vs

KS START MEBLE Dobrodzień - KS MUSTAF Blachownia

118:80

(27:23, 21:25, 34:13, 36:19)

W sobotnie popołudnie, 24 lutego 2018r. koszykarze STARTU MEBLE zaliczyli kolejne zwycięstwo w rozgrywkach III ligi. We własnej hali wysoko pokonali KS MUSTAF Blachownia, piątą drużynę w ligowej tabeli, różnicą 38 punktów. Mecz w I połowie nie zapowiadał aż tak wysokiej wygranej miejscowych. Zarówno w I, jak i w II kwarcie oglądaliśmy zacięte, wyrównane zawody i grę punkt za punkt. Po 20 minutach na tablicy widniał wynik 48:48. Jednak po zmianie stron na parkiecie pojawił się jakby odmieniony START, który znokautował drużynę gości, wyrabiając ponad 20 punktów przewagi jeszcze w III kwarcie. W ostatniej odsłonie podopieczni trenera Foltyna jeszcze docisnęli rywali do muru, dokładając kolejne kilkanaście punktów do stale zwiększającej się przewagi, która ostatecznie wyniosła 38 punktów. START zagrał dobrze na obu tablicach i choć nie wykorzystał swoich możliwości zza linii dystansowej, to sporo celnych akcji podkoszowych, czy rzutów z półdystansu oraz skutecznych kontrataków wystarczyło w tym meczu na pokaźne zwycięstwo. Następny mecz dopiero we wtorek, 13 marca 2018r. o godz. 19.30 w hali PSP w Dobrodzieniu z AZS POLITECHNIKĄ ŚLĄSKĄ Gliwice.

[W artykule protokół i zdjęcia z meczu]

KS START MEBLE Dobrodzień - KS MUSTAF Blachownia 118:80 (27:23, 21:25, 34:13, 36:19)