Dobrodzieński Portal Sportowy

Dobrodzieński Portal Sportowy

Facebook

DOBRODZIEŃSKI KLUB MORSÓW "SOPEL" NA ZLOCIE W MIELNIE

Dnia 11 lutego 2011r. w Mielnie, stolicy polskich morsów, pojawiło się ponad 1300 miłośników zimnej kąpieli. Spośród wielu klubów z Polski i z zagranicy nad Bałtyk wybrała się w tym roku również nasza reprezentacja, która spędziła 3 niezapomniane dni podczas VIII zlotu, a właściwie święta morsów. Wyprawę klubu "Sopel" wsparł DOKiS oraz władze Dobrodzienia, fundując m.in. czapki z logo miasta oraz baner z herbem i napisem "Dobrodzień - Miasto Stolarzy".

KOLEJNE SPOTKANIE LOKALNEGO KLUBU MORSÓW

[fot. Tom]

W niedzielę, 2 stycznia 2011r. o godz. 14.30, na powitanie nowego roku do lodowatej wody w niecce byłego basenu otwartego obok zalewu miejskiego wskoczyli członkowie dobrodzieńskiego klubu morsa "Sopel". Tym razem w specjalnie przygotowanej części tego akwenu spotkało się 5 z 14 zarejestrowanych w klubie morsów.

[W artykule foto-reportaż z tego wydarzenia]

Nauczyli się pływać z Niveą i WOPR

Z Niveą i WOPR
Absolwenci kursu w ramach programu "Już pływam" z wiceprezesem WOPR Opole Dariuszem Krawcem (niebieska koszulka) i organizatorem Włodzimierzem Wręczyckim.
bielicm 9.3821 Normal 0 21

 

Od kwietnia br. stałymi gośćmi dobrodzieńskiej pływalni byli młodzi, bardzo młodzi mężczyźni, wychowankowie Zespołu Placówek Edukacyjnych z ulicy Piastowskiej. To beneficjenci prowadzonych przez Włodzimierza Wręczyckiego, szefa Grupy Operacyjnej WOPR, zajęć w ramach stworzonego przez NIVEA Polska Sp. z o.o. i Biuro Zarządu Głównego WOPR  programu „Już pływam” mającego na celu „propagowanie nauki pływania wśród dzieci w wieku szkolnym, a ponadto popularyzowanie problematyki ratownictwa wodnego oraz świadomego podejścia do stosowania zasad bezpiecznego zachowania na obszarze wodnym i terenie przywodnym” (cytat z programu).

AKCJA "ZOSTAŃ LOKALNYM MORSEM" UDANA

Jednak znalazło się kilku miejscowych "twardzieli"

 

W niedzielę, 21 lutego, nad oczkiem wodnym w ogrodzie plebanijnym Parafii Św. M.Magdaleny w Dobrodzieniu o godz. 12.00 odbyło się spotkanie z klubem Morsów "Dębowa" z Kędzierzyna-Koźla.

Pokaz zorganizowali -  DOKiS oraz drużyna WOPR Dobrodzień

[zobacz relację video z pokazu oraz wywiady Radia PLUS Opole]

Właścicielem pływalni jest Miasto i Gmina Dobrodzień. Rok otwarcia 2001. Pływalnię administruje od początku DOKiS.
W roku szkolnym pływalnia jest czynna od pon do czw. w godz. od 8 do 21, w pt od 8-22, sob 10-22, niedz. 14-22.
Wymiary głównej niecki to: 25m długości, 8m szerokości, głębokość od 120-190cm. Brodzik o wymiarach 3,5 na 8m,  głębokość 80cm.

Szkółki

Szkółka Piłkarska AS Dobrodzień Szkółka Koszykarska Basket Dobrodzień

Wydarzenia

Partnerzy

Kotarski Informatyka Raspberry Novelle Butik Online
Patronat honorowy:
Urząd Miejski w Dobrodzieniu DOKIS Stowarzyszenie Dobrodzień Potrzebującym Kulisy Powiatu ool24.pl
2019 © Dobrodzieński Portal Sportowy
Realizacja PORTALU: Kotarski Informatyka & Raspberry