vs

OFENSYWA Racibórz - KS START MEBLE Dobrodzień

76:89

(19:19, 19:26, 18:24, 20:20)

Po ponad trzytygodniowej przerwie na parkiet wrócili nasi koszykarze i wrócili w dobrym stylu. W niedzielę, 4 lutego 2018r. w spotkaniu wyjazdowym w Raciborzu odnieśli kolejne zwycięstwo, umacniając się na fotelu lidera III ligi. Koszykarze raciborscy trudne warunki postawili tylko w I kwarcie, choć to START rozpoczął od prowadzenia 9:0. Jednak gospodarze stratę odrobili i wyszli na prowadzenie. W końcówce W. Kotlewski wyrównał i ta część gry zakończyła się remisem 19:19. Druga i trzecia kwarta zdecydowanie pewniejsza w wykonaniu STARTU. Przewaga sukcesywnie rosła, a gdy tylko rywale próbowali odrobić stratę, dobrodzieńscy gracze - Płaczek i Cieśla odpowiadali rzutami za 3 punkty i umacniali naszą drużynę na prowadzeniu. Szczególnie rozgrywający A. Płaczek zapadnie w pamięci miejscowych, gdyż w zaledwie 1 minutę trafił zza linii 6,75 aż 3-krotnie. Przewaga wynosiła momentami 20 punktów, jednak po 3 kwartach START prowadził już tylko 69:56.  W IV kwarcie OFENSYWA próbowała wszelkimi sposobami zmniejszyć stratę, szukając swojej szansy w kontratakach oraz rzutach z dystansu. Chwilami ta sztuka im się udawała, bo przewaga STARTU topniała do 9 punktów, zawsze jednak skutecznie odpowiadali gracze z Dobrodzienia. Mecz, który mógł się podobać zgromadzonej licznie w hali RAFAKO publiczności zakończył się 13-punktową wygraną STARTU, umacniając naszą drużynę się na szczycie tabeli. Kolejny mecz już wtorek, 6 lutego o godz.19.30 w Dobrodzieniu, w zaległej potyczce 12 kolejki z MKS Zabrze. ZAPRASZAMY!

[W artykule protokół meczowy i zdjęcia]

OFENSYWA Racibórz - KS START MEBLE Dobrodzień 76:89 (19:19, 19:26, 18:24, 20:20)