Dobrodzieński Portal Sportowy

Dobrodzieński Portal Sportowy

Facebook

TRZECI ROK BEZ PORAŻKI

     vs    

KS START MEBLE Dobrodzień - KŚ AZS II Katowice

116:87

(30:24, 31:19, 34:20, 21:24)

fot. Joanna Rybka

Zwycięstwem nad drugą drużyną AZS-u Katowice START przypieczętował nie tylko awans do rozgrywek centralnych o II ligę, lecz także trzeci rok z rzędu bez przegranej na własnym parkiecie. Mecz, który odbył się w sobotę, 24 marca 2018r. był ostatnim pojedynkiem tego sezonu w Dobrodzieniu i przebiegał pod dyktando STARTU. W I kwarcie, kiedy przewaga miejscowych zaczęła się powoli zarysowywać START trafił aż 7 z 16 ogółem zdobytych w meczu rzutów za 3 punkty, czym zdecydowanie załamywał defensywę rywali. Podobnie było w dalszej części meczu. W tym elemencie najlepiej wypadł rozgrywający dobrodzieńskiej drużyny A.Płaczek (fot. w akcji rzutowej), zdobywca 5 "trójek". Do tego festiwalu rzutowego z dystansu dołączyli skuteczną grą podkoszową Ł.Bąk i M.Kwasek. Pomimo, iż w obronie gra STARTU nie wyglądała perfekcyjnie, w ataku podopieczni Piotra Foltyna byli nie do zatrzymania. Ostatecznie wygraną 29 punktami zakończyli tegoroczne zmagania we własnej hali, triumfując w lidze po raz dwudziesty pierwszy. W kadrze STARTU nie zagrali kontuzjowani W.Kotlewski i D.Desczyk oraz R.Desczyk. Naszej drużynie pozostał już tylko jeden, zaległy pojedynek, który odbędzie się w środę, 28.03 w Rybniku. Wkrótce również wyniki losowania grup do centralnego turnieju półfinałowego.

[W artykule protokół i zdjęcia z meczu]

KS START MEBLE Dobrodzień - KŚ AZS II Katowice 116:87 (30:24, 31:19, 34:20, 21:24)

Punkty dla STARTU MEBLE:

Adrian Płaczek 23 (5), Łukasz Bąk 18, Michał Cieśla 15 (4), Michał Czekaj 14 (4), Mariusz Kwasek 13, Michał Cieślak 10 (2), Piotr Górnik 8, Mariusz Rybka 6, Tomasz Sikora 6, Marek Nowak 3 (1).
Trener - Piotr Foltyn


Punkty dla KŚ AZS:

Stanisław Heliński 24 (1), Kacper Kłaczek 19 (2), Łukasz Kłaczek 16 (1), Kamil Kłoszewski 8, Filip Pawełka 8, Tomasz Krzymiński 4, Piotr Adamus 4 (1), Klaudiusz Borowski 2, Kacper Jarek 2, Karol Dudek 0, Kacper Roter 0.
Trener - Jarosław Jakubiec


Sędziowie:
Paweł Szpetanowski
Maciej Trojniak

Sekretarz:
Sandra Niemiec
Jakub Ilnicki

Spiker - Remigiusz Kubiak
Opieka med. - Daniel Fabia

Hala PSP w Dobrodzieniu

 

Zdjęcia z meczu na FAN PAGE STARTU MEBLE

Szkółki

Szkółka Piłkarska AS Dobrodzień Szkółka Koszykarska Basket Dobrodzień

Wydarzenia

Partnerzy

Kotarski Informatyka Raspberry Novelle Butik Online
Patronat honorowy:
Urząd Miejski w Dobrodzieniu DOKIS Stowarzyszenie Dobrodzień Potrzebującym Kulisy Powiatu ool24.pl
2019 © Dobrodzieński Portal Sportowy
Realizacja PORTALU: Kotarski Informatyka & Raspberry