MEDALOWY DEBIUT NAJMŁODSZEJ VEGI

W dniu 01.04.2017 r., na terenie sportowej pływalni Term Maltańskich w Poznaniu, zostały zorganizowane Ogólnopolskie Zawody Pływackie Dzieci o Puchar Klubu Sportowego Warta Poznań. W zawodach mogły startować dzieci w wieku 11 lat i młodsi. Organizatorem zawodów była Sekcja Pływacka Warta Poznań oraz Wodny Park Rozrywki Termy Maltańskie.

W zawodach wystartowało 8 najmłodszych zawodników Sekcji Pływackiej VEGA Dobrodzień: Solich Martyna (lat 9) i Oliwia Badura (lat 10) z Dobrodzienia, Sara Jainta (lat 10) z Gosławic, Marta Rakowska (lat 11) z Krasiejowa, Mieszko Kaczmarczyk (lat 8) i Oskar Turoń (lat 9) z Lublińca, Denis Hyla (lat 10) z Turzy oraz Marek Wąsik (lat 11) z Rzędowic.

[W artykule foto-relacja]

W zawodach jako debiutanci startowali najmłodsi chłopcy: Mieszko, Oskar i Denis, którzy startowali po raz pierwszy na zawodach pływackich i zdobywali swoje pierwsze doświadczenia w stolicy Wielkopolski i to od razu w Termach Maltańskich. Każdy z nich startował dwukrotnie stylem dowolnym oraz grzbietowym i pomimo tremy zawodniczej, w pełni realizowali polecenia trenera.

Już zwycięstwo grzbietem w swojej serii najmłodszego Mieszka należy uznać jako dobry prognostyk na kolejne starty. Należy również odnotować, iż wśród 11-latków, Marek Wąsik zajął 5 miejsce w stylu grzbietowym na dystansie 100m.

Tym razem znów nie zawiodła dziewczęca ekipa VEGI Dobrodzień. Martyna Solich wśród 9-latek zdobyła złoty medal na dystansie 50m „żabką” oraz zajęła 4 miejsce na dystansie 100m stylem zmiennym.

Wśród 10-latek Sara Jainta zdobyła 2 medale: złoty na dystansie 50m swoim koronnym „motylkiem” oraz srebrny na dystansie 100m stylem zmiennym. A Oliwia Badura zdobyła brązowy medal na dystansie 100m stylem zmiennym - za koleżanką klubową Sarą, oraz zajęła 5 miejsce na dystansie 50m w stylem klasycznym.

Marta Rakowska zdobyła 2 złote medale: na dystansie 200m w swoim koronnym stylu dowolnym oraz 100m stylem zmiennym. Marta zdobywając dwa złote medale zdecydowanie przyczyniła się do sukcesu Sekcji Pływackiej VEGA Dobrodzień, która ostatecznie w klasyfikacji medalowej zajęła wysokie 3 miejsce na 24 sklasyfikowane ekipy pływackie.

Organizator zawodów Sekcja Pływacka Warta Poznań, w ramach promocji sportu pływackiego wśród najmłodszych pływaków, zaaranżowała spotkanie z Anną Dowgiert oraz Marcinem Stolarskim - członkami pływackiej kadry Polski i uczestnikami ubiegłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Spotkanie było okazją do uzyskania autografów, wykonania pamiątkowych zdjęć i bezpośredniej rozmowy z reprezentantami Polski na temat ich przygotowań do tegorocznych Mistrzostw Świata w Budapeszcie.

Zawody pływackie dla dzieci w Poznaniu cieszą się coraz większą popularnością wśród sekcji pływackich z całej Polski, o czym świadczy wysoka liczba uczestników zawodów. W zawodach udział wzięło 575 zawodników z 34 sekcji i klubów sportowych. Dodatkowym celem zawodów jest promowanie zdrowego stylu życia, ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju i promocji zainteresowań pływackich wśród najmłodszych dzieci.

Udział naszych najmłodszych pływaków w zawodach odbył się dzięki dofinansowaniu Stowarzyszenia Promocji Pływania VEGA z Dobrodzienia KRS 0000157060, które przy tej „medalowej okazji” zwraca się z gorącą prośbą o przekazywanie 1% swojego podatku na dalsze wspieranie i promowanie pływania wśród dzieci i młodzieży. Prośbę o wsparcie szczególnie kierujemy do kibiców i sympatyków sportu pływackiego, których nie brakuje wśród społeczności Miasta i Gminy Dobrodzień.