Dobrodzieński Portal Sportowy

Dobrodzieński Portal Sportowy

Facebook

STARY UJAZD POKONANY - START WYGRYWA 2:1 Z LIDEREM ROZGRYWEK

Krzysztof Ochman i Rafał Degener strzelcami bramek

Fot. Karolina Tul - Fotografia

Bramki:

1:0 Krzysztof Ochman (36')

2:0 Rafał Degener (39' - asysta Karnydał)

2:1 Fabian Murlowski (50')

 Przerwana passa lidera – Stary Ujazd przegrywa ze Startem Dobrodzień 2:1.

Do spotkania z LZS-em Stary Ujazd nasza drużyna przystąpiła po wygraniu trzech kolejnych spotkań (Kadłub, Żyrowa, Radawie). Natomiast nasz przeciwnik zanotował serię 10 wygranych w tym sezonie, co czyniło go liderem rozgrywek. W poprzednim sezonie ulegliśmy Staremu Ujazdowi dwukrotnie 2:3 u siebie i 0:4 na wyjeździe. Do sobotniego spotkania nasza drużyna przystąpiła bardzo zmotywowana i gotowa na rewanż za dwie poprzednie porażki. Licznie zgromadzona tego dnia widownia na stadionie przy ulicy Piastowskiej po cichu liczyła na niespodziankę, bo „jak nie dzisiaj to kiedy”.

Mimo fatalnej aury, mocno padającego deszczu i zimna nasza drużyna od początku spotkania nie wystraszyła się przeciwnika i walczyła jak równy z równym. Udokumentowała to bramką na 1:0, którą zdobył Krzysztof Ochman strzałem z około 20 metrów. Pod koniec 1 połowy wychodzimy na prowadzenie 2:0 – Rafał Degener wykończa akcję Dawida Karnydała strzałem z główki. Na przerwę schodzimy z dwoma bramkami przewagi.

Druga odsłona zaczęła się najgorzej jak tylko mogła, bo już na samym jej początku piłka odbija się od ręki Dawida Wojtczyka i sędzia główny spotkania wskazuje na „jedenastkę”. Wykonujący ją Fabian Murlowski nie myli się i mamy już tylko 2:1. Ten wynik i co raz lepsza gra gości zagotował troszeczkę atmosferę na trybunach. Sędziowie też dostosowali się do poziomu spotkania i „sprezentowali” naszym kartkowe napomnienia w ilości jak dotąd wyjątkowej (5 żółtych kartoników). Do końca spotkania trwała zażarta wymiana piłkarskich ciosów z jednej i drugiej strony, ale wynik już nie uległ zmianie - obrona Startu była szczelna jak nigdy. Nasza drużyna od ponad roku jest w meczach ligowych u siebie niezwyciężona. Gratulujemy i liczymy, że kolejny mecz „derbowy” z LZS-em Grodziec tego nie zmieni.

 [W artykule protokół z meczu]

Start Dobrodzień: Utrata - Potyka (Ziaja 84'), Haberla, Jerominek, Wojtczyk - Michalski (Skorupa 70'), Karnydał Dawid, Olearczuk - kpt., Mańka - Ochman K. (Kaliciak 80'), Degener (Smandzich 70')

Rezerwa: Koza, Ochman M., Brylka.

Trener: Adam JELONEK.

Stary Ujazd: Olszewski - Vogel, Kowalczyk, Denis Janik, Pyrek (Kampa 64') - Murlowski (Gorzel 64'), Majnusz, Pilski, Kiel - Szyndzielorz,,  Kieszkowski

Rezerwa: Wilczek, Kampa.

Trener: Marek SŁOTA.


Sędzia główny: Tomasz Cieśla (KS Opole).

Sędziowie liniowi: Zbigniew Rzepka oraz Adam Szkopiński (KS Opole).

Żółte kartki:

Utrata, Haberla, Smandzich, Jerominek, Michalski - Start Dobrodzień

Kiel, Pilski - LZS Stary Ujazd

Szkółki

Szkółka Piłkarska AS Dobrodzień Szkółka Koszykarska Basket Dobrodzień

Wydarzenia

Partnerzy

Kotarski Informatyka Raspberry Novelle Butik Online
Patronat honorowy:
Urząd Miejski w Dobrodzieniu DOKIS Stowarzyszenie Dobrodzień Potrzebującym Kulisy Powiatu ool24.pl
2019 © Dobrodzieński Portal Sportowy
Realizacja PORTALU: Kotarski Informatyka & Raspberry