vs

KS START MEBLE Dobrodzień - ŻORSKA AKADEMIA KOSZYKÓWKI Żory

136:72

(31:18, 33:17, 40:17, 32:20)

W ostatnim meczu przed własną publicznością w tym roku kalendarzowym, w sobotę, 9 grudnia 2017r. START wysoko pokonał 11-stą drużynę ligi - ŻAK Żory różnicą aż 64 punktów. Mecz od początku przebiegał pod dyktando miejscowych, którzy tym razem rozpoczęli od szybkiego prowadzenia 8:0, a I kwartę wygrali 31:18. Jeszcze lepiej na korzyść koszykarzy dobrodzieńskich potoczyły się kolejne kwarty, zakończone zdecydowaną różnicą punktową i właściwie ostatnia część gry, do której START przystąpił z przewagą 52 pkt. była już formalnością, pomimo to zwycięską 12 punktami. ŻAK to młoda, rozwojowa i dobrze poukładana drużyna, która jednak nie zawsze radziła sobie w walce pod koszami, a START przewyższał rywali wzrostem i siłą. W efekcie dobrej i skutecznej gry mamy wreszcie pewną i wysoką wygraną Dobrodzienia. W meczu nie wystąpiła dwójka naszych podstawowych graczy - Adrian Płaczek i Michał Czekaj, którzy leczą kontuzję, ale na boisku po długiej przerwie zobaczyliśmy Łukasza Bąka, zdobywcę 12 punktów. Cała drużyna STARTU zagrała równe i waleczne spotkanie, a na wyróżnienie zasługuje na pewno występ młodego Dominika Desczyka, który zdobył 9 punktów i był aktywny przez cały swój czas na parkiecie. Kolejny i zarazem ostatni pojedynek w tym roku już za tydzień w Katowicach z zespołem AZS II.

[W artykule protokół i zdjęcia z meczu]

KS START MEBLE Dobrodzień - ŻAK Żory
136:72 (31:18, 33:17, 40:17, 32:20)

Punkty dla STARTU MEBLE:

Cieśla Michał 31 (2), Kotlewski Wojciech 23 (2), Górnik Piotr 17(1), Kwasek Mariusz 17, Desczyk Rafał 13, Bąk Łukasz 12, Cieślak Michał 10, Desczyk Dominik 9, Nowak Marek 4.
Trener - Piotr Foltyn

Pukty dla ŻAK:
Żebrowski Miłosz 23 (5), Szady Bartłomiej 10, Sitek Paweł 9 (1), Wojciechowski Kacper 8 (1), Walkowski Kacper 8, Michalczuk Sebastian 5 (1), Golc Piotr 3, Klimek Bartosz 2, Makuła Paweł 2, Palczewski Piotr 2, Czubak Kacper, 0, Pietrzak Jakub 0.