Dobrodzieński Portal Sportowy

Dobrodzieński Portal Sportowy

Facebook

CZTERY MEDALE NAJMŁODSZEJ VEGI

 

fot. Piotr Rakowski

W dniu 07.04.2018 r. na terenie pływalni przy Zespole Placówek Oświatowych w Herbach, pod patronatem Urzędu Gminy Herby oraz Kłobuckiego Klubu Pływackiego Delfin, został zorganizowany VII Międzynarodowy Miting Pływacki „Szukamy Młodych Talentów” im. Romana Banducha dla dzieci i młodzieży w wieku 8 -13 lat.

W mitingu pływackim brali udział najmłodsi zawodnicy Sekcji Pływackiej VEGA Dobrodzień, którzy zanotowali udane starty indywidualne zdobywając ostatecznie 4 medale w każdym kolorze kruszcu; w tym 2 złote oraz srebrny i brązowy. Zdobycze medalowe pływaków Sekcji Pływackiej VEGA Dobrodzień w konkurencjach indywidualnych wywalczyły na mitingu tym razem dziewczęta - Sara Jainta (fot.) i Olivia Badura. Natomiast chłopcy dalsze miejsca na pływalni powetowali sobie podczas szczęśliwych dla nich losowań nagród rzeczowych.

 [W artykule krótka relacja i zdjęcia]

 

   

Z dobrej strony zaprezentowały się Sara Jainta oraz Olivia Badura wśród 11-latek. Podczas mitingu Sara w swoich trzech startach indywidualnych zdobyła 2 złote medale oraz 1 srebrny. Sara oba zwycięstwa wywalczyła w swoim ulubionym stylu motylkowym na dystansie 50m i 100m, do których dołożyła srebrny medal w konkurencji 50m stylem grzbietowym. Jej koleżanka klubowa Olivia dorobek medalowy Sekcji powiększyła o medal brązowy w konkurencji 100m stylem grzbietowym.

 

  

 

W zawodach wystartowali również chłopcy z VEGI Dobrodzień, którzy ustanawiali swoje rekordy życiowe na poszczególnych dystansach. Tym razem nie zapewniło im to jednak pozycji medalowych. Najbliżej wywalczenia medalu był najmłodszy nasz 9-letni pływak Mieszko Kaczmarczyk, który zajął nielubiane wśród sportowców czwarte miejsce w konkurencji 50m stylem klasycznym.

 

W tegorocznym VII Międzynarodowym Mitingu Pływackim „Szukamy Młodych Talentów” brało udział 561 zawodników z 52 klubów i sekcji pływackich, którzy reprezentowali centralne oraz południowe okręgi pływackie Polski. W zawodach uczestniczyli również przedstawiciele klubu pływackiego z Czech.

 

Udział zawodników z Dobrodzienia w mitingu odbył się w ramach realizacji przez Stowarzyszenie Promocji Pływania VEGA nr KRS 0000157060 zadania publicznego współfinansowanego przez Województwo Opolskie pod nazwą „Opolskie kwitnące pływaniem – VEGA pływaków wspieraniem”. Dlatego ponawiamy apel dobroczynności, aby dołączyć do akcji zbierania 1% podatku na nasze Stowarzyszenie w celu zapewnienia wsparcia kolejnych akcji promowania pływania wśród dzieci i młodzieży. Prośbę o wsparcie szczególnie kierujemy do kibiców i sympatyków sportu pływackiego, których nie brakuje wśród społeczności Miasta i Gminy Dobrodzień.

 

Stowarzyszenie Promocji Pływania VEGA

Szkółki

Szkółka Piłkarska AS Dobrodzień Szkółka Koszykarska Basket Dobrodzień

Wydarzenia

Partnerzy

Kotarski Informatyka Raspberry Novelle Butik Online
Patronat honorowy:
Urząd Miejski w Dobrodzieniu DOKIS Stowarzyszenie Dobrodzień Potrzebującym Kulisy Powiatu ool24.pl
2019 © Dobrodzieński Portal Sportowy
Realizacja PORTALU: Kotarski Informatyka & Raspberry