Dobrodzieński Portal Sportowy

Dobrodzieński Portal Sportowy

Facebook

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W XVII EDYCJI

"MAJOWEGO TURNIEJU SIATKÓWKI"

O PUCHAR PRZEWODNICZĄCEGO RADY MIEJSKIEJ

W DOBRODZIENIU


PATRONAT HONOROWY obejmuje Przewodniczący Rady Miejskiej w Dobrodzieniu Damian Karpinski

CEL - Popularyzacja siatkówki, aktywność ruchowa w czasie wolnym, integracja sympatyków siatkówki

TERMIN - 25-26 kwietnia 2015r. - ELIMINACJE i 1 maja 2015r. - FINAŁY

ZGŁOSZENIA - do dnia 21 kwietnia 2015r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 600 749 964 ZAPISY ZAKOŃCZONE!

MIEJSCE - Hala Sportowa PSP w Dobrodzieniu, ul. Piastowska 49

ORGANIZATOR - Dobrodzieński Ośrodek Kultury i Sportu, Tomasz Sikora

UWAGA! Zobacz wyniki losowania!

[W artykule regulamin, lista zgłoszeniowa i drużyny zgłoszone]

Pobierz Listę zgłoszeniową i Regulamin

Drużyny zgłoszone (zapisy zakończone):

1. AGROCOM Żędowice

2. DREAM TEAM Dobrodzień

3. KADRA BOBREK CENTRUM Bytom

4. META Dobrodzień

5. PRONETBUD Piekary Śląskie

6. SMANDBUD Tarnowskie Góry

7. STUDENT Lubliniec

8. ZWS Bytom

SYSTEM GRY - 2 grupy eliminacyjne A i B, rozgrywki "każdy z każdym" w grupie, awans wszystkich drużyn z poszczególnych miejsc;

W dniu finałów (1 maja) - Ćwierćfinały - 1A - 4B, 2B - 3A, 1B - 4A, 2A - 3B; Półfinały - zwycięzcy ćwierćfinałów, Finały o 3 i 1 miejsce.

 

WYNIK LOSOWANIA

GRUPA "A" - sobota, 25.04 - godz. 10.00 (hala od 9.00)

1. PRONETBUD Piekary Śląskie

2. META Dobrodzień

3. STUDENT Lubliniec

4. DREAM TEAM Dobrodzień


GRUPA "B" - niedziela, 26.04 - godz. 11.00 (hala od 10.00)

1. KADRA BOBREK Bytom

2. ZWS Bytom

3. SMANDBUD Tarnowskie Góry

4. AGROCOM Żędowice

 

Kolejność rozgrywania meczów: 1-4, 2-3; 1-3,4-2; 2-1, 3-4


XVII MAJOWY TURNIEJ SIATKÓWKI

REGULAMIN

CEL IMPREZY

 1. Popularyzacja gry w piłkę siatkową.

 2. Aktywne spędzanie czasu wolnego.

 3. Integracja sympatyków siatkówki.

ORGANIZATOR ROZGRYWEK

Patronat honorowy turnieju obejmuje Przewodniczący Rady Miejskiej w Dobrodzieniu Damian Karpiński, a funkcje organizatora pełni nauczyciel  wychowania fizycznego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Dobrodzieniu mgr Tomasz Sikora przy współpracy z Urzędem Miejskim w Dobrodzieniu oraz Dobrodzieńskim Ośrodkiem Kultury i Sportu.

WARUNKI UCZESTNICTWA

 1. W turnieju mają prawo wziąć udział amatorskie drużyny reprezentujące szkoły, zakłady pracy, firmy i inne drużyny środowiskowe.

 2. Wyklucza się możliwość udziału osób z licencją zawodniczą (obowiązuje karencja dla zawodników licencjonowanych w PZPS, grających w sezonach 2013/2014 i 2014/2015, zarówno w wieku seniora, jaki i juniora, w IV lidze i wyżej).

 3. Drużyna może składać się maksymalnie z 10 zawodników, kobiet i mężczyzn (udział kobiet w grze nie powoduje obniżenia wysokości siatki). Dopuszcza się możliwość zmian do 3 osób w składzie osobowym pomiędzy eliminacjami i dniem finałów.

 4. Drużyna ma obowiązek dostarczenia na wyznaczone poniżej spotkanie lub przesłania listy zgłoszeniowej zawodników (lista z potwierdzeniem zdolności zawodników do udziału w zawodach sportowych).

 5. Zawodników poszczególnych drużyn obowiązuje jednolity strój sportowy (wyj. – zawodnik „libero” o kolorze koszulki kontrastującym z koszulkami pozostałych zawodników swojego zespołu).

 6. Koszty organizacyjne ponosi organizator, natomiast ustala się kwotę wpisową w wysokości  - 150 zł od drużyny.

TERMIN I TRYB ZGŁOSZEŃ

 1. Rozgrywki turniejowe rozpoczną się w dniach 25-26 kwietnia br. (sobota-niedziela) – eliminacjami, natomiast finały odbędą się dnia 1 maja br. (piątek). Godziny rozpoczęcia zostaną podane po losowaniu drużyn.

 2. Miejsce rozgrywek – Hala sportowa Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrodzieniu, ul. Piastowska 49.

 3. Zainteresowane udziałem drużyny należy zgłosić do dnia 21 kwietnia br. do godz. 22.00, telefonicznie lub mailowo, podając nazwę drużyny lub odsyłając listę zgłoszeniową.

Adres e-mail - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 600 749 964 – Tomasz Sikora

 1. Organizator zastrzega sobie prawo do przyjęcia maks. ilości 16 drużyn, w związku z czym decydująca będzie kolejność zgłoszeń wśród zaproszonych zespołów.

 2. Spotkanie organizacyjne dla przedstawicieli zgłoszonych drużyn odbędzie się dnia 22 kwietnia br. (środa) o godz. 19.00 w restauracji MURZYNEK w Dobrodzieniu – rynek, naprzeciwko kościoła. Na spotkaniu tym omówiony zostanie regulamin, system rozgrywek oraz szczegółowy plan turnieju, a także przeprowadzone będzie losowanie poszczególnych drużyn do grup eliminacyjnych. Przedstawiciel każdej drużyny ma obowiązek dostarczyć na spotkanie listę zawodników, jeśli nie została ona wysłana wcześniej oraz powinien dokonać wpłaty  kwoty  wpisowej. Nieobecność przedstawiciela zgłoszonej drużyny uznana zostanie jako aprobata wszystkich spraw ustanowionych na spotkaniu.

SPOSÓB PRZEPROWADZENIA ZAWODÓW

 1. Szczegółowy plan i system rozgrywek ustanowiony zostanie po upływie terminu zgłoszeń do turnieju, natomiast planowane jest przeprowadzenie eliminacji w grupach („każdy z każdym”). Natomiast w dniu finałów planuje się rozgrywki systemem pucharowym.

 2. Poszczególne mecze rozgrywane będą według obowiązujących przepisów PZPS; Zarówno w eliminacjach, jak i podczas finałów, mecz rozgrywany będzie do 2 wygranych setów, set do 25 pkt, tie-break do 15 pkt., 2 pkt. przewagi.

 3. Komisję sędziowską turnieju tworzy skład osób z doświadczeniem sędziowskim oraz osób przeszkolonych przez organizatora, natomiast funkcje pomocnicze w organizacji zawodów pełnią młodzieżowi organizatorzy sportu. Poszczególne mecze protokołowane będą na uproszczonych przez organizatora protokołach.

 4. Każda drużyna przed meczem ma prawo do 5-minutowej rozgrzewki na boisku oraz do 2 przerw 30-sek. na żądanie w każdym secie. Nie planuje się przerw technicznych.

 5. Wyklucza się możliwość przełożenia meczu podczas trwania turnieju.

 6. Każda drużyna powinna rozpoczynać swoje mecze w pełnym składzie 6-osobowym; w innym przypadku daną sytuację należy ustalić z drużyną przeciwną, z sędzią spotkania oraz organizatorem (min. 5 osób).

 7. W razie nie stawienia się danej drużyny w wyznaczonym terminie rozegrania meczu (do 10 min. spóźnienia) komisja sędziowska w porozumieniu z organizatorem może przyznać zwycięstwo walkowerem drużynie przeciwnej.

 8. Wszelkie sprawy sporne rozstrzyga sędzia główny danego spotkania.

PUNKTACJA

(rozgrywki grupowe)

~    Zwycięstwo wynikiem   2 : 0   -   3 pkt.

~    Zwycięstwo wynikiem   2 : 1   -   2 pkt.

~    Porażka wynikiem   1 : 2   -   1 pkt.

~    Porażka wynikiem   0 : 2   -   0 pkt.

~    Walkower   -   -1 pkt.

O kolejności miejsc w grupie decydują w pierwszej kolejności:

1 – zdobyte punkty

2 – przy tej samej ilości punktów – bezpośredni pojedynek

3 – stosunek setów

4 – stosunek małych punktów

NAGRODY

Organizator przewiduje następujące nagrody:

- Za miejsca I – III -   puchary, dyplomy, nagrody dodatkowe

- Za miejsce IV -   puchar, dyplom

- Za miejsca V – OST. -  dyplomy

- Za indywidualne osiągnięcia zawodników (3-4 kategorie) -  pamiątkowe statuetki i dyplomy, nagrody rzeczowe

- Dla wszystkich uczestników rozgrywek turniejowych -  poczęstunek zakończeniowy w formie pikniku grillowego (kiełbaski, beczka piwa, napoje chłodzące i inne). Poczęstunek odbędzie się tuż po uroczystości wręczenia pucharów w zaprzyjaźnionej restauracji MURZYNEK.

WERYFIKACJA ROZGRYWEK

Poszczególne mecze protokołowane będą na bieżąco przez osoby w tym celu przeszkolone, a ich wyniki zapisywane na tablicach w  miejscach ogólnodostępnych. Na podstawie ww. dokumentacji organizator przeprowadzi weryfikację wyników i ustali końcową klasyfikację turnieju.

UWAGI KOŃCOWE

Wszelkie sprawy nie przewidziane w niniejszym regulaminie, prawo ewentualnych zmian oraz jego interpretacja należy do organizatora imprezy.

Info o turnieju i drużynach zgłoszonych na stronie Dobrodzieńskiego Portalu Sportowego www.sportdobrodzien.pl

ORGANIZATOR

Tomasz Sikora

ZSP Dobrodzień


 

Zobacz XVI edycję MTS 2014


 

 


.

Szkółki

Szkółka Piłkarska AS Dobrodzień Szkółka Koszykarska Basket Dobrodzień

Wydarzenia

Partnerzy

Kotarski Informatyka Raspberry Novelle Butik Online
Patronat honorowy:
Urząd Miejski w Dobrodzieniu DOKIS Stowarzyszenie Dobrodzień Potrzebującym Kulisy Powiatu ool24.pl
2018 © Dobrodzieński Portal Sportowy
Realizacja PORTALU: Kotarski Informatyka & Raspberry