Dobrodzieński Portal Sportowy

Dobrodzieński Portal Sportowy

Facebook

HISTORYCZNY AWANS STARTU DO II LIGI

 

 fot. Joanna Rybka

W dniach 4-6 maja 2018r. w podwarszawskim Nadarzynie odbywał się jeden z trzech w całym kraju turniejów finałowych o 2 ligę mężczyzn. W tych 3-dniowych zawodach o dwa miejsca premiowane awansem do ligi centralnej walczyły 4 drużyny, gospodarze GLKS Nadarzyn, MKK PYRA Poznań, KK UR Kraków i KS START MEBLE Dobrodzień. Pomimo, iż grano "każdy z każdym", zarówno START, jak i miejscowy GLKS zapewniły sobie awans już drugiego dnia, wygrywając po dwa pierwsze mecze. Trzeciego dnia spotkanie pomiędzy Nadarzynem a Dobrodzieniem było już tylko grą o przysłowiową "pietruszkę", nie miało żadnego znaczenia w kontekście awansu, więc zostało zagrane "z przymrużeniem oka" -  jak relacjonuje drużyna. Po 12 latach gry w III lidze drużyna z Dobrodzienia awansowała o szczebel wyżej, realziując tegoroczne cele, a przede wszystkim swoje marzenia. To niebywały sukces, na który ciężko pracowali koszykarze pod wodzą trenera Piotra Foltyna. Moc gratulacji dla koszykarzy i powodzenia w rozgrywkach centralnych w sezonie 2018/2019.

[W artykule wyniki oraz krótka relacja z turnieju]

WYNIKI TURNIEJU FINAŁOWEGO

Piątek, 4.05

Start Meble DobrodzieńKR UR Kraków
87:84 (28:29, 17:17, 17:10, 25:28)
Start: Kotlewski 25 (1x3), Czekaj 21 (5), Płaczek 16 (4), Bąk 11, Cieśla 9, Górnik 3, Rybka 2, Kwasek, Sikora, D. Desczyk. Trener Piotr Foltyn.

Sobota, 5.05

Start Meble Dobrodzień – MKK Pyra Poznań
80:77 (18:18, 22:11, 22:17, 18:31)
Start: Kotlewski 22, Płaczek 17 (5x3), Bąk 14 (2), Cieśla 11 (2), Górnik 6 (1), Czekaj 6 (1), Kwasek 4, Rybka, Sikora, D. Desczyk. Trener Piotr Foltyn.

Niedziela, 6.05

Start Meble Dobrodzień – GLKS Nadarzyn
87:136 (33:19, 34:20, 31:32, 38:16)
Start: Cieśla 33 (6x3), Kwasek 14, Cieślak 10, Płaczek 9 (2), Nowak 7 (1), Rybka 6, Czekaj 3 (1), Sikora 3 (1), Bąk 2, Kotlewski. Trener Piotr Foltyn.

Pozostałe wyniki:

MKK Pyra Poznań – GLKS Nadarzyn 79:95,

KR UR – GLKS 70:81, 

Pyra – KR UR 73:83.

 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

1. GLKS Nadarzyn - 3 mecze - 6 pkt. - 312:236  - AWANS do II ligi
2. KS START MEBLE Dobrodzień - 3 mecze - 5 pkt. - 254:297- AWANS do II ligi
3. KR UR Kraków - 3 mecze -  4 pkt. -  237:241
4. MKK Pyra Poznań - 3 mecze - 3 pkt. - 229:258


 FOTO-RELACJA


Pierwsze starcie koszykarzy dobrodzieńskich na turnieju z Krakowem było bardzo wyrównane, choć rozpoczęło się od kilku-punktowej przewagi naszej drużyny

 

 Jednak START przyzwyczaił swych kibiców, że nie zwykł przegrywać na turniejach w pierwszych spotkaniach i tym razem też nie zawiódł. Zwycięstwo skromne, bo 3 punktami, ale już pierwszy krok został postawiony. MVP meczu został nasz rzucający obrońca Michał Cieśla

 

Drugiego dnia START grał wieczorem i już znał wynik meczu gospodarzy, którzy pokonali Kraków, więc wiadomo było, że wystarczy nam wygrać z PYRĄ Poznań i awans wywalczony. Nasza wygrana premiowała również Nadarzyn, który kibicował naszym zawodnikom w tym spotkaniu. Rozpoczęło się dość dobrze, START do III kwarty zbudował przewagę aż 22 punktów i wydawało się, że już wszystko jasne.

 

Jednak, jak to w sporcie bywa, trzeba zimną krew zachować do końca, nawet przy takiej przewadze. Zawodnicy PYRY w IV kwarcie dokonali niesamowitego wyczynu i zmniejszyli stratę do zaledwie 1 punktu. Jednak dobrze wykonywane rzuty wolne przez koszykarzy STARTU i konsekwentna gra w ataku pozwoliły nieco nadrobić i utrzymać bezpieczne 5-6 punktów, aby ostatecznie po tym koszykarskim thrillerze zwyciężyć 3 punktami. START już w tym momencie uzyskał awans do II ligi!!!

 

MVP meczu z PYRĄ Poznań Wojciech Kotlewski

 

 

W meczu "przyjaźni" pomiędzy świeżo upieczonymi II-ligowcami - STARTEM i GLKS Nadarzyn lepiej wypadli ci drudzy, pewnie i skutecznie kończąc większość akcji rzutowych.

 

Koszykarze STARTU wystąpili w mocno osłabionym składzie, jednak pomimo słonej porażki, również zdobyli sporo punktów. Mecz skończył się wynikiem 136:87 dla gospodarzy.

    

Na uroczystym podsumowaniu wyników i wręczeniu nagród z awansu cieszyły się tylko 2 drużyny - START i miejscowy GLKS.

 

Kapitan STARTU Tomasz Sikora otrzymał z rąk organizatorów puchar za II miejsce w turnieju oraz dyplom PZKosz za awans do II ligi.

 

   

Wyróżnienie także dla dwóch naszych reprezentantów za znakomitą grę w turnieju.

 

 

Obaj koszykarze STARTU - Adrian Płaczek i Michał Cieśla zostali wybrani także do najlepszej "piątki" całej imprezy.

 

A oto "Najlepsza Piątka" w całej okazałości

 

Wspaniałe zwycięstwa i jedna wielka sportowa rodzina - taki był START w sezonie 2017/2018

 

 Awans do II ligi wywalczyli: (od lewej stoją) - Wojciech Kotlewski, Michał Cieśla, Łukasz Bąk, Mariusz Rybka, Mariusz Kwasek, Michał Czekaj - trener Piotr Foltyn;

(poniżej) - Marek Nowak, Michał Cieślak, Tomasz Sikora (kpt.), Adrian Płaczek. Na fot. brak Dominika Desczyka, Rafała Desczyka  oraz Piotra Górnika.

 

Szkółki

Szkółka Piłkarska AS Dobrodzień Szkółka Koszykarska Basket Dobrodzień

Wydarzenia

Partnerzy

Kotarski Informatyka Raspberry Novelle Butik Online
Patronat honorowy:
Urząd Miejski w Dobrodzieniu DOKIS Stowarzyszenie Dobrodzień Potrzebującym Kulisy Powiatu ool24.pl
2019 © Dobrodzieński Portal Sportowy
Realizacja PORTALU: Kotarski Informatyka & Raspberry