Dobrodzieński Portal Sportowy

Dobrodzieński Portal Sportowy

Facebook

Mamy kolejnych mistrzów

 

200 dowolnym

Fot: Od czwartego do drugiego toru startują Żukowska, Pawlaczek, Kawecka i w tej kolejności ustalają wyniki konkurencji 200 m st. dowolnym.

17 i 18 grudnia pływacy rozegrali ostanie w bieżącym roku zawody. Były to Zimowe Mistrzostwa Okręgu Opolskiego w Pływaniu.  Niestety, ciągle aura nie sprzyja pływakom, którzy na kolejne zawody stawiają się w bardzo okrojonych składach.  Na szczęście nie zabrakło największych gwiazd (bez ironii) opolskiego pływania, reprezentantek Polski na mistrzostwa świata, rekordzistek i mistrzyń naszego kraju. To czwórka: Paula Żukowska, Natalia Pawlaczek, Aleksandra Kamińska i Anna Kawecka, mistrzynie Polski w sztafecie 4x200 m stylem dowolnym. Pierwsza z nich reprezentowała Polskę na mistrzostwach świata w Rzymie, a druga na Światowych Igrzyskach Młodzieży w Singapurze.

 

 

Karolina Maciuch

Fot.: Karolina Maciuch, trzykrotna mistrzyni Opolszczyzny w konkurencjach 50, 100 i 200 m stylem grzbietowym.

W dobrodzieńskiej Vedze zabrakło trzech z wystawionych zawodników, ale na szczęście niedyspozycje oszczędziły tych, którzy mieli nawiązywać walkę o tytuły. Na starcie stanęła Karolina Maciuch, jedyna reprezentantka dobrodzieńskiego klubu broniąca dwóch mistrzowskich tytułów zdobytych w ubiegłym roku. Ta zawodniczka, od sześciu już lat rozsławiająca nasze miasto nie tylko w Polsce (medale zawodów w Liege, Wiedniu czy na Ukrainie), nie dość, że obroniła tytuły w konkurencji 50 i 100 m grzbietem uzyskując wyniki wypełniające klasę sportową szesnanstolatków, to dodała kolejne mistrzostwo w tym stylu na dystansie 200 m. Szkoda, że nie mogą kibice wyrazić podziwu dla jej osiągnięć oddając głos w plebiscycie na najlepszego sportowca Dobrodzienia. Nie została do niego zgłoszona. Zapewne dlatego, że przez  wszystkie lata pracy w Vedze nie udało się doprowadzić Karoliny do sukcesów w mistrzostwach Polski.

W tej edycji mistrzostw Opolszczyzny zwiększyła się nie tylko liczba zdobytych medali, ale i grono mistrzów. Dołączyła do nich Joanna Kapela zdobywając tytuł na 200 m motylkiem i Radosław Nowak z tytułem w konkurencji 1500 m stylem dowolnym.

Z pięcioma tytułami mistrzowskimi, pięcioma medalami srebrnymi i jedenastoma brązowymi zajął nasz klub trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej ulegając dziewięcioosobowej reprezentacji „Zrywu” Opole, która w ponad połowie startów zdobywała medale. Z kolei więcej niż połowa ich medali to złote. Uciułali oni ich 15 na 25 zdobytych. O jeden złoty medal więcej zdobył klub z Kędzierzyna zwyciężając klasyfikację medalową.

Mistrz może być tylko jeden, więc zawody te odbywały się bez podziału na kategorie wiekowe. Jednak w okręgu opolskim z powodu małej ilości działających klubów do zawodów dopuszczani są już jedenastolatkowie. Przy takiej rozpiętości wiekowej Zarząd OOZP postanowił wyłonić najlepszych zawodników w rocznikach od 11 do 18 lat. Oczywiście nie należy mylić tej kwalifikacji z tytułami mistrzowskimi. Upominki i statuetki miały dać młodym adeptom sztuki pływackiej zachętę do dalszej pracy. Wiele nagród odebrali Veganie. Oto oni: Eliza Kukowka, Ola Gruszczyńska, Joanna Kapela, Karolina Maciuch i Radek Nowak.

Najlepszymi zawodnikami mistrzostw zostali dwaj reprezentanci "Zrywu" Opole: Paula Żukowska i Michał Kotlewski.

Pełne wyniki zawodów znajdziesz klikając tutaj, a kilka fotek z zawodów będziesz mógł obejrzeć klikając tutaj.

Szkółki

Szkółka Piłkarska AS Dobrodzień Szkółka Koszykarska Basket Dobrodzień

Wydarzenia

Partnerzy

Kotarski Informatyka Raspberry Novelle Butik Online
Patronat honorowy:
Urząd Miejski w Dobrodzieniu DOKIS Stowarzyszenie Dobrodzień Potrzebującym Kulisy Powiatu ool24.pl
2019 © Dobrodzieński Portal Sportowy
Realizacja PORTALU: Kotarski Informatyka & Raspberry