Dobrodzieński Portal Sportowy

Dobrodzieński Portal Sportowy

Facebook

6. Puchar pływaków

Vega Dobrodzień

Reprezentacja Vegi w 6. Pucharze Burmistrza Dobrodzienia [fot. W. Marcinkowski]

W odbywających się po raz szósty zawodach pływackich o Puchar Burmistrza Dobrodzienia, tym razem w międzynarodowej obsadzie wystartowało w kategoriach wiekowych dwunastolatków oraz jedenastolatków i młodszych prawie 120 zawodników z ośmiu klubów. Gośćmi  Vegi byli pływacy z Kijowa i Dolyny z Ukrainy oraz z Łodzi, Oławy, Opola, Kędzierzyna i Kluczborka.

Stara Vega nie rdzewieje

 

plakat AMP 2011

16 kwietnia na pływalni katowickiego AWF odbyły się kolejne Akademickie Mistrzostwa Polski w Pływaniu. Wystartowało w nich po 36 zawodników, którzy zakwalifikowali się do poszczególnych konkurencji w wyniku regionalnych eliminacji.

Natalia podnosi poprzeczkę

Dekoracja Natalia Poloczek
Fot.: Trener Generalczyk dekoruje Natalię Poloczek medalem Mistrzostw Polski.

Kolejny w bieżącym roku długi weekend był weekendem ciężkiej pracy dla najlepszych polskich pływaków. W tych dniach (3-6 czerwca 2010) na nowej pięćdziesięciometrowej pływalni „Olimpijczyk” w Gliwicach rozegrano Główne Mistrzostwa Polski Seniorów w Pływaniu. W silnej reprezentacji klubu „Zryw” Opole (kilka medali tej imprezy, w tym złotych) wystąpiła doskonale znana gościom DPS Natalia Poloczek. W konkurencji 100 m stylem klasycznym po raz kolejny sięgnęła po medal Mistrzostw Polski. Tym razem był to medal brązowy w kategorii młodzieżowców.

Akademickie mistrzostwa

 

AMP 2010

 

24 kwietnia br. w Warszawie na pływalni Centrum Sportu Uniwersytetu Warszawskiego odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Pływaniu. Wystartowali w nich pływacy, którzy zdobyli kwalifikacje w wyniku rozgrywanych w kilku regionach eliminacji. Wśród nich zobaczyliśmy dwie dobrodzienianki, zawodniczki już chyba zapomnianego składu „Vegi”: Weronikę Jędras i Kaję Koszil reprezentujące Uniwersytet Przyrodniczy z Wrocławia.

Opolszczyzna wybiera najlepszego sportowca

Trwa doroczny plebiscyt na najlepszego sportowca Opolszczyzny. W szranki stanęło 100 zawodników, przedstawicieli kilkudziesięciu dyscyplin. W tym szacownym gronie znalazła się jedna przedstawicielka naszej gminy. Tylko jedna. Niestety. Ale za to jaka!

Natalia Poloczek

Natalia Poloczek

Była "perełka z Vegi", wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski, medalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, zdobywczyni mistrzostwa Polski w sztafecie 4x100 m stylem zmiennym na Letnich Mistrzostwach Polski Seniorów w bieżącym roku. I co równie ważne nasza krajanka, mieszkanka Myśliny. Aby oddać głos na Natalię należy wysłać sms o treści:

"NTO 39" pod numer 71051

Szczegółowe informacje na stronie www.nto.pl/sportowiec.

Mamy tylko jedną reprezentantkę, więc popierajmy ją wszyscy. Niechaj moc naszych esemesów będzie z Natalią!

Szkółki

Szkółka Piłkarska AS Dobrodzień Szkółka Koszykarska Basket Dobrodzień

Wydarzenia

Partnerzy

Kotarski Informatyka Raspberry Novelle Butik Online
Patronat honorowy:
Urząd Miejski w Dobrodzieniu DOKIS Stowarzyszenie Dobrodzień Potrzebującym Kulisy Powiatu ool24.pl
2019 © Dobrodzieński Portal Sportowy
Realizacja PORTALU: Kotarski Informatyka & Raspberry