Dobrodzieński Portal Sportowy

Dobrodzieński Portal Sportowy

Facebook

OLIMPIADA U PRZEDSZKOLAKÓW

fot. Michał Kazimierowicz

We wtorkowe przedpołudnie, 3 czerwca 2014r., w hali PSP w Dobrodzieniu odbyło się wielkie spotkanie najmniejszych sportowców w gminie Dobrodzień - czyli Sportowa Olimpiada Przedszkolaków. Na zaproszenie organizatora - Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Dobrodzieniu, stawili się reprezentanci gminnych przedszkoli z Bzinicy, Główczyc i Myśliny. Ponadto startowały też 3 grupy z Dobrodzienia. Oprawa tej imprezy przypominała prawdziwą olimpiadę, były przemarsze reprezentacji z transparentami, były hasła i wiersze zagrzewające do sportowych zmagań, byli kibice (rodzice, dzieci i młodzież szkolna), a przede wszystkim była sportowa rywalizacja. Pierwsza Olimpiada dla naszych najmłodszych sportowców przeszła już do historii.

[W artykule krótka foto-relacja i wyniki]Uroczystość otwarcia rozpoczął przemarsz z prezentacją wszystkich uczestniczących drużynKorowód wyglądał imponująco, a barwne transparenty i uśmiechy na twarzach dzieci przekonywały, że wkrótce zdarzy się coś niezwykłegoOficjalnego otwarcia dokonała pani dyrektor Przedszkola w Dobrodzieniu Ewa Macha oraz pani dyrektor PSP w Dobrodzieniu Bożena Gaś.Z trybun czuć było ogromne emocje, kibice dopingowali swoje zespoły z pełnym zapałemWśród rozegranych konkurencji oglądaliśmy zaciętą rywalizację w: biegu z woreczkami, przesyłaniu paczki, czy skoku w dal z miejsca (na zdj.)Następnie odbył się bieg slalomem między pachołkami...... i na zakończenie rzut woreczkami do koszaWszystkie dzieci za udział w olimpiadzie otrzymały pamiątkowe medale...... i mogły się nimi pochwalić przed kibicującymi na trybunach rodzicami


Następnie, gdy komisja sędziowska podliczała wyniki olimpiady, dzieci uczestniczyły w różnych zabawach rekreacyjnychI wreszcie przyszedł czas na ogłoszenie wyników tej dwugodzinnej zabawyJak się okazało, najwięcej punktów zdobyła reprezentacja Przedszkola z Główczyc, ale jednakowe puchary otrzymały oczywiście drużyny wszystkich 4 przedszkoli uczestniczących w Olimpiadzie.


Udało nam się jednak dotrzeć do szczegółowych wyników Olimpiady, oto one:

Klasyfikacja zespołów:

1. Główczyce - 33 pkt.

2. "Słoneczka" Dobrodzień - 25 pkt.

3. Myślina - 23 pkt.

4. "Krasnale" Dobrodzień - 20 pkt.

5. "Wiewiórki" Dobrodzień - 16 pkt.

6. Bzinica - 12 pkt.


Drużynowo:

1. Przedszkole Główczyce

2. Przedszkole Dobrodzień

3. Przedszkole Myślina

4. Przedszkole Bzinica


Trzeba jednak podkreślić, że jak na Olimpiadę przystało, najbardziej liczy się sam udział i zapał włożony w poszczególne konkurencje, można więc śmiało podsumować, że wszyscy uczestnicy mogą czuć się zwycięzcami.

 

Więcej zdjęć w GALERII:

{phocagallery view=category|categoryid=222|imageid=9288}

 

 

 

 

 

 

 


Szkółki

Szkółka Piłkarska AS Dobrodzień Szkółka Koszykarska Basket Dobrodzień

Wydarzenia

Partnerzy

Kotarski Informatyka Raspberry Novelle Butik Online
Patronat honorowy:
Urząd Miejski w Dobrodzieniu DOKIS Stowarzyszenie Dobrodzień Potrzebującym Kulisy Powiatu ool24.pl
2019 © Dobrodzieński Portal Sportowy
Realizacja PORTALU: Kotarski Informatyka & Raspberry