Dobrodzieński Portal Sportowy

Dobrodzieński Portal Sportowy

Facebook

START PUNKTUJE W RACIBORZU

      vs    

OFENSYWA Racibórz - KS START MEBLE Dobrodzień

76:89

(19:19, 19:26, 18:24, 20:20)

 

fot. Livia Nowak

Po ponad trzytygodniowej przerwie na parkiet wrócili nasi koszykarze i wrócili w dobrym stylu. W niedzielę, 4 lutego 2018r. w spotkaniu wyjazdowym w Raciborzu odnieśli kolejne zwycięstwo, umacniając się na fotelu lidera III ligi. Koszykarze raciborscy trudne warunki postawili tylko w I kwarcie, choć to START rozpoczął od prowadzenia 9:0. Jednak gospodarze stratę odrobili i wyszli na prowadzenie. W końcówce W. Kotlewski wyrównał i ta część gry zakończyła się remisem 19:19. Druga i trzecia kwarta zdecydowanie pewniejsza w wykonaniu STARTU. Przewaga sukcesywnie rosła, a gdy tylko rywale próbowali odrobić stratę, dobrodzieńscy gracze - Płaczek i Cieśla odpowiadali rzutami za 3 punkty i umacniali naszą drużynę na prowadzeniu. Szczególnie rozgrywający A. Płaczek zapadnie w pamięci miejscowych, gdyż w zaledwie 1 minutę trafił zza linii 6,75 aż 3-krotnie. Przewaga wynosiła momentami 20 punktów, jednak po 3 kwartach START prowadził już tylko 69:56.  W IV kwarcie OFENSYWA próbowała wszelkimi sposobami zmniejszyć stratę, szukając swojej szansy w kontratakach oraz rzutach z dystansu. Chwilami ta sztuka im się udawała, bo przewaga STARTU topniała do 9 punktów, zawsze jednak skutecznie odpowiadali gracze z Dobrodzienia. Mecz, który mógł się podobać zgromadzonej licznie w hali RAFAKO publiczności zakończył się 13-punktową wygraną STARTU, umacniając naszą drużynę się na szczycie tabeli. Kolejny mecz już wtorek, 6 lutego o godz.19.30 w Dobrodzieniu, w zaległej potyczce 12 kolejki z MKS Zabrze. ZAPRASZAMY!

[W artykule protokół meczowy i zdjęcia]

OFENSYWA Racibórz - KS START MEBLE Dobrodzień 76:89 (19:19, 19:26, 18:24, 20:20)

Punkty dla OFENSYWY:

Bednarek 17 (2), Szklarz 14 (2), Szwed 11 (1), Półtorak 11 (3), Szkurłat 11, Szalc 5 (1), Zwierzyna 3, Kampka 2, Jędrzejczak 2, Brudziana 0, Barski 0, Atłachowicz.
Trener - Ksawery Fojcik

Punkty dla STARTU:
Kotlewski 23 (1), Cieśla 21 (5), Płaczek 20 (5), Górnik 11, Rybka 6, Bąk 3, Kwasek 2, R. Desczyk 2, D. Desczyk 1, Nowak 0, Czekaj 0.
Prow. kpt. Tomasz Sikora

Sędziowie:
Krzysztof Woźniak
Małgorzata Gandor

 

Zdjęcia z meczu - FAN PAGE STARTU

Szkółki

Szkółka Piłkarska AS Dobrodzień Szkółka Koszykarska Basket Dobrodzień

Wydarzenia

Partnerzy

Kotarski Informatyka Raspberry Novelle Butik Online
Patronat honorowy:
Urząd Miejski w Dobrodzieniu DOKIS Stowarzyszenie Dobrodzień Potrzebującym Kulisy Powiatu ool24.pl
2019 © Dobrodzieński Portal Sportowy
Realizacja PORTALU: Kotarski Informatyka & Raspberry