Dobrodzieński Portal Sportowy

Dobrodzieński Portal Sportowy

Facebook

 MARTA RAKOWSKA NAJLEPSZĄ 12-LATKĄ W KRAJU

  

fot. VEGA Dobrodzień

W krajowym zestawieniu wyników ogólnopolskich bardzo wysoko została sklasyfikowana Marta Rakowska reprezentująca Sekcję Pływacką VEGA Dobrodzień. Marta w swoich regionalnych występach w Raciborzu, gdzie startowali zawodnicy tylko z Opolszczyzny i Śląska, rywalizowała korespondencyjnie ze swoimi rywalkami z całej Polski. W ogólnopolskiej klasyfikacji rundy zimowej, Marta została Najlepszą Młodziczką 12-letnią w kraju na dystansie 200m stylem zmiennym. Natomiast w konkurencji 200m stylem grzbietowym i 400m stylem dowolnym zajmowała drugie miejsca, zaś konkurencję 100m stylem dowolnym zakończyła na miejscu trzecim. Wychowanka VEGI jest kolejnym przykładem doskonałej pracy trenera Olega Pyroga. O tej zawodniczce zapewne jeszcze nie raz będzie głośno, czego jej i trenerowi serdecznie życzymy.

[W artykule wyniki Marty i ranking PZP]

Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12-letnich (runda I tzw. zimowa) zostały przeprowadzone na terenie całego kraju w marcu tego roku. Zawody te były podsumowaniem pływackiego sezonu zimowego 2018 dla najmłodszych zawodników. W dniu 12.04.2018 r. Polski Związek Pływacki zaprezentował, na łamach europejskiego rankingu SWIMRANKINGS, krajowe wyniki ogólnopolskiej rywalizacji młodzików 12-letnich w konkurencjach indywidualnych z I rundy zawodów.

 

Należy przypomnieć, iż Marta wystartowała w czterech konkurencjach indywidualnych - 100m i 400m stylem dowolnym oraz 200m stylem grzbietowym i zmiennym. Jak się ostatecznie okazało, uzyskane wyniki indywidualne pozwoliły zająć najwyższe miejsca nie tylko na Opolszczyźnie i Śląsku, ale również w ścisłej czołówce krajowych rankingów wśród zawodniczek 12-letnich.

Letnia runda Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12-letnich zostanie przeprowadzona korespondencyjnie w całym kraju w czerwcu 2018 r. Marcie mocno kibicujemy i życzymy powodzenia.

 

Przy tej sportowej okazji, Stowarzyszenie Promocji Pływania VEGA z Dobrodzienia nr KRS 0000157060, zwraca się z gorącą prośbą o przekazywanie swojego 1% podatku na dalsze wspieranie i promowanie sportu pływackiego wśród dzieci i młodzieży. Prośbę o wsparcie szczególnie kierujemy zarówno do kibiców jak i do sympatyków sportu pływackiego, których nie brakuje na terenie Miasta i Gminy Dobrodzień.

 

Stowarzyszenie Promocji Pływania VEGA

Szkółki

Szkółka Piłkarska AS Dobrodzień Szkółka Koszykarska Basket Dobrodzień

Wydarzenia

Partnerzy

Kotarski Informatyka Raspberry Novelle Butik Online
Patronat honorowy:
Urząd Miejski w Dobrodzieniu DOKIS Stowarzyszenie Dobrodzień Potrzebującym Kulisy Powiatu ool24.pl
2019 © Dobrodzieński Portal Sportowy
Realizacja PORTALU: Kotarski Informatyka & Raspberry