vs

KS START MEBLE Dobrodzień - Międzyszkolny Klub Sportowy Zabrze

91:73

(32:18, 17:16, 21:19, 21:20)

W zaległym pojedynku 3 ligi koszykarzy START pokonał we własnej hali MKS Zabrze różnicą 18 punktów. Wbrew pozorom nie było to łatwe spotkanie, które we wtorkowy wieczór, 6 lutego 2018r. mogło zakończyć się różnie, gdyby nie przytomność i doświadczenie w ostatniej kwarcie zawodników miejscowego klubu.  START na początku nieco zaspał, dając sobie rzucić 5 punktów z rzędu przez przyjezdnych, ale później już odrobił stratę i wyszedł na wysokie prowadzenie. I kwartę gospodarze zakończyli wynikiem 32:18. Jednak później mecz się nieoczekiwanie wyrównał, a START często zawodził, nie potrafiąc zdobyć punktów z wielu dogodnych pozycji, które sobie stwarzał. Dopiero agresywna gra w ataku i zmniejszenie straty przez rywali z Zabrza do 6 punktów w ostatniej kwarcie mocno pobudziły do gry zawodników Dobrodzienia i skutecznymi akcjami zawodników podkoszowych udało się uzyskać 18-punktowa przewagę, którą zakończyło się to spotkanie. Na taką postawę STARTU wpłynęła zapewne zacięta walka 2 dni temu w Raciborzu, w wygranym meczu na szczycie ligi, a wcześniej ponad 3 tygodnie przerwy w rozgrywkach. Cieszy jednak kolejne zwycięstwo i 2 punkty w ligowej tabeli. Następny mecz już w niedzielę, 11 lutego o godz. 17.00 w hali PSP w Dobrodzieniu z KKS-em Tarnowskie Góry. ZAPRASZAMY!

[W artykule protokół i zdjęcia z meczu]

KS START MEBLE Dobrodzień - Międzyszkolny Klub Sportowy Zabrze 91:73 (32:18, 17:16, 21:19, 21:20)

Punkty dla STARTU:

Kotlewski 20, Górnik 14 (1), Cieśla 13 (3), Bąk 12, Rybka 10, Czekaj 7, Desczyk R. 6, Desczyk D. 6, Płaczek 3 (1), Nowak 0.

Punkty dla MKS-u:
Wąsik 29 (1), Chudzik 14, Poloczek 11 (2), Kusyk 11 (1), Podulka 5 (1), Adamczak 2, Skowroński 1, Tobiasz 0, Kowalczyk 0, Spinczyk 0.