Dobrodzieński Portal Sportowy

Dobrodzieński Portal Sportowy

Facebook

 

DWA ZŁOTE MEDALE "VEGI" DOBRODZIEŃ W FINAŁOWYCH ZAWODACH „OD MŁODZIKA DO OLIMPIJCZYKA”

 

fot. Piotr Rakowski

W dniu 10.06.2017 r. na terenie najnowocześniejszego 50-metrowego basenu olimpijskiego w Warszawie, w Centrum Sportu i Rekreacji Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Miasta Stołecznego Warszawa, został zorganizowany WIELKI FINAŁ Ogólnopolskich Zawodów Pływackich z cyklu „OD MŁODZIKA DO OLIMPIJCZYKA” dla dzieci i młodzieży w wieku 9-14 lat. Organizatorem zawodów był Akademicki Związek Sportowy Środowisko Warszawa.

W tegorocznym Wielkim Finale z powodzeniem wystartowały - Sara Jainta (lat 10) z Gosławic i Marta Rakowska (lat 11) z Krasiejowa (obie na zdj.) reprezentujące na co dzień Sekcję Pływacką VEGA Dobrodzień.

[W artykule krotka foto-relacja]

 FOTO-RELACJA

Do Wielkiego Finału, w każdej konkurencji indywidualnej i w każdej kategorii wiekowej, zakwalifikowało się jedynie 16 zawodników – spośród wszystkich startujących w pięciu edycjach zawodów eliminacyjnych, odbywających się od października 2016 r. do maja 2017 r. – tj. 3 osoby, które uzyskały w sezonie 2016/2017 najlepsze wyniki czasowe w danej konkurencji oraz 13 najlepszych zawodników według punktacji FINA (Światowej Federacji Pływackiej), uwzględniającej najlepsze wyniki z czterech zawodów eliminacyjnych.

 

Sara do zawodów finałowych w konkurencji 50m stylem motylkowym zakwalifikowała się jako jedna z 3 zawodniczek z najlepszym wynikiem czasowym z zawodów eliminacyjnych.

 

  

W Wielkim Finale swoim koronnym motylkiem Sara zajęła pierwsze miejsce, zdobywając złoty medal w kategorii dziewcząt 10-letnich, wyprzedzając na podium dwie zawodniczki z UKS G-8 Bielany Warszawa.

 

Marta do zawodów finałowych w konkurencji 100m stylem dowolnym również zakwalifikowała się jako jedna z 3 zawodniczek z najlepszym wynikiem czasowym z zawodów eliminacyjnych.

 

  

W  Wielkim Finale w swoim koronnym stylu Marta zajęła pierwsze miejsce, zdobywając złoty medal w kategorii dziewcząt 11-letnich, wyprzedzając na podium zawodniczki z Klubu Pływackiego ZOTOW Płock oraz UKS PIĄTKA Konstantynów Łódzki.

 

  

Obie zawodniczki w tegorocznym Wielkim Finale startowały w odpowiedzialnej roli – każda broniła złotego medalu z ubiegłego roku, a Marta dodatkowo była cichą faworytką w swojej konkurencji. Przed startem finałowym Marta wykazywała się na dystansie 100m stylem dowolnym najlepszym w Polsce wynikiem czasowym na „krótkim basenie” wśród swoich rówieśniczek. Zwycięstwem w swoim finale zawodniczki Vegi Dobrodzień potwierdziły swoje umiejętności oraz formę sportową, czego najlepszymi dowodami okazały się ustanowione nowe rekordy życiowe na 50m basenie.

 

Cykl zawodów pływackich „Od Młodzika do Olimpijczyka” w Warszawie cieszy się coraz większą popularnością wśród sekcji pływackich z całej Polski. W tegorocznej, już 6 edycji zawodów, startowało w 6 rocznikach, 990 zawodników z 50 klubów pływackich. Dodatkowym celem zawodów jest promowanie zdrowego stylu życia, ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju i promocji zainteresowań pływackich wśród dzieci i młodzieży, co podkreślił podczas Wielkiego Finału wręczający nagrody młodym pływakom Minister Sportu Pan Witold Bańka.

 

Udział najmłodszych zawodniczek Sekcji Pływackiej VEGA Dobrodzień w zawodach odbył się dzięki wsparciu organizacyjnemu i finansowanemu Stowarzyszenia Promocji Pływania VEGA z Dobrodzienia.

 

Opracowanie:

Stowarzyszenie Promocji Pływania VEGA

 

Szkółki

Szkółka Piłkarska AS Dobrodzień Szkółka Koszykarska Basket Dobrodzień

Wydarzenia

Partnerzy

Kotarski Informatyka Raspberry Novelle Butik Online
Patronat honorowy:
Urząd Miejski w Dobrodzieniu DOKIS Stowarzyszenie Dobrodzień Potrzebującym Kulisy Powiatu ool24.pl
2018 © Dobrodzieński Portal Sportowy
Realizacja PORTALU: Kotarski Informatyka & Raspberry