HERBY PRZYJAZNE DLA VEGI

W dniu 14.05.2017 r. na terenie pływalni przy Zespole Placówek Oświatowych w Herbach został zorganizowany VI Międzynarodowy Miting Pływacki „Szukamy Młodych Talentów” im. Romana Banducha dla dzieci i młodzieży w wieku 8 -13 lat, pod patronatem Urzędu Gminy Herby oraz Kłobuckiego Klubu Pływackiego Delfin. W mitingu pływackim udział wzięła skromna liczebnie ekipa 5 zawodników Sekcji Pływackiej VEGA Dobrodzień, która zanotowała bardzo udane starty indywidualne zdobywając ostatecznie 5 medali; w tym 3 złote i 2 srebrne. Zdobycze medalowe pływaków Sekcji Pływackiej VEGA Dobrodzień w konkurencjach indywidualnych wywalczyły na mitingu tym razem dziewczęta, które zapewniły naszej sekcji dobrą, 12 pozycję w ostatecznej klasyfikacji medalowej zawodów wśród 40 sklasyfikowanych klubów pływackich. Nie zawiodła Marta Rakowska (na zdj.) zwyciężając trzykrotnie i jako multimedalistka otrzymała również tytuł "Najlepszej Zawodniczki Mitingu".

[W artykule foto-relacja z zawodów]

MEDALOWY DEBIUT NAJMŁODSZEJ VEGI

W dniu 01.04.2017 r., na terenie sportowej pływalni Term Maltańskich w Poznaniu, zostały zorganizowane Ogólnopolskie Zawody Pływackie Dzieci o Puchar Klubu Sportowego Warta Poznań. W zawodach mogły startować dzieci w wieku 11 lat i młodsi. Organizatorem zawodów była Sekcja Pływacka Warta Poznań oraz Wodny Park Rozrywki Termy Maltańskie.

W zawodach wystartowało 8 najmłodszych zawodników Sekcji Pływackiej VEGA Dobrodzień: Solich Martyna (lat 9) i Oliwia Badura (lat 10) z Dobrodzienia, Sara Jainta (lat 10) z Gosławic, Marta Rakowska (lat 11) z Krasiejowa, Mieszko Kaczmarczyk (lat 8) i Oskar Turoń (lat 9) z Lublińca, Denis Hyla (lat 10) z Turzy oraz Marek Wąsik (lat 11) z Rzędowic.

[W artykule foto-relacja]

JUNIORZY "VEGI" W KRAJOWEJ CZOŁÓWCE

W Mistrzostwach Polski juniorów 17-18 lat bardzo dobrze spisała się nasza grzbiecistka Monika Skorupa, która na dystansie 200m. zajęła 5 miejsce w kraju. Jeszcze lepiej popłynął nasz junior Marcel Guzy, który w zawodach juniorów 16-letnich dwukrotnie stanął na trzecim stopniu podium w stylu klasycznym na dystansach 100 i 200m.

[W artykule zdjęcia i relacja z zawodów]

UDANY POCZĄTEK SEZONU LETNIEGO

W dniu 11.03.2017 r. na terenie najnowocześniejszego 50 metrowego basenu olimpijskiego w Polsce, w Centrum Sportu i Rekreacji warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, pod patronatem Ministerstwa Kultury i Sportu oraz Miasta Stołecznego Warszawa, zostały zorganizowane już IV Zawody Eliminacyjne w ramach Ogólnopolskich Zawodów Pływackich z cyklu „Od Młodzika do Olimpijczyka” edycja 2016/2017 dla dzieci i młodzieży w wieku 9 -14 lat. Organizatorem zawodów był Akademicki Związek Sportowy Środowisko Warszawa. W zawodach eliminacyjnych wystartowały dwie zawodniczki Sekcji Pływackiej VEGA Dobrodzień: Sara Jainta (lat 10) z Gosławic oraz Marta Rakowska (lat 11) z Krasiejowa.

TRZYNAŚCIE MEDALI "VEGI"

W dniach 10-11.12.2016 r. na terenie 50-metrowego basenu Miejskiego Ośrodka Sportu i Turystyki w Dębicy, pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, została zorganizowana II Mikołajkowa Olimpiada Pływacka 2016 oraz Urodzinowy Puchar Otylii Jędrzejczak dla dzieci i młodzieży w wieku 8-14 lat. Organizatorem zawodów była Fundacja Otylii Jędrzejczak. W zawodach pływackich dla dzieci i młodzieży wystartowało 4 zawodników Sekcji Pływackiej VEGA Dobrodzień: Martyna Solich (lat 8), Sara Jainta (lat 9), Marta Rakowska i Marek Wąsik (oboje lat 10). Sukcesy medalowe odniosły dziewczęta, które wywalczyły 13 medali - 5 złotych, 3 srebrne i 5 brązowych, zajmując dobre, wysokie 12 miejsce w klubowej klasyfikacji medalowej. Klasyfikacja medalowa obejmowała ostatecznie 46 klubów i sekcji pływackich z całej Polski.