META ZWYCIĘZCĄ DWUDZIESTEJ "SIATKARSKIEJ MAJÓWKI"

Minęło już 20 lat tej amatorskiej imprezy w Dobrodzieniu. Na przestrzeni tych lat przez turniej przewinęło się ponad 50 różnych drużyn, rozgrywki zawsze wspierał Przewodniczący Rady Miejskiej, w roli asystentów sędziowskich występowała lokalna młodzież szkół ponadgimnazjalnych, a integracyjna część tej imprezy pozostawiła u wielu niezapomniane chwile, przeżycia i przyjaźnie. Na ten turniej czekało się cały rok. Ale typowy jubileusz turniej ma świętować dopiero podczas 25-lecia.

Podczas XX edycji Majowego Turnieju Siatkówki o puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Dobrodzieniu drużyna META Dobrodzień nie dała szans pozostałym uczestnikom i pewnie zwyciężyła turniej, nie doznając ani jednej porażki. Najwyższy puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej został w Dobrodzieniu po raz pierwszy od 15 lat (ostatnie zwycięstwo lokalna drużyna odniosła w 2003r. - ZSP Dobrodzień). W tym roku impreza odbyła się tylko 1 maja 2018r., a do rozgrywek zgłosiło się 6 drużyn. Najpierw rywalizowano w 2 grupach, z których awansowały po 2 drużyny, potem rozegrano półfinały i finały. W meczu finałowym o 1 miejsce dobrodzieńska ekipa zagrała z AGROCOMEM Żędowice. Spotkanie, szczególnie w 2 secie, było bardzo zacięte i emocjonujące, prowadzenie zmieniało się w końcówce tej partii raz na korzyść AGROCOMU, a raz METY. Kibice byli pewni, że za chwilę zobaczą tie-break. Ostatecznie siatkarze METY zachowali więcej "zimnej krwi", wygrywając dwudziesty finał MTS. Tym bardziej radość wypełniła serca wszystkich sympatyków lokalnej siatkówki, gdy zwycięsko z tak trudnej batalii wyszła wreszcie dobrodzieńska drużyna. Na uroczystości zakończenia turnieju nagrody wraz z organizatorem wręczali - Przewodniczący Rady Miejskiej Damian Karpinski, dyrektor PSP Bożena Gaś oraz dyrektor DOKiS Agnieszka Hurnik.

[W artykule wyniki i obszerna foto-relacja z imprezy]

WYNIKI TURNIEJU:

FAZA GRUPOWA

A1 - A1 - AGROCOM Żędowice vs TKKF BORONOVIA Boronów 2:0 (21:19, 21:16)

B1 - META Dobrodzień vs BEZTALENCIA Krupski Młyn 2:0 (21:!4, 21:16)

A2 - TKKF BORONOVIA Boronów vs ZSP Zawadzkie 2:0 (21:17, 21:9)

B2 - BEZTALENCIA Krupski Młyn vs STUDENT Lubliniec 0:2 (19:21, 15:21)

A3 - ZSP Zawadzkie vs AGROCOM Żędowice 0:2 (7:21, 10:21)

B     B3 STUDENT Lubliniec vs META Dobrodzień 0:2 (16:21, 15:21)

FAZA II  - PÓŁFINAŁY:

godz. 13.45I półfinał (1 miejsce Gr A – 2 miejsce Gr B)

AGROCOM Żędowice - STUDENT Lubliniec 2:1 (13:21, 21:13, tie-break 15:11)

godz. 14.30II półfinał (1miejsce Gr B - 2 miejsce Gr A)

META Dobrodzień - TKKF BORONOVIA Boronów 2:0 (21:13, 21:11)

FINAŁY:

godz. 15.15 Finał o 3 miejsce

TKKF BORONOVIA Boronów - STUDENT Lubliniec 0:2 (19:25, 25:27)

godz. 16.00Finał o 1 miejsce

AGROCOM Żędowice - META Dobrodzień 0:2 (18:25, 25:27)

Sędzia turnieju - Józef Gliński - Opolski Związek Piłki Siatkowej

Stolik sędziowski - Liza Niedziela, Roksana Bąk, Katarzyna Konieczko, Aleksandra Wilk i Kamila Sikora

Foto-relacja z turnieju

W meczu otwarcia Gr. A BORONOVIA (na zdj. w ataku) uległa doświadczonemu AGROCOMOWI Żędowice 0:2 w setach do 19 i do 16 pkt.

W pierwszym pojedynku Gr. B META (w granatowych strojach) pewnie pokonała zespół z Krupskiego Młyna 2:0 - do 14 i do 16 pkt.

W swym drugim spotkaniu w gr. A zawodnicy TKKF BORONOVIA (w ataku) odbili sobie niepowodzenie z pierwszego meczu i gładko ograli ZSP Zawadzkie w 2 setach (21:17 i 21:9).

Z kolei w Gr. B BEZTALENCIA Krupski Młyn (w ataku) byli blisko niespodzianki w 1 secie w meczu ze STUDENTEM Lubliniec, lecz doświadczona ekipa lubliniecka ostatecznie nie dała się pokonać i cały mecz zwyciężyła 2:0 (21:19, 21:15).

W ostatnim pojedynku gr. A drugą porażkę zaliczyli siatkarze ZSP Zawadzkie (w bloku). Tym, razem mocno poobijali ich starsi koledzy z AGROCOMU Żędowice, wygrywając wynikiem 2:0 w setach do 7 i do 10. Drużyna z Zawadzkiego odpadła z dalszych rozgrywek, zaś AGROCOM awansował do półfinału z 1 miejsca.

W meczu kończącym rozgrywki grupowe STUDENT Lubliniec (w ataku) uległ miejscowej MECIE 0:2 (16:21 i 15:21), jednak do półfinału awansował z 2 miejsca. Grupę B wygrała META, a do drugiej fazy nie zakwalifikował się zespół BEZTALENCIA Krupski Młyn.

Więcej zdjęć z eliminacji grupowych - FACEBOOK MTS

PÓŁFINAŁ

W pierwszym meczu półfinałowym spotkały się zespoły STUDENT Lubliniec (na czarno) i AGROCOM Żędowice. Obie drużyny stworzyły ciekawe widowisko. W 1 secie pewnie zwyciężyli STUDENCI 21:13, drugą partię tym samym wynikiem na swoją korzyść rozstrzygnęli siatkarze AGROCOMU i mieliśmy pierwszego, a zarazem jedynego w turnieju tie-breaka. W secie decydującym lepsi okazali się reprezentanci Żędowic wygrywając 15:11 i cały mecz 2:1.

W drugim półfinale META podejmowała TKKF BORONOVIĘ (biało-niebieskie barwy). Pomimo starań siatkarzy z Boronowa, gospodarze bez problemów zwyciężyli wynikiem 2:0, w setach do 13 i do 11 pkt.

FINAŁ

Mecz o 3 miejsce w turnieju był już dużo lepszy i bardziej zacięty w wykonaniu Boronowa, pomimo przegranej ze STUDENTEM 1 partii 19:25.

W 2 secie jednak było równo i dopiero lepiej rozegrana końcówka przez zawodników z Lublińca zadecydowała o ich ostatecznym sukcesie. STUDENT Lubliniec triumfuje i kończy turniej na 3 miejscu.

W finale o 1 miejsce emocji nie brakowało. Zmierzyli się, można powiedzieć, starzy dobrzy znajomi z dobrodzieńskich turniejów - AGROCOM Żędowice (żółte koszulki) i META Dobrodzień. Pierwszy set zdecydowanie dla Dobrodzienia - 25:18 i mogło się wydawać, że META spacerkiem osiągnie swój cel zwycięstwa w turnieju.

Kto obserwował drużynę AGROCOMU to wie, że siatkarze tej drużyny "rozkręcają się" w 2 secie każdego meczu i potem są już niezwykle trudni do przejścia. Podobnie było i w 2 secie finału, w którym przez długi czas to Żędowice nadawały rytm i kontrolowały wynik, prowadząc pod koniec 2 partii różnicą 3 punktów. Jednak gospodarze, którzy mają w swych szeregach wielu solidnych graczy, mają jeszcze skutecznie atakującego Denisa Sówkę (na zdj. w ataku). Ten zawodnik wziął na siebie ciężar gry, a META dogoniła rywali wygrywając set 27:25 i cały mecz 2:0. AGROCOM, który przed laty już 3-krotnie wygrywał MTS, tym razem był drugi, a META po zeszłorocznym wicemistrzostwie wreszcie stanęła na pierwszym stopniu podium.

Więcej zdjęć z rozgrywek półfinałowych i finałowych - FACEBOOK MTS

UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA NAGRÓD

Podczas ceremonii wręczenia pucharów gościliśmy w hali PSP w Dobrodzieniu Przewodniczącego Rady Miejskiej Damiana Karpinskiego, dyrektora PSP Bożenę Gaś i dyrektora DOKiS Agnieszkę Hurnik.

Po kilku słowach podsumowania rozgrywek turniejowych i podziękowań osobom wspierającym turniej rozdano dyplomy, puchary i medale uczestniczącym drużynom i zawodnikom.

Dyplom za zajęcie 6 miejsce odebrał przedstawiciel ZSP Zawadzkie (zdj. z lewej), zawodnicy z Krupskiego Młyna otrzymali dyplom za 5 miejsce już wcześniej, tuż po rozgrywkach grupowych, a za 4 lokatę pamiątkowym pucharkiem i dyplomem uhonorowano drużynę BORONOVII Boronów (zdj. z prawej).

Puchar za miejsce 3 w turnieju i brązowe medale dla STUDENTA Lubliniec.

Wicemistrzostwo i srebrne medale dla AGROCOMU Żędowice.

Po 15 latach przerwy najwyższy puchar Przewodniczącego Rady zostaje w Dobrodzieniu, a CZWARTYM ZWYCIĘZCĄ z drużyn dobrodzieńskich w historii turnieju zostaje META Dobrodzień.

Mistrzowie XX MTS 2018 - META Dobrodzień

Skład: Stoją od lewej - Kamil Kisielewicz, Łukasz Nowak, Piotr Sobieraj, Paweł Pielok, Rafał Koprek, Cezary Owczarek, Adam Ledwig (kpt);

poniżej - Fabian Sówka i Denis Sówka.

Wicemistrz XX MTS 2018 - AGROCOM Żędowice

Skład: Od lewej - Jezry Koronczok (kpt.), Kamil Opas, Patrycja Dudarewicz, Kamil Siwek, Marek Bernyś, Stanisław Ciupa, Adrian Ciupa.

III miejsce XX MTS 2018 - STUDENT Lubliniec

Skład: od lewej -  Piotr Jończyk (kpt.), Łukasz Bugno, Jakub Styczyszyn, Tomasz Krupski, Wojciech Gromkowski.