Dobrodzieński Portal Sportowy

Dobrodzieński Portal Sportowy

Facebook

TRZY MEDALE W FINALE

„OD MŁODZIKA DO OLIMPIJCZYKA" 2015/2016

fot. Sekcja VEGA

 

W dniu 10.06.2015 r. na terenie najnowocześniejszego 50 metrowego basenu olimpijskiego w Warszawie w Centrum Sportu i Rekreacji warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, pod patronatem Ministerstwa Kultury i Sportu oraz Miasta Stołecznego Warszawa, został zorganizowany WIELKI FINAŁ Ogólnopolskich Zawodów Pływackich z cyklu „Od Młodzika Do Olimpijczyka” dla dzieci i młodzieży w wieku 9 -14 lat. Organizatorem zawodów był Akademicki Związek Sportowy Środowisko Warszawa. W tegorocznym Wielkim Finale z powodzeniem wystartowały dwie najmłodsze zawodniczki Sekcji Pływackiej VEGA Dobrodzień: Sara Jainta (lat 9) z Gosławic oraz Marta Rakowska (lat 10) z Krasiejowa.

[W artykule foto-relacja z zawodów finałowych]

 

 

Do Wielkiego Finału, w każdej konkurencji indywidualnej i kategorii wiekowej, zakwalifikowanych zostało tylko 16 zawodników spośród wszystkich startujących w pięciu edycjach zawodów eliminacyjnych, odbywających się od października 2015 r. do maja 2016 r. – tj. 3 osoby, które uzyskały w sezonie 2015/2016 najlepsze wyniki czasowe oraz 13 najlepszych zawodników według punktacji FINA (Światowej Federacji Pływackiej), uwzględniającej cztery najlepsze wyniki z zawodów eliminacyjnych.

 

 

 

 

ZŁOTO-SREBRNA SARA

Sara Jainta do zawodów finałowych zakwalifikowała się w roli debiutantki i to w dwóch konkurencjach - jako jedna z 3 zawodniczek z najlepszymi wynikami czasowymi z zawodów eliminacyjnych: w konkurencji 50m stylem dowolnym i motylkowym.

W finale konkurencji 50m stylem dowolnym Sara zajęła drugie miejsce, zdobywając srebrny medal w kategorii dziewcząt 9 lat. Jednak to start w finale w jej koronnym stylu motylkowym zapewnił zwycięstwo i upragniony złoty medal.

 

ZŁOTA MARTA


 

Marta Rakowska do zawodów finałowych również zakwalifikowała się jako jedna z 3 zawodniczek z najlepszymi wynikami czasowymi z zawodów eliminacyjnych w konkurencji 50m stylem dowolnym.

W finale konkurencji w swoim koronnym stylu dowolnym Marta zajęła pierwsze miejsce, zdobywając złoty medal w kategorii dziewcząt 10 lat i wyprzedzając na podium zawodniczki z klubu pływackiego Warszawianka oraz Płetwal Szczytno.


 

Na podkreślenie zasługuje fakt, iż Marta Rakowska w tegorocznym Wielkim Finale startowała w podwójnej roli - broniła tytułu najszybszej zawodniczki z ubiegłorocznego finału oraz była cichą faworytką tej konkurencji. Przed startem finałowym Marta wykazywała się w konkurencji 50m stylem dowolnym najlepszym w Polsce wynikiem czasowym na „krótkim basenie” wśród swoich rówieśniczek.

Młoda pływaczka zwycięstwem w finale potwierdziła kolejny raz swoje umiejętności i zapał do sportowej rywalizacji w pływaniu.

 

Pozytywny wpływ na start w Wielkim Finale najmłodszych zawodniczek VEGI Dobrodzień miało również niecodzienne spotkanie podczas ich treningu w dniu poprzedzającym zawody. W trakcie zajęć treningowych okazało się, iż na pływalni również trenuje - przed startem w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro - Radosław Kawęcki - trzykrotny złoty medalista Mistrzostw Europy i Świata w stylu grzbietowym. Spotkanie, które zakończyło się wspólnymi gratulacjami, życzeniami powodzenia w kolejnych startach i pamiątkowymi fotografiami - nie pozostało bez wpływu na mobilizację naszych młodych zawodniczek, co udowodniły podczas owocnych startów w Wielkim Finale Zawodów „Od Młodzika Do Olimpijczyka” 2015/2016.

 

Cykl zawodów pływackich „Od Młodzika do Olimpijczyka” w Warszawie cieszy się coraz większą popularnością wśród sekcji pływackich z całej Polski. W tegorocznym Finale wystartowało 466 zawodników z 93 klubów pływackich. Dodatkowym celem zawodów jest promowanie zdrowego stylu życia, ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju i promocji zainteresowań pływackich wśród dzieci i młodzieży.

 


 

Udział naszych najmłodszych pływaczek w zawodach odbył się w ramach realizacji przez Stowarzyszenie Promocji Pływania VEGA zadania publicznego współfinansowanego przez Województwo Opolskie pod nazwą Zapewnienie zawodnikom Sekcji Pływackiej VEGA Dobrodzień udziału w zawodach jako wzbogacenie szkolenia treningowego stanowiącego przygotowanie do udziału w zawodach Wojewódzkiej Ligi Miast Opolszczyzny 2016 oraz zawodach mistrzowskich na arenie krajowej.

 

 

 

Opracowanie:

Stowarzyszenie Promocji Pływania VEGA

Szkółki

Szkółka Piłkarska AS Dobrodzień Szkółka Koszykarska Basket Dobrodzień

Wydarzenia

Partnerzy

Kotarski Informatyka Raspberry Novelle Butik Online
Patronat honorowy:
Urząd Miejski w Dobrodzieniu DOKIS Stowarzyszenie Dobrodzień Potrzebującym Kulisy Powiatu ool24.pl
2018 © Dobrodzieński Portal Sportowy
Realizacja PORTALU: Kotarski Informatyka & Raspberry