REMIS, KTÓRY ZAPEWNIŁ UTRZYMANIE W KLASIE A

vs

LZS Żywocice – KS START Dobrodzień

0:0

W meczu 26 ostatniej kolejki Klasy A seniorzy Startu Dobrodzień zremisowali bezbramkowo na wyjeździe z LZSem Żywocice i pozostali w Klasie A, plasując się ostatecznie na 8 miejscu w tabeli. W 73 min spotkania nasz bramkarz obronił rzut karny wykonywany przez gospodarzy spotkania.

WAŻNE ZWYCIĘSTWO NA WŁASNYM STADIONIE NAD KARCZOWEM

vs

KS START Dobrodzień – LZS BONGO Karczów

1:0 (0:0)

Bramka:

1:0 Krzysztof Otrzonsek

W meczu 25 kolejki Klasy A seniorzy Startu Dobrodzień pokonali na własnym stadionie Bongo Karczów 1:0. Bramkę dającą cenne 3 punkty do ligowej tabeli strzelił w II połowie spotkania rezerwowy Krzysztof Otrzonsek. Był to ostatni mecz w tym sezonie przed własną publicznością. Za tydzień ostatnia kolejka. Podopieczni Marcina Brysia zagrają na wyjeździe z LZS Żywocice. Będzie to mecz dla naszej drużyny za tzw. „6” punktów i o pozostanie w Klasie A.

1:2 Wojtczyk D. (90+3')

W meczu 24 kolejki Klasy A seniorzy Startu Dobrodzień pokonali po horrorze i wyśmienitej końcówce spotkania na wyjeździe Gazownik Wawelno 2:1. Bramkę dającą cenne 3 punkty zdobył w ostatniej minucie spotkania Dawid Wojtczyk. Do końca sezonu pozostały 2 spotkania. Jeśli zdobędziemy w nich 6 punktów bez względu na inne wyniki pozostaniemy w Klasie A.

1:4 Biela

Wygrywając 4:1 po dogrywce zdobywamy Puchar Polski na szczeblu Podokręgów Olesno-Kluczbork. W ten oto sposób awansowaliśmy do fazy Pucharu Polski w sezonie 2017/18. Mecz finałowy został rozegrany na neutralnym boisku w Praszce. Naszym przeciwnikiem był występujący w b-klasie LZS Kuniów. Po 90 minutach spotkanie zakończyło się wynikiem remisowym. Jedyną bramkę dla naszej drużyny z regulaminowym czasie gry zdobył Sebastian Michalski po rzucie karnym (faul na Adrianie Kolecku). Dopiero w dogrywce wygraną dla Startu zapewnili Wojciech Grzesik, Dustin Jerominek i Maciej Biela. I tym oto sposobem Puchar Polski i nagroda finansowa w wysokoście 1000 zł pojechała do Dobrodzienia. Gratulujemy.

WAŻNE ZWYCIĘSTWO NAD REZERWAMI KRAPKOWIC!

2:0 Biela (60')

W 23 kolejce wreszcie wygrywamy u siebie. Tym razem seniorzy Startu pokonali rezerwy KS Krapkowice 2:0. Dwie bramki dla naszej drużyny strzelił Maciej Biela i zapewnił komplet punktów na "Piastowskiej". Trzeba pamiętać, że Start zmaga się z ogromnymi brakami kadrowymi po wykluczeniu Macherzyńskiego i Kolecka na najbliższe mecze, a także kontuzją Hehnela po bijatyce z Opolem.