Dobrodzieński Portal Sportowy

Dobrodzieński Portal Sportowy

Facebook

MARCEL GUZY PODWÓJNYM WICEMISTRZEM POLSKI

MARTA RAKOWSKA NAJLEPSZĄ ZAWODNICZKĄ W KRAJU

    

 fot. Piotr Rakowski

Marcel Guzy z VEGI Dobrodzień uzyskał dwukrotnie tytuł wicemistrza kraju podczas Mistrzostw Polski Juniorów 16-letnich w Opolu. Srebrne medale zdobył na dystansie 100m. oraz 200m. stylem klasycznym.

Nie przestają zaskakiwać także kolejne dwie "VEGANKI" - Marta Rakowska została Najlepszą Zawodniczką w Ogólnopolskim Rankingu Pływackim na rok 2017 dziewcząt 11-letnich, natomiast 13 pozycję w kraju wśród 10-latek zajęła Sara Jainta.

[W artykule foto-relacja z zawodów]

MARCEL GUZY DWUKROTNYM SREBRNYM MEDALISTĄ MISTRZOSTW POLSKI 16-LATKÓW W PŁYWANIU

Podczas drugiego weekendu lipca (14.07 – 16.07.2017 r.) na pływalni Wodna Nuta w Opolu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów 16-letnich w pływaniu. Marcel Guzy zawodnik VEGI Dobrodzień startował w konkurencjach 50m, 100m i 200m stylem klasycznym oraz 200m i 400m stylem zmiennym.

Wyścigi w stylu klasycznym na średnich dystansach zapewniły naszemu zawodnikowi medalowe sukcesy. Konkurencje na dystansie 100m i 200m w swoim koronnym stylu Marcel ukończył na rewelacyjnym drugim stopniu podium krajowej imprezy mistrzowskiej.

 

Do wyścigu finałowego na 200m klasykiem Marcel wystartował z najlepszym wynikiem z porannych eliminacji. W biegu finałowym młody pływak ostatecznie zajął drugie miejsce ustępując jedynie reprezentantowi Polski – Mateuszowi Dubasowi z AZS AWF Katowice.

 

Prawdziwych emocji sportowych kibicom Marcel dostarczył w trzecim dniu zawodów, w wyścigu finałowym na dystansie 100m „żabką”. Poranne eliminacje zawodnik VEGI Dobrodzień ukończył z czwartym wynikiem czasowym. W trakcie finału Marcel pokazał „klasycznego” ducha walki. Przez cały wyścig trwała zacięta rywalizacja, a czwórka zawodników z Marcelem włącznie płynęła ławą. Na finiszu żaden zawodnik nie był pewny swojej pozycji i dopiero tablica świetlna z wynikami ukazała ostateczną kolejność na mecie. Marcel z nowym rekordem życiowym zajął drugie miejsce tuż za Jakubem Adamczakiem z UKS Shark Rudna.

 

Start Marcela Guzy w Mistrzostwach Polski Juniorów zaliczyć należy do bardzo udanych. Pływak VEGI Dobrodzień ukończył najważniejsze zawody sezonu z dwoma srebrnymi medalami i nowymi rekordami życiowymi. Na podkreślenie zasługuje również fakt, iż Marcel ostatecznie okazał się jedynym medalowym reprezentantem Opolszczyzny. I to podwójnym – podwójne brawa i podwójne gratulacje !!!

 


Sukcesy najmłodszych zawodniczek VEGI Dobrodzień w Ogólnopolskim Rankingu Pływackim.

W dniu 03.06.2017 r. na terenie pływalni Centrum Rekreacji Wodnej i Sportu „Strzelec” w Strzelcach Opolskich zostały przeprowadzone Ogólnopolskie Zawody Pływackie dla dzieci 10 i 11-letnich.

 

Zawody te są Drużynowym Wielobojem Pływackim przeprowadzanym rokrocznie w formule korespondencyjnych zawodów centralnych o randze (nieformalnych) Mistrzostw Polski dla najmłodszych zawodników reprezentujących sekcje i kluby pływackie z całego kraju. Formuła korespondencyjnych zawodów polega na tym, iż podczas zawodów we wszystkich okręgach pływackich w Polsce zawodnicy danej kategorii wiekowej zobligowani są startować na dystansach i w stylach ustalonych przez Polski Związek Pływacki. W tegorocznych Mistrzostwach Polski Sekcję VEGA Dobrodzień reprezentowało czworo zawodników, w tym Marta Rakowska w kategorii dziewcząt lat 11, Marek Wąsik w kategorii chłopców lat 11 oraz Sara Jainta i Oliwia Badura w kategorii dziewcząt lat 10.

 

Szczególnie udane starty w tej mistrzowskiej imprezie zanotowały Marta Rakowska i Sara Jainta. Marta jako 11-latka mogła startować w wybranych przez siebie 4 z 6 konkurencji, natomiast Sara zobowiązana była startować w 4 konkurencjach. Zawody klasyfikacyjne przeprowadzane były w ciągu miesiąca we wszystkich okręgach pływackich w kraju.

 

Marta Rakowska zamieszkała na co dzień w Ozimku i reprezentująca Sekcję Pływacką VEGA Dobrodzień, została Najlepszą Zawodniczką w Ogólnopolskim Rankingu Pływackim na rok 2017 dziewcząt 11-letnich. Uzyskany wielobojowy wynik 1739 punktów wg FINA (Światowej Organizacji Pływackiej) zapewnił Marcie pierwsze miejsce w klasyfikacji krajowej wśród dziewcząt w tej kategorii wiekowej.

 

Marta w tegorocznych najważniejszych zawodach sezonu startowała w następujących czterech konkurencjach: 50m stylem motylkowym, 100m oraz 200m stylem dowolnym i 200m stylem zmiennym. W ramach ogólnopolskiej klasyfikacji nasza pływaczka zajęła trzykrotnie pierwsze miejsce; na dystansie 100m i 200m w jej koronnym stylu dowolnym oraz na dystansie 200m stylem zmiennym.

 

W tegorocznym Drużynowym Wieloboju Pływackim Dzieci 11-letnich zostały sklasyfikowane 702 dziewczynki oraz 707 chłopców ze 188 sekcji i klubów z Polski.

Sara Jainta z Gosławic reprezentująca Sekcję Pływacką VEGA Dobrodzień w Ogólnopolskim Rankingu Pływackim na rok 2017 – zajęła 13 pozycję wśród dziewcząt 10-letnich, uzyskując wielobojowy wynik 1081 punktów wg FINA.

 

Sara w tegorocznych najważniejszych zawodach sezonu startowała w następujących konkurencjach: 50m stylem dowolnym, 50m stylem klasycznym, 50m stylem grzbietowym i 100m stylem zmiennym.

W tegorocznym Drużynowym Wieloboju Pływackim Dzieci 10-letnich zostało sklasyfikowanych 526 dziewczynek oraz 531 chłopców ze 171 sekcji i klubów z Polski.

Choć zawody w Opolskim Okręgowym Związku Pływackim zostały przeprowadzone na początku czerwca br., to oficjalne zestawienie ogólnopolskiego rankingu zostało opracowane i ogłoszone przez Polski Związek Pływacki dopiero w dniu 13.07.2017 r., po przeprowadzeniu, ukończeniu i analizie pozostałych wielobojowych zawodów centralnych we wszystkich okręgach pływackich na terenie całego kraju.

 

Serdecznie gratulujemy młodym pływaczkom tegorocznego sukcesu i życzymy powodzenia w przyszłym sezonie 2017/2018.

 

 

 

Szkółki

Szkółka Piłkarska AS Dobrodzień Szkółka Koszykarska Basket Dobrodzień

Wydarzenia

Partnerzy

Kotarski Informatyka Raspberry Novelle Butik Online
Patronat honorowy:
Urząd Miejski w Dobrodzieniu DOKIS Stowarzyszenie Dobrodzień Potrzebującym Kulisy Powiatu ool24.pl
2018 © Dobrodzieński Portal Sportowy
Realizacja PORTALU: Kotarski Informatyka & Raspberry