Dobrodzieński Portal Sportowy

Dobrodzieński Portal Sportowy

Facebook

"ZPE" MISTRZEM VIII TURNIEJU

 fot. TOM

W niedzielę, 1 października 2017r. w kompleksie sportowym "Orlik" odbyła się ósma edycja turnieju piłki nożnej dla zakładów pracy o puchar Stowarzyszenia "Dobrodzień Potrzebującym". W tym roku turniejowi przyświecał cel zebrania środków dla Ani zmagającej się nowotworem. Zawody okazały się udane nie tylko pod kątem sportowym, ale i w kwestii zbiórki funduszy. W gronie 6 uczestniczących drużyn najlepiej spisała się reprezentacja ZESPOŁU PLACÓWEK EDUKACYJNYCH, która w zaciętym i wyrównanym finale dopiero po serii rzutów karnych pokonała zespół firmy MEBLE JONCZYK 3:1. Zdecydowanie jednak należy przyznać, że tak naprawdę wygrali wszyscy, a w szczególności Ania. 

[W artykule klasyfikacja końcowa, wyniki i krótka relacja z turnieju]

 KLASYFIKACJA KOŃCOWA VIII TURNIEJU:

1. ZESPÓŁ PLACÓWEK EDUKACYJNYCH

2. MEBLE JONCZYK

3. STOL-GRIW

4. ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

5. URZĄD MIEJSKI

6. OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA

Sędzia turnieju - Marian Królak

Stolik sędziowski:

Katarzyna Tworek

Kamila Sikora

Michelle Zierbock

                                                                          

NAJLEPSZY STRZELEC - Dennis Hanuschkiewicz (STOL-GRIW)      NAJLEPSZY BRAMKARZ - Martin Jainta (STOL-GRIW)

 

WYNIKI TURNIEJU:

Eliminacje grupowe

GRUPA "A" 

1. ZPE - 2 mecze - 4 pkt. - bramki 10:2

2. MEBLE JOŃCZYK - 2 mecze - 4 pkt. - bramki 4:2

3. OSP - 2 mecze - 0 pkt. - bramki 2:12

GRUPA "B"

1. STOL-GRIW - 2 mecze - 6 pkt. - bramki 16:0

2. ZSP - 2 mecze - 3 pkt. - bramki 1:9

3. URZĄD - 2 mecze - 0 pkt. - bramki 0:8

Wyniki meczowe rozgrywek grupowych:

godz. 10.00 - grupa A  - ZPE - MEBLE JONCZYK 1:1 (0:0)

godz. 10.25 - grupa B  - STOL-GRIW - ZSP 9:1 (3:0)

godz. 10.50 - grupa A - MEBLE JONCZYK - OSP 9:1 (4:0)

godz. 11.15 - grupa B - ZSP - URZĄD MIEJSKI 1:0 (0:0)

godz. 11.40 - grupa A - OSP - ZPE 1:3 (0:1)

godz. 12.05 - grupa B - URZĄD MIEJSKI - STOL-GRIW 0:7 (0:5)

Do rundy pucharowej z grupy A zakwalifikowały się drużyny - ZPE (zielono-białe stroje) z 1 miejsca oraz MEBLE JONCZYK (żółte koszulki) z 2 pozycji.

 

Po fazie grupowej z turniejem pożegnała się reprezentacja OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ (czerwone koszulki)

 

W grupie B awans uzyskały ekipy - STOL-GRIW (na niebiesko) - zwycięzca grupy oraz ZSP (czarno-pomarańczowe barwy) z 2 miejsca.

 

Awansu z grupy B nie wywalczyła także drużyna piłkarska URZĘDU GMINY Dobrodzień (pomarańczowe stroje)

 

II RUNDA:

- PÓŁFINAŁY: 

godz. 12.30 - mecz 1 - 1 miejsce Gr.A - 2 miejsce Gr. B

ZPE - ZSP 4:0 (2:0)

godz. 12.55 - mecz 2 - 2 miejsce Gr A. - 1 miejsce Gr. B

MEBLE JONCZYK - STOL-GRIW 1:0 (0:0)

 

 W pierwszym półfinale spotkały się drużyny ZPE oraz ZSP (czarno-pomarańczowe stroje). Po 16 minutach gry lepszy okazał się team Zespołu Placówek Edukacyjnych wygrywając 4:0.

 

W drugim pojedynku półfinałowym oglądaliśmy zacięte starcie pomiędzy STOL-GRIWEM, a zespołem firmy MEBLE JONCZYK. Ostatecznie skromnym wynikiem 1:0 awans do finału wywalczyła drużyna MEBLE JONCZYK (żółte koszulki).

 

- FINAŁY:

godz. 13.20 - mecz o 3 miejsce

ZSP - STOL-GRIW 0:8 (0:4)

W finale o 3 lokatę w turnieju ponownie spotkały się zespoły STOL-GRIW (niebieskie stroje) oraz ZSP, i ponownie ci pierwsi nie dali szans rywalom, a wygrywając aż 8:0 zapewnili sobie puchar za 3 miejsce.

 

 godz. 13.45 - mecz o 1 miejsce

ZPE - MEBLE JONCZYK 0:0 (0:0), rzuty karne 3:1

 

Obie finałowe ekipy zagrały bardzo widowiskowy, zacięty pojedynek i w regulaminowym czasie 2 x 8 min. było bezbramkowo. Sędzia turnieju Marian Królak zdecydował, iż o mistrzostwie rozstrzygnie seria 3 rzutów karnych.

 

Od celnego trafienia rozpoczęli serię "karnych" piłkarze ZPE i było 1:0. Na listę strzelców wpisał się Piotr Haberla.

 

Wyrównał w tej kolejce Kamil Kolecek z ekipy MEBLE JONCZYK i było 1:1.

 

W 2 kolejce znów celnie ZPE i mamy 2:1. Do siatki trafił Sebastian Michalski.

 

Niestety dla MEBLI JONCZYK, nie udało się pokonać bramkarza ZPE Tomka Pilarskiego w drugim rzucie karnym i nadal pozostawał wynik 2:1 dla ZPE.

 

W 3 serii o mistrzostwie ZPE przesądził pewny strzał Macieja Olearczuka, który pokonując bramkarza przeciwnika Patryka Weinczyka, dał swojej drużynie mistrzostwo w tegorocznych zawodach.

 

Mistrzowie VIII edycji turnieju - drużyna ZPE Dobrodzień zagrała w składzie:

Maciej Olearczuk - nr 6, Piotr Haberla - nr 4, Sebastian Michalski - nr 15, Jarosław Kryś - nr 9, Tomasz Pilarski (br.), Waldemar Kryś - nr 10.

Na zdjęciu brak zawodników - Krzysztof Opiela, Dawid Karnydał.

 

 

 

Szkółki

Szkółka Piłkarska AS Dobrodzień Szkółka Koszykarska Basket Dobrodzień

Wydarzenia

Partnerzy

Kotarski Informatyka Raspberry Novelle Butik Online
Patronat honorowy:
Urząd Miejski w Dobrodzieniu DOKIS Stowarzyszenie Dobrodzień Potrzebującym Kulisy Powiatu ool24.pl
2017 © Dobrodzieński Portal Sportowy
Realizacja PORTALU: Kotarski Informatyka & Raspberry