Dobrodzieński Portal Sportowy

Dobrodzieński Portal Sportowy

Facebook

VEGA SZÓSTA W MIĘDZYNARODOWYM GRONIE

fot. Piotr Rakowski

W dniach 27-28 października 2018 r. w miejscowości Humenne (Słowacja) odbyły się VIII Międzynarodowe Zawody Pływackie o Puchar Klubu PK CHEMES Humenne & MULLER TEXTILES Slovakia Cup dla dzieci i młodzieży w wieku 8-18 lat. W zawodach brało udział 367 zawodników z 28 klubów sportowych z Białorusi, Serbii, Ukrainy, Słowacji i Polski. W zawodach bardzo udanie wystartowali zawodnicy Sekcji Pływackiej VEGA Dobrodzień, którzy indywidualnie zdobyli 31 medali, w tym 10 złotych, 15 srebrnych i 6 brązowych. Taki dorobek zapewnił sekcji zajęcie wysokiego, 6 miejsca w klasyfikacji medalowej zawodów wśród międzynarodowej stawki uczestników.

[W artykule foto-relacja z zawodów]

 

W najmłodszej kategorii wiekowej bardzo pozytywnie zaprezentowała się najmłodsza zawodniczka sekcji Natalia Olczyk (lat 8) z Ozimka, która w swoim zagranicznym debiucie zdobyła dwa srebrne medale, w konkurencji 50m stylem dowolnym i 100m stylem zmiennym.

 

W kategorii wiekowej 10-11 lat bardzo dobrze zaprezentowały się dziewczęta, które w swojej kategorii wiekowej wygrały medalową klasyfikację klubową. Sara Jainta i Olivia Badura (obie lat 11) zdobyły wspólnie 9 medali, w tym Sara cztery złote: na dystansie 50m i 100m stylem dowolnym, 100m stylem motylkowym oraz na 400m stylem zmiennym. Natomiast Oliwia wywalczyła cztery srebrne medale w konkurencji 100m i 200m stylem zmiennym, 100m stylem klasycznym i 100m dowolnym oraz jeden brązowy na dystansie 50m „żabką”.

 

W kategorii wiekowej 12-13 lat równie dobrze zaprezentowały się dziewczęta, które w swojej kategorii wiekowej także wygrały medalową klasyfikację klubową. Marta Rakowska (lat 12) z Ozimka zdobyła 6 medali, w tym cztery złote: w konkurencji 100m stylem dowolnym, 100m stylem motylkowym, 200m i 400m stylem zmiennym, jeden srebrny w wyścigu na 50m stylem dowolnym i jeden brązowy na dystansie 100m stylem zmiennym. Na uwagę zasługuje szczególnie start Marty na dystansie 400m stylem zmiennym, w którym zwycięstwo zapewniła sobie nie tylko wśród rówieśniczek, ale jednocześnie w kategorii OPEN kobiet. Uzyskany wynik w tej konkurencji zapewnił Marcie Rakowskiej zajęcie trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej najwyżej punktowanych wyników sportowych dziewcząt.

 

Zuzanna Jonczyk (lat 13) z Dobrodzienia zdobyła 6 medali, w tym cztery srebrne: w konkurencji 50m stylem klasycznym, 100m stylem dowolnym, 100m i 200m stylem zmiennym oraz dwa brązowe: w konkurencji 50m stylem dowolnym i 400m stylem zmiennym.

 

  

W kategorii wiekowej 14-15 lat Oliwa Laura (lat 15) z Dobrodzienia zdobyła medal srebrny na dystansie 400m stylem zmiennym, zaś Jonasz Badura (lat 15) z Dobrodzienia wywalczył medal brązowy na dystansie 400m stylem zmiennym.

 

W kategorii wiekowej 17-18 lat Marcel Guzy (lat 18) z Pietraszowa zdobył 6 medali, w tym dwa złote na dystansie 200m i 400m stylem zmiennym, trzy srebrne na dystansie 100m stylem zmiennym oraz na 50m i 100m stylem klasycznym oraz jeden brązowy na dystansie 100m stylem dowolnym. Na uwagę zasługuje wynik Marcela na dystansie 100m stylem klasycznym, który zapewnił mu zajęcie drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej chłopców najwyżej punktowanych wyników sportowych.

 

Trener klubowy Oleg Pyrog występy zawodników Sekcji Pływackiej VEGA ocenia pozytywnie i perspektywicznie, mając na uwadze obecny etap sezonu zimowego i trwające przygotowania do zbliżających się ogólnopolskich sprawdzianów wytrzymałości i wszechstronności stylowej oraz Zimowych Mistrzostw Opolskiego OZP.

 

Udział zawodników z Dobrodzienia w zawodach międzynarodowych odbył się dzięki wsparciu finansowemu Rodziców zawodników oraz Stowarzyszenia Promocji Pływania VEGA, które realizuje zadanie publiczne współfinansowane przez Samorząd Województwa Opolskiego pod nazwą „Opolskie kwitnące pływaniem – VEGA pływaków wspieraniem”.

 

 Opracował: Piotr Rakowski - SPP VEGA.

Stowarzyszenia Promocji Pływania VEGA

 

 

 

Szkółki

Szkółka Piłkarska AS Dobrodzień Szkółka Koszykarska Basket Dobrodzień

Wydarzenia

Partnerzy

Kotarski Informatyka Raspberry Novelle Butik Online
Patronat honorowy:
Urząd Miejski w Dobrodzieniu DOKIS Stowarzyszenie Dobrodzień Potrzebującym Kulisy Powiatu ool24.pl
2019 © Dobrodzieński Portal Sportowy
Realizacja PORTALU: Kotarski Informatyka & Raspberry