Dobrodzieński Portal Sportowy

Dobrodzieński Portal Sportowy

Facebook

MARCEL GUZY PODWÓJNYM WICEMISTRZEM POLSKI

MARTA RAKOWSKA NAJLEPSZĄ ZAWODNICZKĄ W KRAJU

    

 fot. Piotr Rakowski

Marcel Guzy z VEGI Dobrodzień uzyskał dwukrotnie tytuł wicemistrza kraju podczas Mistrzostw Polski Juniorów 16-letnich w Opolu. Srebrne medale zdobył na dystansie 100m. oraz 200m. stylem klasycznym.

Nie przestają zaskakiwać także kolejne dwie "VEGANKI" - Marta Rakowska została Najlepszą Zawodniczką w Ogólnopolskim Rankingu Pływackim na rok 2017 dziewcząt 11-letnich, natomiast 13 pozycję w kraju wśród 10-latek zajęła Sara Jainta.

[W artykule foto-relacja z zawodów]

 

DWA ZŁOTE MEDALE "VEGI" DOBRODZIEŃ W FINAŁOWYCH ZAWODACH „OD MŁODZIKA DO OLIMPIJCZYKA”

 

fot. Piotr Rakowski

W dniu 10.06.2017 r. na terenie najnowocześniejszego 50-metrowego basenu olimpijskiego w Warszawie, w Centrum Sportu i Rekreacji Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Miasta Stołecznego Warszawa, został zorganizowany WIELKI FINAŁ Ogólnopolskich Zawodów Pływackich z cyklu „OD MŁODZIKA DO OLIMPIJCZYKA” dla dzieci i młodzieży w wieku 9-14 lat. Organizatorem zawodów był Akademicki Związek Sportowy Środowisko Warszawa.

W tegorocznym Wielkim Finale z powodzeniem wystartowały - Sara Jainta (lat 10) z Gosławic i Marta Rakowska (lat 11) z Krasiejowa (obie na zdj.) reprezentujące na co dzień Sekcję Pływacką VEGA Dobrodzień.

[W artykule krotka foto-relacja]

   HERBY PRZYJAZNE DLA VEGI

 

 fot. Piotr Rakowski

 W dniu 14.05.2017 r. na terenie pływalni przy Zespole Placówek Oświatowych w Herbach został zorganizowany VI Międzynarodowy Miting Pływacki „Szukamy Młodych Talentów” im. Romana Banducha dla dzieci i młodzieży w wieku 8 -13 lat, pod patronatem Urzędu Gminy Herby oraz Kłobuckiego Klubu Pływackiego Delfin. W mitingu pływackim udział wzięła skromna liczebnie ekipa 5 zawodników Sekcji Pływackiej VEGA Dobrodzień, która zanotowała bardzo udane starty indywidualne zdobywając ostatecznie 5 medali; w tym 3 złote i 2 srebrne. Zdobycze medalowe pływaków Sekcji Pływackiej VEGA Dobrodzień w konkurencjach indywidualnych wywalczyły na mitingu tym razem dziewczęta, które zapewniły naszej sekcji dobrą, 12 pozycję w ostatecznej klasyfikacji medalowej zawodów wśród 40 sklasyfikowanych klubów pływackich. Nie zawiodła Marta Rakowska (na zdj.) zwyciężając trzykrotnie i jako multimedalistka otrzymała również tytuł "Najlepszej Zawodniczki Mitingu".

[W artykule foto-relacja z zawodów]

MEDALOWY DEBIUT NAJMŁODSZEJ VEGI

 

fot. Piotr Rakowski

W dniu 01.04.2017 r., na terenie sportowej pływalni Term Maltańskich w Poznaniu, zostały zorganizowane Ogólnopolskie Zawody Pływackie Dzieci o Puchar Klubu Sportowego Warta Poznań. W zawodach mogły startować dzieci w wieku 11 lat i młodsi. Organizatorem zawodów była Sekcja Pływacka Warta Poznań oraz Wodny Park Rozrywki Termy Maltańskie.

W zawodach wystartowało 8 najmłodszych zawodników Sekcji Pływackiej VEGA Dobrodzień: Solich Martyna (lat 9) i Oliwia Badura (lat 10) z Dobrodzienia, Sara Jainta (lat 10) z Gosławic, Marta Rakowska (lat 11) z Krasiejowa, Mieszko Kaczmarczyk (lat 8) i Oskar Turoń (lat 9) z Lublińca, Denis Hyla (lat 10) z Turzy oraz Marek Wąsik (lat 11) z Rzędowic.

[W artykule foto-relacja]

 JUNIORZY "VEGI" W KRAJOWEJ CZOŁÓWCE

 

fot. Piotr Rakowski

W Mistrzostwach Polski juniorów 17-18 lat bardzo dobrze spisała się nasza grzbiecistka Monika Skorupa, która na dystansie 200m. zajęła 5 miejsce w kraju. Jeszcze lepiej popłynął nasz junior Marcel Guzy, który w zawodach juniorów 16-letnich dwukrotnie stanął na trzecim stopniu podium w stylu klasycznym na dystansach 100 i 200m.

[W artykule zdjęcia i relacja z zawodów]

Szkółki

Szkółka Piłkarska AS Dobrodzień Szkółka Koszykarska Basket Dobrodzień

Wydarzenia

Partnerzy

Kotarski Informatyka Raspberry Novelle Butik Online
Patronat honorowy:
Urząd Miejski w Dobrodzieniu DOKIS Stowarzyszenie Dobrodzień Potrzebującym Kulisy Powiatu ool24.pl
2017 © Dobrodzieński Portal Sportowy
Realizacja PORTALU: Kotarski Informatyka & Raspberry