SOLNE MIASTO ZDOBYTE

Dnia 27 lutego 2016r. „najmłodsza Vega" rywalizowała na wspaniałym obiekcie sportowym, jakim jest kompleks rekreacyjny z krytą pływalnią w Wieliczce. Już od rana trwała zacięta rywalizacja na najkrótszych dystansach, czyli 25m stylem dowolnym, grzbietowym, klasycznym oraz motylkowym. Swoje zmagania rozpoczęły 8 latki Martyna Solich oraz Victoria Obst (debiut). Martyna zajęła drugie miejsce stylem grzbietowym oraz trzecie miejsce w stylu dowolnym, co dało jej drugie miejsce w klasyfikacji ogólnej. Następnie do rywalizacji przystąpiły zawodniczki 9 letnie: Oliwia Badura zwyciężyła stylem klasycznym i zajęła drugie miejsce w stylu grzbietowym, co dało jej trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Natomiast Sara Jainta dwukrotnie stawała na drugim miejscu podium i również drugie miejsce zajęła w klasyfikacji generalnej. W rywalizacji 10-latków udział brał nowy „narybek” Vegi, startując na dystansach 50m stylem dowolnym oraz grzbietowym. Marek Wąsik, Oliwier Ochmann, Maksymilian Tomala oraz Justyna Ochmann, Justyna Wodarczyk, Julia Gierach to tylko „część” nowych zawodników Vegi, która dostała szansę na swój debiut i wykorzystała ją w 100%, prezentując wysoki poziom sportowy, pomimo krótkiego „stażu treningowego”.