Dobrodzieński Portal Sportowy

Dobrodzieński Portal Sportowy

Facebook

SZEŚĆ MEDALI VEGI

oraz TYTUŁ NAJLEPSZEJ MŁODZICZKI

 

fot. Piotr Rakowski

W dniach 23-24.03.2018 r. w Raciborzu zostały zorganizowane Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12-letnich, a dla Młodzików 13-letnich identyczne zawody odbywały się równolegle w Gliwicach. Zawody te były podsumowaniem pływackiego sezonu zimowego 2018 dla reprezentantów Sekcji Pływackiej VEGA Dobrodzień w kategoriach wiekowych młodzików.

W Raciborzu wystartowała dwójka zawodników 12-letnich: Marta Rakowska z Ozimka (fot.) oraz Marek Wąsik z Rzędowic, natomiast w Gliwicach występowała czwórka zawodników 13-letnich: Zuzanna Jonczyk, Katarzyna Klama, Wiktor Badura i Olaf Brzezina – wszyscy z Dobrodzienia.

Podczas dwudniowych zmagań sportowych wśród młodzików Marta Rakowska - w Raciborzu, oraz Zuzanna Jonczyk – w Gliwicach, zanotowały bardzo udane starty indywidualne, zdobywając 6 medali i notując nowe rekordy życiowe.

[W artykule relacja i zdjęcia z zawodów]

 

Marta Rakowska wystartowała w czterech konkurencjach indywidualnych - 100m i 400m stylem dowolnym oraz 200m stylem grzbietowym i zmiennym. I po każdym starcie zdecydowanie zajmowała najwyższy stopień podium. Dzięki osiągniętym wynikom indywidualnym Marta uzyskała Tytuł Najlepszej Zawodniczki Zawodów w kategorii młodzików 12-letnich.

 

    

Zuzanna Jonczyk również wystartowała w czterech konkurencjach indywidualnych - 100m i 200m stylem grzbietowym, 100m stylem klasycznym oraz 200m stylem zmiennym. W wyścigu na 200m stylem zmiennym Zuzia zajęła drugie miejsce, a wyścig na 100m „żabką” ukończyła po zaciętej walce na trzecim miejscu.

 

    

Pozostali zawodnicy Sekcji Pływackiej VEGA Dobrodzień biorcy udział w rywalizacji młodzików poprawiali swoje rekordy życiowe na poszczególnych dystansach. Jednak tym razem nie zapewniło im to zajęcia pozycji medalowych.

 

W zawodach młodzików 12-letnich wzięło udział 194 zawodników z 19 klubów pływackich, zaś do rywalizacji młodzików 13 letnich przystąpiło 117 zawodników z 23 klubów pływackich. W zawodach brali udział zawodnicy reprezentujący Województwo Śląskie i Opolskie.

 

Przy tej medalowej okazji, Stowarzyszenie Promocji Pływania VEGA z Dobrodzienia nr KRS 0000157060, zwraca się z gorącą prośbą o przekazywanie swojego 1% podatku na dalsze wspieranie i promowanie sportu pływackiego wśród dzieci i młodzieży. Prośbę o wsparcie szczególnie kierujemy zarówno do kibiców jak i do sympatyków sportu pływackiego, których nie brakuje na terenie Miasta i Gminy Dobrodzień.

 

Stowarzyszenie Promocji Pływania VEGA

Szkółki

Szkółka Piłkarska AS Dobrodzień Szkółka Koszykarska Basket Dobrodzień

Wydarzenia

Partnerzy

Kotarski Informatyka Raspberry Novelle Butik Online
Patronat honorowy:
Urząd Miejski w Dobrodzieniu DOKIS Stowarzyszenie Dobrodzień Potrzebującym Kulisy Powiatu ool24.pl
2019 © Dobrodzieński Portal Sportowy
Realizacja PORTALU: Kotarski Informatyka & Raspberry