Dobrodzieński Portal Sportowy

Dobrodzieński Portal Sportowy

Facebook

DZIEWIĘĆ MEDALI VEGI

oraz tytuł Najlepszej Zawodniczki w Kielcach

 

fot. Piotr Rakowski

W dniach 03-04.02.2018 r. w Kielcach zostały zorganizowane Ogólnopolskie Zawody Pływackie o Puchar Prezydenta Miasta Kielc. W zawodach mogli startować zawodnicy w wieku 10-18 lat. Organizatorem zawodów była Sekcja Pływacka SALOS Cortile Kielce oraz Urząd Miasta Kielce we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. W zawodach w Kielcach udział wzięli zawodnicy Sekcji Pływackiej VEGA Dobrodzień, którzy zanotowali bardzo udane starty indywidualne zdobywając ostatecznie 9 medali, w tym 6 złotych, 1 srebrny i 2 brązowe. Zdobycze medalowe zawodników Sekcji Pływackiej VEGA Dobrodzień w konkurencjach indywidualnych przyczyniły się do umiarkowanej radości wśród zawodników oraz optymizmu u trenera. W ostatecznej klasyfikacji medalowej zawodów Sekcja Pływacka VEGA Dobrodzień zajęła wysokie 7 miejsce wśród 15 sklasyfikowanych ekip sportowych.

[W artykule krótka foto-relacja]

 VEGA SIÓDMA W GLIWICACH

 

fot. Piotr Rakowski

W dniu 11.11.2017 r. na terenie krytej pływalni Olimpijczyk w Gliwicach odbył się pływacki Puchar Sprintu GLIWICE NIGHT & LIGTHS SWIM 2017 dla dzieci i młodzieży w wieku 8-17 lat. W zawodach brało udział 500 zawodników z 51 klubów i sekcji pływackich z Polski. Dzień Niepodległości młodsi zawodnicy Sekcji Pływackiej VEGA Dobrodzień uczcili sportową postawą w rywalizacji pływackiej. W zawodach wystartowała 11-osobowa ekipa, dla której w większości był to pierwszy start na basenie sportowym o długości olimpijskiej, tj. 50m. Dodatkową atrakcją zawodów były wieczorne finały przeprowadzone przy zgaszonych światłach, jedynie z alternatywnym oświetleniem pływalni z użyciem kolorowych jupiterów i błysków ognia. Taka pierwsza na Śląsku oprawa zawodów pływackich przyczyniła się do zapewnienia niesamowitej atmosfery i stanowiła wyjątkowe widowisko dla samych zawodników, ale przede wszystkim licznie zgromadzonych kibiców.

Eliminacje dla zawodników Sekcji VEGA Dobrodzień obejmowały sprinterskie starty na dystansie 50 metrów w każdym z czterech stylów pływackich (tj. dowolnym, grzbietowym, motylkowym i klasycznym). Najlepiej w eliminacjach poradziły sobie doświadczone w tym gronie zawodniczki. Ostatecznie w wyniku porannych eliminacji do ścisłych finałów zakwalifikowały się Sara Jainta i Oliwia Badura (obie lat 10) oraz Marta Rakowska (lat 11).

[W artykule relacja i zdjęcia]

SŁOWACKIE PODBOJE VEGI

 

fot. Piotr Rakowski

W dniach 28-29 października 2017 r. w miejscowości Humenne (Słowacja) odbyły się VII Międzynarodowe Zawody Pływackie o Puchar Klubu PK CHEMES Humenne dla dzieci i młodzieży w wieku 9-18 lat. W zawodach brało udział 267 zawodników z 24 klubów sportowych ze Słowacji, Czech, Białorusi, Serbii, Ukrainy i Polski.  W zawodach bardzo udanie wystartowali zawodnicy Sekcji Pływackiej VEGA Dobrodzień, którzy indywidualnie zdobyli 35 medali, w tym 13 złotych, 12 srebrnych i 10 brązowych. Zdobycze medalowe zawodników Sekcji Pływackiej VEGA Dobrodzień zostały uzupełnione okolicznościowym pucharem dla Moniki Skorupy, która uzyskała najbardziej wartościowy rezultat zawodów wg punktacji FINA (Światowej Organizacji Pływackiej). Dodatkowo, Monika Skorupa dwukrotnie ustanowiła rekord zawodów w kategorii OPEN w konkurencji 200m i 400m stylem zmiennym. Natomiast wśród chłopców, Marcel Guzy ustanowił rekord zawodów w kategorii OPEN w konkurencji 400m stylem zmiennym.

 [W artykule foto-relacja z zawodów]

MARCEL GUZY PODWÓJNYM WICEMISTRZEM POLSKI

MARTA RAKOWSKA NAJLEPSZĄ ZAWODNICZKĄ W KRAJU

    

 fot. Piotr Rakowski

Marcel Guzy z VEGI Dobrodzień uzyskał dwukrotnie tytuł wicemistrza kraju podczas Mistrzostw Polski Juniorów 16-letnich w Opolu. Srebrne medale zdobył na dystansie 100m. oraz 200m. stylem klasycznym.

Nie przestają zaskakiwać także kolejne dwie "VEGANKI" - Marta Rakowska została Najlepszą Zawodniczką w Ogólnopolskim Rankingu Pływackim na rok 2017 dziewcząt 11-letnich, natomiast 13 pozycję w kraju wśród 10-latek zajęła Sara Jainta.

[W artykule foto-relacja z zawodów]

 

DWA ZŁOTE MEDALE "VEGI" DOBRODZIEŃ W FINAŁOWYCH ZAWODACH „OD MŁODZIKA DO OLIMPIJCZYKA”

 

fot. Piotr Rakowski

W dniu 10.06.2017 r. na terenie najnowocześniejszego 50-metrowego basenu olimpijskiego w Warszawie, w Centrum Sportu i Rekreacji Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Miasta Stołecznego Warszawa, został zorganizowany WIELKI FINAŁ Ogólnopolskich Zawodów Pływackich z cyklu „OD MŁODZIKA DO OLIMPIJCZYKA” dla dzieci i młodzieży w wieku 9-14 lat. Organizatorem zawodów był Akademicki Związek Sportowy Środowisko Warszawa.

W tegorocznym Wielkim Finale z powodzeniem wystartowały - Sara Jainta (lat 10) z Gosławic i Marta Rakowska (lat 11) z Krasiejowa (obie na zdj.) reprezentujące na co dzień Sekcję Pływacką VEGA Dobrodzień.

[W artykule krotka foto-relacja]

Szkółki

Szkółka Piłkarska AS Dobrodzień Szkółka Koszykarska Basket Dobrodzień

Wydarzenia

Partnerzy

Kotarski Informatyka Raspberry Novelle Butik Online
Patronat honorowy:
Urząd Miejski w Dobrodzieniu DOKIS Stowarzyszenie Dobrodzień Potrzebującym Kulisy Powiatu ool24.pl
2018 © Dobrodzieński Portal Sportowy
Realizacja PORTALU: Kotarski Informatyka & Raspberry