Dobrodzieński Portal Sportowy

Dobrodzieński Portal Sportowy

Facebook

DZIEWIĘĆ MEDALI VEGI

oraz tytuł Najlepszej Zawodniczki w Kielcach

 

fot. Piotr Rakowski

W dniach 03-04.02.2018 r. w Kielcach zostały zorganizowane Ogólnopolskie Zawody Pływackie o Puchar Prezydenta Miasta Kielc. W zawodach mogli startować zawodnicy w wieku 10-18 lat. Organizatorem zawodów była Sekcja Pływacka SALOS Cortile Kielce oraz Urząd Miasta Kielce we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. W zawodach w Kielcach udział wzięli zawodnicy Sekcji Pływackiej VEGA Dobrodzień, którzy zanotowali bardzo udane starty indywidualne zdobywając ostatecznie 9 medali, w tym 6 złotych, 1 srebrny i 2 brązowe. Zdobycze medalowe zawodników Sekcji Pływackiej VEGA Dobrodzień w konkurencjach indywidualnych przyczyniły się do umiarkowanej radości wśród zawodników oraz optymizmu u trenera. W ostatecznej klasyfikacji medalowej zawodów Sekcja Pływacka VEGA Dobrodzień zajęła wysokie 7 miejsce wśród 15 sklasyfikowanych ekip sportowych.

[W artykule krótka foto-relacja]

 

Do wyniku medalowego zdecydowanie przyczyniły się dziewczęta, które zdobyły 6 medali. Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się Marta Rakowska wśród 12-latek i Alicja Jonczyk (na fot. pierwsza z prawej) wśród 15-latek. Marta w swoich sześciu startach indywidualnych, zdobyła 5 złotych medali. Dorobek medalowy dziewcząt powiększyła także Alicja, która zdobyła medal brązowy w konkurencji sprinterskiej stylem klasycznym. Na wyróżnienie zasługuje także Laura Oliwa, która wraz z Martą udanie startowały w konkurencji specjalnej zawodów 200m stylem zmiennym OPEN. Konkurencja ta jako jedyna przeprowadzona była systemem eliminacji i ścisłego finału. Pierwszego dnia zawodów obie zawodniczki zajęły miejsca 5 i 6 w eliminacjach, dzięki czemu zapewniły sobie awans do startu finałowego podczas drugiego dnia zawodów. W rywalizacji ze starszymi koleżankami w ścisłym finale nasze młodsze pływaczki utrzymały pozycje z eliminacji.

 

Ponadto, dzięki osiągniętym wynikom indywidualnym Marta Rakowska zdobyła Puchar Prezydenta Miasta Kielc dla Najlepszej Zawodniczki Zawodów w kategorii wiekowej dziewcząt 12lat i młodsi.

 

Dorobek medalowy VEGI Dobrodzień powiększył Marcel Guzy (fot. na 1 miejscu podium), który zdobył 3 medale w każdym kolorze kruszcu. Marcel, specjalista stylu klasycznego, zdecydowanie wygrał wyścig na dystansie 100m „żabką” wśród najstarszych zawodników. Na podkreślenie zasługuje także udział Marcela w konkurencji specjalnej zawodów 200m stylem zmiennym OPEN. W eliminacjach uzyskał 4 wynik, który zapewnił udział w niedzielnym finale. Jednak bieg finałowy rządzi się swoimi prawami i Marcel w ścisłym finale, po zaciętej walce ostatecznie zajął drugie miejsce zdecydowanie pokonując rywali na odcinku stylu klasycznego, którego jest specjalistą znanym w środowisku pływackim. Natomiast medal brązowy Marcel zdobył na dystansie sprinterskim w klasyku.

 

Zawodnicy startowali również w rywalizacji drużynowej sztafet. W konkurencji sztafet mieszanych 4x50m stylem zmiennym OPEN sztafeta w składzie Jonasz Badura, Marcel Guzy, Marta Rakowska i Katarzyna Klama zajęła dobre 7 miejsce w stawce 13 ekip klubowych. A w konkurencji sztafet mieszanych 4x50m stylem dowolnym OPEN sztafeta w składzie Alicja Jonczyk, Dominik Kolecek, Katarzyna Klama i Adrian Jainta powtórzyła wynik "zmiennistów" w stawce 11 ekip klubowych. Rywalizacja drużynowa zmobilizowała naszych zawodników do dodatkowego wysiłku i rywalizacji. Uwadze trenera nie umknęły trenera dobre międzyczasy poszczególnych zawodników, czego dał wyraz podczas gratulacji złożonych zawodnikom i omówienia obu sztafetowych wyścigów.

W Ogólnopolskich Zawodach Pływackich o Puchar Prezydenta Miasta Kielc na Pływalni MOSiR ORKA w Kielcach udział wzięło 239 zawodników z 18 sekcji i klubów sportowych, w tym ekipa zagraniczna z Ukrainy.

 

Udział pływaków w zawodach odbył się dzięki wsparciu finansowemu Stowarzyszenia Promocji Pływania VEGA z Dobrodzienia KRS 0000157060, które przy tej „medalowej okazji” zwraca się z gorącą prośbą o przekazywanie 1% swojego podatku na dalsze wspieranie i promowanie pływania wśród dzieci i młodzieży. Prośbę o wsparcie szczególnie kierujemy do kibiców i sympatyków sportu pływackiego, których nie brakuje wśród społeczności Miasta i Gminy Dobrodzień.

Stowarzyszenie Promocji Pływania

VEGA

Szkółki

Szkółka Piłkarska AS Dobrodzień Szkółka Koszykarska Basket Dobrodzień

Wydarzenia

Partnerzy

Kotarski Informatyka Raspberry Novelle Butik Online
Patronat honorowy:
Urząd Miejski w Dobrodzieniu DOKIS Stowarzyszenie Dobrodzień Potrzebującym Kulisy Powiatu ool24.pl
2018 © Dobrodzieński Portal Sportowy
Realizacja PORTALU: Kotarski Informatyka & Raspberry