Dobrodzieński Portal Sportowy

Dobrodzieński Portal Sportowy

Facebook

 UDANE STARTY PŁYWAKÓW VEGI

fot. VEGA Dobrodzień

W dniu 29.09.2018 r., na terenie sportowej pływalni Term Maltańskich w Poznaniu, zostały zorganizowane ogólnopolskie zawody pływackie pn. Otwarcie Sezonu Zimowego 2018. W zawodach startowali zawodnicy 12-letni i starsi. Organizatorem zawodów był Wodny Park Rozrywki Termy Maltańskie.

W zawodach pomyślnie wystartowała 8-osobowa ekipa Sekcji Pływackiej VEGA Dobrodzień: Marta Rakowska, Zuzanna Jonczyk, Katarzyna Klama, Oliwa Laura oraz Victor Badura, Jonasz Badura, Arkadiusz Borkowski i Patryk Krawiec. Dla każdego zawodnika trener Oleg Pyrog zaplanował wymagające zadania - maksymalnie pięć startów indywidualnych, które każdy zawodnik wykonał wedle własnych sił i możliwości, mając na uwadze obecny etap przygotowań. Najlepsze starty w zawodach zanotowały pływaczki Zuzanna Jonczyk i Marta Rakowska.

[W artykule krótka foto-relacja z zawodów]

W zawodach bardzo dobrze zaprezentowała się dziewczęca ekipa VEGI Dobrodzień. Marta Rakowska (12 lat) trzykrotnie zajęła pierwsze miejsce w konkurencjach: 100m i 200m stylem zmiennym oraz 100m stylem grzbietowym. Konkurencję 200m stylem grzbietowym ukończyła na 3 miejscu. Dodatkowo, Marta wygrywając konkurencje stylu zmiennego zdobyła tytuł Najlepszej Zawodniczki Zawodów Stylu Zmiennego wśród dziewcząt 12-13 lat.

 

Zuzanna Jonczyk (lat 13) wygrała konkurencję 100m stylem dowolnym, dwukrotnie zajęła 2 miejsce w konkurencji 100m i 200m stylem zmiennym oraz dwukrotnie zajęła 3 miejsce w konkurencji 50m i 200m stylem dowolnym.

 

   

Zawodniczki VEGI Dobrodzień zdominowały obie konkurencje w stylu zmiennym zdobywając dwa pierwsze miejsca. Wyścig serii finałowej 200m stylem zmiennym odbywał się pod dyktando zawodniczek z Dobrodzienia. Od początku do końca wyścigu dziewczęta między sobą prowadziły bezpośrednią rywalizację o zwycięstwo. Ostatecznie wygrała Marta przed Zuzią, a Katarzyna Klama zajęła 5 miejsce. Ponadto, w najbardziej wyczerpującej konkurencji 200m stylem motylkowym Laura Oliwa zajęła 4 miejsce - najbardziej nielubiane przez sportowców.

     

 

W zawodach wystartowali chłopcy z VEGI Dobrodzień, którzy wyrównywali lub ustanawiali swoje rekordy życiowe na poszczególnych dystansach. Nie zapewniło im to jednak pozycji medalowych.

 

Dziewczęta zdobywając sumarycznie 9 medali, w tym Zuzia 5 oraz Marta 4, zdecydowanie przyczyniły się do sukcesu Sekcji Pływackiej VEGA Dobrodzień, która ostatecznie w klubowej klasyfikacji medalowej zajęła wysokie 7 miejsce na 31 sklasyfikowanych ekip pływackich. W zawodach udział wzięło 421 zawodników z 31 sekcji i klubów sportowych z Wielkopolski, Mazowsza i Opolszczyzny.

 Udział zawodników z Dobrodzienia w zawodach odbył się w ramach realizacji przez Stowarzyszenie Promocji Pływania VEGA zadania publicznego współfinansowanego przez Samorząd Województwa Opolskiego pod nazwą „Opolskie kwitnące pływaniem – VEGA pływaków wspieraniem”.
Stowarzyszenie Promocji Pływania VEGA

 

Szkółki

Szkółka Piłkarska AS Dobrodzień Szkółka Koszykarska Basket Dobrodzień

Wydarzenia

Partnerzy

Kotarski Informatyka Raspberry Novelle Butik Online
Patronat honorowy:
Urząd Miejski w Dobrodzieniu DOKIS Stowarzyszenie Dobrodzień Potrzebującym Kulisy Powiatu ool24.pl
2019 © Dobrodzieński Portal Sportowy
Realizacja PORTALU: Kotarski Informatyka & Raspberry