Dobrodzieński Portal Sportowy

Dobrodzieński Portal Sportowy

Facebook

 MARTA RAKOWSKA NAJLEPSZĄ 12-LATKĄ W KRAJU

  

fot. VEGA Dobrodzień

W krajowym zestawieniu wyników ogólnopolskich bardzo wysoko została sklasyfikowana Marta Rakowska reprezentująca Sekcję Pływacką VEGA Dobrodzień. Marta w swoich regionalnych występach w Raciborzu, gdzie startowali zawodnicy tylko z Opolszczyzny i Śląska, rywalizowała korespondencyjnie ze swoimi rywalkami z całej Polski. W ogólnopolskiej klasyfikacji rundy zimowej, Marta została Najlepszą Młodziczką 12-letnią w kraju na dystansie 200m stylem zmiennym. Natomiast w konkurencji 200m stylem grzbietowym i 400m stylem dowolnym zajmowała drugie miejsca, zaś konkurencję 100m stylem dowolnym zakończyła na miejscu trzecim. Wychowanka VEGI jest kolejnym przykładem doskonałej pracy trenera Olega Pyroga. O tej zawodniczce zapewne jeszcze nie raz będzie głośno, czego jej i trenerowi serdecznie życzymy.

[W artykule wyniki Marty i ranking PZP]

SZEŚĆ MEDALI VEGI

oraz TYTUŁ NAJLEPSZEJ MŁODZICZKI

 

fot. Piotr Rakowski

W dniach 23-24.03.2018 r. w Raciborzu zostały zorganizowane Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12-letnich, a dla Młodzików 13-letnich identyczne zawody odbywały się równolegle w Gliwicach. Zawody te były podsumowaniem pływackiego sezonu zimowego 2018 dla reprezentantów Sekcji Pływackiej VEGA Dobrodzień w kategoriach wiekowych młodzików.

W Raciborzu wystartowała dwójka zawodników 12-letnich: Marta Rakowska z Ozimka (fot.) oraz Marek Wąsik z Rzędowic, natomiast w Gliwicach występowała czwórka zawodników 13-letnich: Zuzanna Jonczyk, Katarzyna Klama, Wiktor Badura i Olaf Brzezina – wszyscy z Dobrodzienia.

Podczas dwudniowych zmagań sportowych wśród młodzików Marta Rakowska - w Raciborzu, oraz Zuzanna Jonczyk – w Gliwicach, zanotowały bardzo udane starty indywidualne, zdobywając 6 medali i notując nowe rekordy życiowe.

[W artykule relacja i zdjęcia z zawodów]

CZTERY MEDALE NAJMŁODSZEJ VEGI

 

fot. Piotr Rakowski

W dniu 07.04.2018 r. na terenie pływalni przy Zespole Placówek Oświatowych w Herbach, pod patronatem Urzędu Gminy Herby oraz Kłobuckiego Klubu Pływackiego Delfin, został zorganizowany VII Międzynarodowy Miting Pływacki „Szukamy Młodych Talentów” im. Romana Banducha dla dzieci i młodzieży w wieku 8 -13 lat.

W mitingu pływackim brali udział najmłodsi zawodnicy Sekcji Pływackiej VEGA Dobrodzień, którzy zanotowali udane starty indywidualne zdobywając ostatecznie 4 medale w każdym kolorze kruszcu; w tym 2 złote oraz srebrny i brązowy. Zdobycze medalowe pływaków Sekcji Pływackiej VEGA Dobrodzień w konkurencjach indywidualnych wywalczyły na mitingu tym razem dziewczęta - Sara Jainta (fot.) i Olivia Badura. Natomiast chłopcy dalsze miejsca na pływalni powetowali sobie podczas szczęśliwych dla nich losowań nagród rzeczowych.

 [W artykule krótka relacja i zdjęcia]

DZIEWIĘĆ MEDALI VEGI

oraz tytuł Najlepszej Zawodniczki w Kielcach

 

fot. Piotr Rakowski

W dniach 03-04.02.2018 r. w Kielcach zostały zorganizowane Ogólnopolskie Zawody Pływackie o Puchar Prezydenta Miasta Kielc. W zawodach mogli startować zawodnicy w wieku 10-18 lat. Organizatorem zawodów była Sekcja Pływacka SALOS Cortile Kielce oraz Urząd Miasta Kielce we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. W zawodach w Kielcach udział wzięli zawodnicy Sekcji Pływackiej VEGA Dobrodzień, którzy zanotowali bardzo udane starty indywidualne zdobywając ostatecznie 9 medali, w tym 6 złotych, 1 srebrny i 2 brązowe. Zdobycze medalowe zawodników Sekcji Pływackiej VEGA Dobrodzień w konkurencjach indywidualnych przyczyniły się do umiarkowanej radości wśród zawodników oraz optymizmu u trenera. W ostatecznej klasyfikacji medalowej zawodów Sekcja Pływacka VEGA Dobrodzień zajęła wysokie 7 miejsce wśród 15 sklasyfikowanych ekip sportowych.

[W artykule krótka foto-relacja]

 VEGA SIÓDMA W GLIWICACH

 

fot. Piotr Rakowski

W dniu 11.11.2017 r. na terenie krytej pływalni Olimpijczyk w Gliwicach odbył się pływacki Puchar Sprintu GLIWICE NIGHT & LIGTHS SWIM 2017 dla dzieci i młodzieży w wieku 8-17 lat. W zawodach brało udział 500 zawodników z 51 klubów i sekcji pływackich z Polski. Dzień Niepodległości młodsi zawodnicy Sekcji Pływackiej VEGA Dobrodzień uczcili sportową postawą w rywalizacji pływackiej. W zawodach wystartowała 11-osobowa ekipa, dla której w większości był to pierwszy start na basenie sportowym o długości olimpijskiej, tj. 50m. Dodatkową atrakcją zawodów były wieczorne finały przeprowadzone przy zgaszonych światłach, jedynie z alternatywnym oświetleniem pływalni z użyciem kolorowych jupiterów i błysków ognia. Taka pierwsza na Śląsku oprawa zawodów pływackich przyczyniła się do zapewnienia niesamowitej atmosfery i stanowiła wyjątkowe widowisko dla samych zawodników, ale przede wszystkim licznie zgromadzonych kibiców.

Eliminacje dla zawodników Sekcji VEGA Dobrodzień obejmowały sprinterskie starty na dystansie 50 metrów w każdym z czterech stylów pływackich (tj. dowolnym, grzbietowym, motylkowym i klasycznym). Najlepiej w eliminacjach poradziły sobie doświadczone w tym gronie zawodniczki. Ostatecznie w wyniku porannych eliminacji do ścisłych finałów zakwalifikowały się Sara Jainta i Oliwia Badura (obie lat 10) oraz Marta Rakowska (lat 11).

[W artykule relacja i zdjęcia]

Szkółki

Szkółka Piłkarska AS Dobrodzień Szkółka Koszykarska Basket Dobrodzień

Wydarzenia

Partnerzy

Kotarski Informatyka Raspberry Novelle Butik Online
Patronat honorowy:
Urząd Miejski w Dobrodzieniu DOKIS Stowarzyszenie Dobrodzień Potrzebującym Kulisy Powiatu ool24.pl
2018 © Dobrodzieński Portal Sportowy
Realizacja PORTALU: Kotarski Informatyka & Raspberry