dobrodzień zapraszamy do udziału w zajęciach szkółki wszystkich chętnych 4, 5 i 6-latków.

Kontakt - trener Adam Mika - tel. 607 212 903

Szkółki

Szkółka Piłkarska AS Dobrodzień Szkółka Koszykarska Basket Dobrodzień

Wydarzenia

Partnerzy

Kotarski Informatyka Raspberry Novelle Butik Online
Patronat honorowy:
Urząd Miejski w Dobrodzieniu DOKIS Stowarzyszenie Dobrodzień Potrzebującym Kulisy Powiatu ool24.pl
2019 © Dobrodzieński Portal Sportowy
Realizacja PORTALU: Kotarski Informatyka & Raspberry