KADRA BOBREK BYTOM PO RAZ CZWARTY

W tegorocznym, dziewiętnastym Majowym Turnieju Siatkówki o puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Dobrodzieniu, rozgrywki toczyły się tylko jednego dnia - 1 maja 2017r. (bez eliminacji). W hali Publicznej Szkoły Podstawowej rywalizowało ze sobą pięć drużyn, które po wielu zaciętych i wyrównanych pojedynkach w krótkich setach (do 15 pkt), wyłoniły nowego - XIX mistrza turnieju. Rozgrywki "każdym z każdym" tak się ułożyły, że ostatni mecz okazał się bezpośrednią walką o 1 miejsce. A zagrały w nim - miejscowy zespół META i KADRA BOBREK z Bytomia. Pierwszy set dla Dobrodzienia, w drugim lepszy był team bytomski, a w tie-breaku, po kilku piłkach meczowych z obu stron, zwyciężył obrońca tytułu sprzed roku - KADRA BOBREK (także zwycięzca XVII i XVI edycji. Zawody sędziował pan Józef Gliński z Opolskiego Związku Piłki Siatkowej. Podczas uroczystości wręczenia nagród puchary wręczali zaproszeni gości oficjalni - Przewodniczący Rady Miejskiej w Dobrodzieniu Damian Karpinski, dyrektor DOKiS Agnieszka Hurnik oraz dyrektor PSP Bożena Gaś.

WYNIKI TURNIEJU:

mecz nr 1 - AGROCOM Żędowice - META Dobrodzień 0:2 (9:15, 13:15)

nr 2 - BOLKI  Radzionków - ZWS Bytom 0:2 (7:15, 7:15)

nr 3 - META Dobrodzień - BOLKI  Radzionków 2:0 (15:10, 15:8)

nr 4 - KADRA BOBREK Bytom - AGROCOM Żędowice 2:0 (15:11, 15:13)

nr 5 - BOLKI  Radzionków - KADRA BOBREK Bytom 0:2 (4:15, 6:15)

nr 6 - ZWS Bytom - META Dobrodzień 0:2 (11:15, 10:15)

nr 7 - KADRA BOBREK Bytom - ZWS Bytom 2:1 (15:11, 13:15, tie-break 15:13)

nr 8 - AGROCOM Żędowice - BOLKI  Radzionków 2:1 (15:13, 14:16, tie-break 22:20)

nr 9 - ZWS Bytom - AGROCOM Żędowice 2:1 (16:14, 11:15, tie-break 15:13)

nr 10 - META Dobrodzień - KADRA BOBREK Bytom 1:2 (15:10, 7:15, tie-break 15:17)

Sędzia turnieju - Józef Gliński, Opolski Związek Piłki Siatkowej

Foto-relacja

Turniej rozpoczął się od mocnego akcentu ze strony gospodarzy - siatkarzy METY (na zdj.), którzy pokonali AGROCOM Żędowice 2:0, w setach do 9 i do 13.

W drugim meczu bytomski ZWS gładko zwycięża 2:0 z BOLKAMI Radzionków (sety dwa razy do 7 pkt.)

W kolejnym pojedynku BOLKI ponownie ulegają w dwóch setach, tym razem MECIE Dobrodzień 10:15 i 8:15.

W czwartym spotkaniu KADRA BOBREK Bytom nie daje szans AGROCOMOWI Żędowice (na zdj. w ataku), wygrywając również w 2-setowym pojedynku do 11 i do 13.

Piąty mecz to koncertowa gra zeszłorocznych mistrzów - KADRY BOBREK z BOLKAMI Radzionków i w efekcie ich łatwe zwycięstwo do 4 i do 6!

Dobrodzieńska META również nie zwalniała tempa pewnie ogrywając innych bytomian - ZWS 2:0 (15:11 i 15:10). Na tym etapie META stała się liderem rozgrywek i powoli klarowała się też sytuacja w tabeli odnośnie gry o podium.

W siódmym pojedynku bardzo wyrównana walka KADRY BOBREK i ZWS w derbach Bytomia i w efekcie dopiero tie-break zdecydował o wygranej KADRY (15:11, 13:15, 15:13)

Podobnie równo było w meczu AGROCOMU i BOLKÓW, gdzie również po tie-breaku wygranym 22:20 triumfował AGROCOM (na zdj. w ataku), zachowując szanse na podium

Jednak, aby zdobyć 3 miejsce AGROCOM musiał pokonać ZWS Bytom w 2 setach, a ta sztuka się siatkarzom z Żędowic nie udała. Po kolejnym tie-breaku ZWS wygrał 2:1 (16:14, 11:15, 15:13), wskakując na trzeci stopień podium

W ostatnim, dziesiątym spotkaniu turnieju, META Dobrodzień walczyła o tytuł mistrzowski z KADRĄ BOBREK Bytom. W 1 secie gospodarze wygrali do 10 pkt., jednak w 2 partii musieli uznać wyższość rywali, przegrywając do 7 pkt. Stan 1:1 i znów set decydujący, tym razem bezpośrednio o tym, kto będzie dziewiętnastym mistrzem tej imprezy (dobrodzieńska drużyna nie wygrała już od 2003 roku). Tie-break zaczął się dobrze dla Dobrodzienia, jednak siatkarze z Bytomia odrobili stratę i kibice oglądali bardzo emocjonującą końcówkę. Z obu stron były piłki meczowe, ale więcej "zimnej krwi" zachowali trzykrotni zwycięzcy MTS i wynikiem 17:15 mecz na swoją korzyść rozstrzygnęli bytomianie.

UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA NAGRÓD

Puchary, statuetki i medale tradycyjnie ufundował Dobrodzieński Ośrodek Kultury i Sportu oraz Przewodniczący Rady Miejskiej.

Nagrody wręczali - patron imprezy, Przewodniczący Rady Miejskiej w Dobrodzieniu Damian Karpinski oraz dyrektor DOKiS Agnieszka Hurnik i dyrektor PSP Bożena Gaś.

Mistrz XIX edycji MTS 2017

KADRA BOBREK Bytom - skład:

od lewej stoją: Arkadiusz Bartosiak, Dawid Szyga, Maciej Konopka, Piotr Sztok, Marek Drzyzga, Jakub Molencki (kpt.);

poniżej: Paweł Burecki, Dawid Pająk i Michał Górecki

Wicemistrzowie XIX edycji MTS 2017

META Dobrodzień - skład:

od lewej stoją: Rafał Koprek, Fabian Sówka, Łukasz Nowak, Adam Ledwig (kpt.), Paweł Pielok;

poniżej: Paweł Drynda, Jarosław Stupiński, Bernard Kopera i Denis Sówka

III miejsce w XIX edycji MTS 2017

ZWS Bytom - skład:

od lewej stoją: Jarosław Sołtys (kpt.), Marcin Borysowski,  Michał Harazim, Mirosław Marcok;

poniżej: Michał Niżnik, Karol Pietruszka i Karol Gałęziok

Następnie wręczono nagrody indywidualne. Najlepszym zagrywającym wybrano Adama Ledwiga z METY Dobrodzień

Najlepszym odbierającym turnieju został Karol Gałęziok z zespołu ZWS Bytom

Najlepszym rozgrywającym MTS 2017 uznano Jakuba Molenckiego z drużyny KADRY BOBREK Bytom

I tytuł najlepszego atakującego zdobył również siatkarz drużyny mistrzowskiej - Arkadiusz Bartosiak

Więcej zdjęć z XIX MTS 2017

Podziękowania za współorganizację dla Wiesława Sykulskiego, Małgorzaty Kondzieli oraz dla sędziów stolikowych - Nicoli Kroll i Magdaleny Krawczyk.