vs

KS START MEBLE Dobrodzień - KŚ AZS POLITECHNIKA Gliwice

121:75

(25:13, 34:27, 32:14, 30:21)

We wtorek, 13 marca 2018r. START na własnym parkiecie wysoko pokonał koszykarzy POLITECHNIKI Gliwice, odnosząc 19 zwycięstwo w lidze. Koszykarze z Dobrodzienia triumfowali w każdej kwarcie, nie dając szans rywalom na przejęcie inicjatywy. START miał na uwadze minimalne zwycięstwo w pierwszym meczu w Gliwicach (gliwicki AZS jako jedyna drużyna, jak do tej pory, doznała minimalnej, 3-punktowej porażki ze STARTEM), co dodatkowo zmotywowało we wtorkowy wieczór graczy trenera Foltyna, a na parkiecie nie było mowy o chwilach słabości naszej drużyny. Od początku do końcowego gwizdka wszystko toczyło się zgodnie z planem, a dodatkowo popis rzutowy dał rozgrywający STARTU Adrian Płaczek, trafiając w meczu aż 10 "trójek". Na parkiet po długiej przerwie powrócił T.Sikora, a w spotkaniu nie mogli wystąpić z powodu kontuzji M. Nowak oraz M.Cieśla. Tym zwycięstwem, na 3 kolejki przed końcem ligi, START mocno zbliżył się do turnieju centralnego, gdyż do awansu, i to z 1 miejsca, wystarczy jedna wygrana. Kolejny pojedynek STARTU już w sobotę, 17.03 w Żorach z tamtejszym ŻAKiem.

[W artykule protokół i zdjęcia z meczu]

KS START MEBLE Dobrodzień - KŚ AZS POLITECHNIKA Gliwice 121:75 (25:13, 34:27, 32:14, 30:21)

Punkty dla STARTU MEBLE:

Płaczek 32 (10), Kotlewski 22 (2), Bąk 22, Czekaj 10 (1), R. Desczyk 8, Kwasek 7, Górnik 6, Rybka 6, Sikora 4, D. Desczyk 4, Cieślak 0.
Trener Piotr Foltyn.

Punkty dla AZS:
Wania 17, Kaniewski 15 (3), Kuśmierz 10 (2), Wąsowicz 9 (1), Matysiak 8, Chrószcz 6 (2), Dukland 5 (1), Złotoś 5, Tobiasz 0.