Dobrodzieński Portal Sportowy

Dobrodzieński Portal Sportowy

Facebook

   UDANY POCZĄTEK SEZONU LETNIEGO

 

fot. Piotr Rakowski

W dniu 11.03.2017 r. na terenie najnowocześniejszego 50 metrowego basenu olimpijskiego w Polsce, w Centrum Sportu i Rekreacji warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, pod patronatem Ministerstwa Kultury i Sportu oraz Miasta Stołecznego Warszawa, zostały zorganizowane już IV Zawody Eliminacyjne w ramach Ogólnopolskich Zawodów Pływackich z cyklu „Od Młodzika do Olimpijczyka” edycja 2016/2017 dla dzieci i młodzieży w wieku 9 -14 lat. Organizatorem zawodów był Akademicki Związek Sportowy Środowisko Warszawa. W zawodach eliminacyjnych wystartowały dwie zawodniczki Sekcji Pływackiej VEGA Dobrodzień: Sara Jainta (lat 10) z Gosławic oraz Marta Rakowska (lat 11) z Krasiejowa.

[W artykule foto-relacja z zawodów]

 

 

Sara Jainta (na zdj.) podczas zawodów wystartowała w dwóch konkurencjach: 50m stylem dowolnym i 50m w swoim koronnym stylu motylkowym. W pierwszym starcie kraulem Sara zajęła najbardziej nielubiane wśród sportowców miejsce IV. Takie miejsce jedynie zmobilizowało zawodniczkę do wyczekiwanego startu w swojej koronnej konkurencji delfinem. Start w stylu motylkowym zapewnił zwycięstwo i złoty medal wśród dziewcząt 10 letnich. Jednak i tu nie obyło się bez niespodzianek. Sara w swojej motylkowej serii eliminacyjnej również zajęła IV miejsce i był to powód do opuszczenia basenu w pełni złości - „bo znowu miejsce IV tuż za podium”.

 

Sara w ferworze rywalizacji zapomniała o jednym istotnym aspekcie, że rywalizowała z dziewczynkami o rok starszymi. Musiała minąć „dobra” chwila zanim Sara przyjmowała gratulacje za zwycięstwo. Wówczas to roześmiana mina zawodniczki była bezcenna.

 

Marta Rakowska w trakcie zawodów wystartowała w dwóch konkurencjach: 100m w swoim koronnym stylu dowolnym oraz 200m stylem zmiennym.

 

W swojej koronnej konkurencji Marta zajęła I miejsce poprawiając swój wynik czasowy. Na swój drugi start Marta miała dość długi okres oczekiwania - konkurencje w stylu zmiennym odbywają się na zakończenie zawodów i obserwowała również swoje rywalki w stylu klasycznym.

 

 

Do drugiej konkurencji Marta podeszła z respektem do wymagającego dystansu oraz do najgroźniejszych rywalek, które płynęły na sąsiednich torach. Ostatecznie Marta zwyciężyła z bezpieczną przewagą w konkurencji 200m stylem zmiennym.

 

Na uwagę zasługuje fakt, iż na początku sezonu pływackiego najmłodsze zawodniczki poprawiły dotychczasowe wyniki czasowe, co stanowi pozytywny prognostyk na progu właśnie rozpoczynającego się sezonu letniego i efekt dobrze przepracowanego zimowego przygotowania pływackiego w okresie ferii szkolnych.

 

Pozytywny wpływ na dziewczynki miało także spotkanie, do którego doszło podczas ich treningu w dniu poprzedzającym zawody. Na pływalni obecny był Paweł Korzeniowski - czterokrotny Olimpijczyk, Mistrz Świata i Rekordzista Europy w pływaniu, specjalista stylu motylkowego, który niedawno zakończył karierę zawodniczą, a rozpoczął pracę trenerską z młodzieżą. Spotkanie, które zakończyło się wspólnymi gratulacjami, życzeniami powodzenia w startach i pamiątkowymi fotografiami - nie pozostało bez wpływu na mobilizację zawodniczek, co udowodniły podczas medalowych startów w Eliminacyjnych Zawodach „Od Młodzika Do Olimpijczyka” 2016/2017.

 

Cykliczne zawody pływackie „Od Młodzika do Olimpijczyka” cieszą się coraz większą popularnością wśród sekcji pływackich z całej Polski, o czym świadczy rekordowa liczba uczestników eliminacyjnych zawodów. W zawodach udział wzięło 1142 zawodników z 93 sekcji i klubów sportowych, w tym 587 dziewcząt. Dodatkowym celem zawodów jest promowanie zdrowego stylu życia, ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju i promocji zainteresowań pływackich wśród dzieci i młodzieży.

 

Udział naszych najmłodszych pływaczek w zawodach odbył się dzięki dofinansowaniu Stowarzyszenia Promocji Pływania VEGA z Dobrodzienia KRS 0000157060, które przy tej „medalowej okazji” zwraca się z gorącą prośbą o przekazywanie 1% swojego podatku na dalsze wspieranie i promowanie pływania wśród dzieci i młodzieży. Prośbę o wsparcie szczególnie kierujemy do kibiców i sympatyków sportu pływackiego, których nie brakuje wśród społeczności Miasta i Gminy Dobrodzień.

Stowarzyszenie Promocji Pływania VEGA

Szkółki

Szkółka Piłkarska AS Dobrodzień Szkółka Koszykarska Basket Dobrodzień

Wydarzenia

Partnerzy

Kotarski Informatyka Raspberry Novelle Butik Online
Patronat honorowy:
Urząd Miejski w Dobrodzieniu DOKIS Stowarzyszenie Dobrodzień Potrzebującym Kulisy Powiatu ool24.pl
2018 © Dobrodzieński Portal Sportowy
Realizacja PORTALU: Kotarski Informatyka & Raspberry