START TWORZY HISTORIĘ

JEST UPRAGNIONY AWANS DO FINAŁU

Historia basketu w Dobrodzieniu pisze się na naszych oczach. Tym razem miejscowy START MEBLE uzyskał najlepszy wynik w swych dotychczasowych poczynaniach ligowych. W turnieju półfinałowym szczebla centralnego o wejście do II ligi mężczyzn w Żyrardowie (13-15 kwietnia 2018r.) START wygrał wszystkie trzy mecze, a uczynił to w wielkim stylu, pokonując rywali średnio 30 punktami. Nasza drużyna awansowała do turnieju finałowego z 1 miejsca. Dodatkowo zawodnikiem - MVP turnieju został nasz rozgrywający Adrian Płaczek. Jakżeby było pięknie powtórzyć ten wynik w turnieju finałowym, który odbędzie się w dniach 4-6 maja 2018r. w Nadarzynie. Tam na naszych koszykarzy czekać będą drużyny: MKK PYRA Poznań, GLKS Nadarzyn oraz KK UR Kraków. Dwa pierwsze miejsca awansują do II ligi. I tego naszym reprezentantom szczerze życzymy!

[W artykule zdjęcia, relacja i wyniki z turnieju półfinałowego oraz terminarz gier w finale]

WYNIKI:

GRUPA II (Żyrardów)

Mecz 1 - Piątek, 13.04, godz. 16.00

KS START MEBLE Dobrodzień - KKS Pro-Basket Kutno

124:95

(33:19, 25:22, 33:18, 33:36)

W pierwszym spotkaniu START od początku przejął inicjatywę, a 7 celnych "trójek" Adriana Płaczka i świetna gra z dystansu innych naszych graczy przesądziły o ponad 30 punktach przewagi w III kwarcie

Ostatecznie START zwyciężył z Kutnem 29 punktami i podobnie jak przed rokiem i dwoma laty zaczął turniej od wygranej

Punkty dla STARTU MEBLE: Płaczek 31 (7x3), Bąk 23 (1), Cieśla 14 (2), Kwasek 12, Górnik 10 (2), R. Desczyk 9, Rybka 9, Cieślak 6 (2), Sikora 3, Nowak 3 (1), D. Desczyk 2, Czekaj 2.

Trener Piotr Foltyn.

Mecz 2 - Sobota, 14.04, godz 18.30

UKS Trójka Żyrardów - KS START MEBLE Dobrodzień

72:96

(20:26, 11:31, 23:17, 18:22)

Mecz z miejscowym zespołem UKS "Trójka" Żyrardów do łatwych nie należał. Gospodarzy mocno wspierali kibice, a START musiał sobie z tą presją jakoś poradzić. W 7 minucie meczu sprawy w swoje ręce zabrał ponownie Adrian Płaczek, zdobywając w 10 minut 7 celnych rzutów za 3 punkty.

Do tego dołączył Wojtek Kotlewski, który w całym spotkaniu nabił zespołowi z Żyrardowa aż 32 punkty. Ostatecznie START zwyciężył 24 oczkami i zapewnił sobie rewelacyjną pozycję przed ostatnim dniem rozgrywek.

Punkty dla STARTU MEBLE: Kotlewski 32 (2x3), Płaczek 21 (7), Czekaj 11 (1), Cieśla 7, Górnik 7 (1), Bąk 6, Kwasek 6, R. Desczyk 4, Rybka 2, Sikora, Nowak, D. Desczyk.

Mecz 3 - Niedziela, 15.04, godz. 10.00

KS START MEBLE Dobrodzień - WSTK Wschowa

115:80

(15:22, 38:16, 23:21, 39:21)

Ostatni mecz rozpoczął się od przewagi drużyny ze Wschowy, która I kwartę wygrała 22:15. Jednak z czasem nasz zespół zaczął się rozkręcać i w kolejnych kwartach wszystko wróciło na odpowiednie tory.

Festiwal "trójek" rozpoczął Michał Czekaj, potem trafiali również Łukasz Bąk, Wojtek Kotlewski, Michał Cieśla, Adrian Płaczek i Piotr Górnik, ogółem do kosza z dystansu piłka wpadła naszej drużynie aż 17 razy. Jednak był to zdecydowanie dzień Michała Czekaja, który za linii 6,75 trafił aż 7-krotnie.

"Siódemka" to dla STARTU w Żyrardowie jakaś magiczna liczba, ponieważ "trójkowi" liderzy każdego meczu mieli właśnie tyle celnych rzutów z dystansu na koncie. Oby tak dalej! Trenerowi i zawodnikom życzymy samych dobrych decyzji i awansu do II ligi!

Punkty dla STARTU MEBLE: Bąk 26 (1x3), Czekaj 23 (7), Górnik 17 (1), Cieśla 17 (5), Płaczek 9 (3), Kwasek 6, R. Desczyk 6, Rybka 4, Kotlewski 3 (1), Sikora 2, Cieślak 2, Nowak.

Trener Piotr Foltyn

Po turnieju odbyła się ceremonia wręczenia nagród i zakończenia imprezy

Historyczne osiągnięcie i nieopisana radość naszej ekipy...na żyrardowskiej hali rozbrzmiało kilkakrotnie gromkie "Dobrooooooodzieeeeń"...

Puchary wręczyli włodarze Żyrardowa oraz komisarz PZKosz pani Mirosława Zawada

Mistrzowie turnieju półfinałowego z awansem do najlepszej "dwunastki" III ligi w Polsce

Co warte podkreślenia, naszych zawodników podczas całego turnieju wspierała kilkunastoosobowa grupka kibiców - rodzinna i przyjacielska.

TABELA KOŃCOWA

Lp. Klub                                        Mecze Zw. Por. Punkty Zdobyte-Stracone Różnica

1. KS START MEBLE Dobrodzień    3        3    0    6    335-247    +88
2. UKS Trójka Żyrardów                  3         2    1    5    265-253    +12
3. WSTK Wschowa                            3         1    2    4    244-276    -32
4. KKS Pro-Basket Kutno                3         0    3    3    238-306    -68

MVP TURNIEJU - Adrian Płaczek - KS START MEBLE Dobrodzień

UŁOŻONY PRZEZ PZKosz TERMINARZ TURNIEJU FINAŁOWEGO (może ulec zmianie przez Organizatorów)