TRIUMF FIRMY MEBLONOWAK

W sobotę, 23 marca 2013r., Stowarzyszenie Charytatywne "Dobrodzień Potrzebującym" po raz szósty (po 3 latach przerwy) zorganizowało turniej piłki nożnej halowej dla zakładów pracy w Dobrodzieniu i okolicach. W hali PSP w Dobrodzieniu o puchary stowarzyszenia rywalizowało 8 ekip, reprezentujących różne firmy i organizacje. Po wyczerpujących rozgrywkach, trwających od godz. 10.00 do 17.00 wyłoniono mistrza na rok 2013. Zwycięzcą po raz kolejny okazała się reprezentacja dobrodzieńskiej firmy MEBLONOWAK, która po pasjonującym finale, zakończonym dogrywką (formuła - złoty gol) pokonała drużynę ROLMEX-u wynikiem 3:2 (0:2). Najlepszym bramkarzem turnieju wybrano Jacka Olearczuka (ROLMEX), a najlepszym strzelcem został zawodnik zespołu KLER S.A. - Adrian Brzenska. Oprócz wrażeń sportowych i aktywnego wypoczynku, tego dnia wszyscy uczestnicy wsparli charytatywną działalność stowarzyszenia.

FOTO-RELACJA

ROLMEX (na biało-zielono) spotkał się już z piłkarzami MEBLONOWAK w rozgrywkach grupowych, przegrywając 1:5

Zawodnicy ZSP (czarno-pomarańczowi) obudzili się dopiero w ostatnim meczu grupowym, ulegając w końcówce 2:3 drużynie ROLMEXU

Drużynie firmy LISSY MEBLE (w czarnych strojach) wystarczyło wygrać z MEBLONOWAK jedną bramką, aby awansować do półfinału, ale pomimo dobrej gry ta sztuka się nie udała

6. JUNIORZY KS START Dobrodzień - KLER S.A. Dobrodzień 3:8

Młodzi zawodnicy JUNIORÓW KS START najlepiej wypadli w meczu z oleską POLICJĄ (w niebieskich strojach), wygrywając 4 bramkami

Reprezentacje ZAKŁADU KARNEGO z Lublińca (na granatowo) i firmy KLER S.A. rozegrały bardzo wyrównany pojedynek, który zakończył się pierwszym w turnieju remisem 3:3

Kolejny zacięty pojedynek ZAKŁAD KARNY (w pom. narzutkach ) rozegrał z POLICJĄ, zwyciężając 3:1

Bardzo ciekawy mecz, pomimo, że przegrany 3:8, rozegrali JUNIORZY KS START z firmą KLER S.A. Strzelając trzecią bramkę niespodziewanie pozbawili swych rywali szans na 1 miejsce w grupie

ROLMEX Dobrodzień - ZAKŁAD KARNY Lubliniec 2:1

W pierwszym meczu półfinałowym z firmą KLER S.A. znaczącą rolę odegrał napastnik MEBLONOWAK Grzegorz Włoch (na zdj. z piłką), zdobywając większość bramek dla swej drużyny

Dwie bramki dające awans do finału o 1 miejsce pan Grzegorz zdobył z rzutów karnych

MEBLONOWAK zwycięża 7:4, KLER S.A. powalczy o 3 miejsce

W drugim półfinale, drużyna, zdaniem wielu obserwatorów - niespodzianka turnieju - firma ROLMEX (przy piłce kpt. Grzegorz Stupiński) zaskakuje formą i rozgrywa kolejne świetne spotkanie

ZAKŁAD KARNY z Lublińca nie dał rady wyrównać i poniósł porażkę, strzelając jedną bramkę mniej

ROLMEX triumfował 2:1 awansując do meczu finałowego o najwyższy stopień podium

FINAŁY:

Mecz o 3 miejsce:

KLER S.A. Dobrodzień - ZAKŁAD KARNY Lubliniec

8:3

W tym spotkaniu stawką był puchar Stowarzyszenia "DP" za miejsce trzecie, było więc o co walczyć

Zawodnicy obu drużyn, początkowo zmęczeni długotrwałymi rozgrywkami, wiatr w żagle złapali dopiero w końcówce I połowy meczu i z każdą minutą pokazywali coraz ciekawszą i bardziej emocjonującą grę. Znakomicie w tym spotkaniu, jak i w całym turnieju, bronił bramkarz drużyny KLER S.A. Dariusz Izdebski (na zdj.)

Jednak wyraźnie więcej sił zachowali piłkarze firmy KLER S.A.(biało-czarne pasy) wygrywając 8:3

Mecz o 1 miejsce:

MEBLONOWAK Dobrodzień - ROLMEX Dobrodzień

2:2 (0:2)

dogrywka 1:0 (3:2) ("złoty gol")

Rozpoczęło się wręcz sensacyjnie, pierwszą bramkę zdobywają piłkarze ROLMEXU, bardzo dobrze grając w obronie

Kilka minut po pierwszym golu, ROLMEX ponownie zaskakuje rywali z MEBLONOWAK  i strzela drugą bramkę. Takim wynikiem kończy się I połowa finału o tytuł mistrzowski

Zespół MEBLONOWAK zalicza wiele niecelnych strzałów na bramkę Jacka Olearczuka, z najbliższych odległości pudłował nawet Grzegorz Włoch (na zdj. przy nieudanym strzale). A jeśli strzały dochodziły celu, doskonałymi paradami popisywał się bramkarz ROLMEXU

W drugiej połowie spotkania zrehabilitował się Grzegorz Włoch, trafiając wreszcie do bramki rywali. Mecz w podstawowym czasie (2x10 min.) zakończył się remisem 2:2.

W dogrywce, która przebiegła zgodnie z formułą "złotego gola", pierwszą niebezpieczną akcję przeprowadzili reprezentanci ROLMEXU, ale minimalnie chybili celu. Kilka minut później skuteczna odpowiedź drużyny pana Jana Nowaka i pada bramka dająca kolejny raz najwyższy stopień podium w tym turnieju firmie MEBLONOWAK

Chwilę po finale odbyła się uroczystość wręczenia pucharów i zakończenia turnieju

Imprezę podsumowali i puchary wręczali - Dyrektor PSP Bożena Gaś oraz Organizatorzy - Marek Nowak, Tomasz Sikora i Patrycja Hocwik

Na najlepsze drużyny w turnieju czekały już piękne puchary i statuetki Stowarzyszenia "Dobrodzień Potrzebującym"

Puchar za 3 miejsce odebrał z rąk Pani dyrektor i zarazem Prezes Stow."DP" reprezentant drużyny KLER S.A. Kamil Jasina (zdj.)

Wicemistrzowski puchar wraz z gratulacjami dla ROLMEXU. Nagrodę odebrał bramkarz Jacek Olearczuk

Każda udana potyczka w turnieju to niesłychana radość w szeregach tej drużyny

Kolejne z rzędu mistrzostwo i kolejny największy puchar znalazł się w rękach reprezentacji MEBLONOWAK. Puchar odebrał Damian Skorupa

Nie było łatwo, team MEBLONOWAK jeszcze nigdy tak mocno nie musiał walczyć o zwycięstwo, jak w tym roku. Duża w tym zasługa zgranego kolektywu, klasowych graczy i uporu tego zespołu

Jacek Olearczuk wyszedł jeszcze raz na środek hali, tym razem wywołany po odbiór statuetki "Najlepszego bramkarza turnieju"

"Najlepszym strzelcem" wybrano Adriana Brzenskę (KLER S.A.). Pan Adrian trafiał do bramki aż 10 razy, prezentując barwne akcje podczas całego turnieju