Dobrodzieński Portal Sportowy

Dobrodzieński Portal Sportowy

Facebook

 EMOCJI CIĄG DALSZY

     vs    

KŚ AZS Gliwice - KS START MEBLE Dobrodzień

87:90

(19:20, 22:22, 25:21, 21:27)

 

fot. TOM

W niedzielę, 3 grudnia 2017r. dobrodzieńscy koszykarze zagrali w Gliwicach z drużyną POLITECHNIKI ŚLĄSKIEJ w ramach 9 kolejki III ligi. W drużynie STARTU do meczu nie mogli przystąpić aż trzej podstawowi zawodnicy - Michał Czekaj, Łukasz Bąk i Rafał Desczyk. Ich brak był na boisku dość widoczny. Po raz kolejny Dobrodzień rozpoczął mecz od straty, która tym razem wyniosła 5:0. Potem znów trzeba było gonić rywala i gdy ta sztuka się udała mecz stał się bardziej wyrównany i emocjonujący. Właściwie w każdej kwarcie oglądaliśmy grę kosz za kosz. Jak tylko zawodnikom Piotra Foltyna udało się stworzyć przewagę, gospodarze udanymi kontrami i rzutami z dystansu niwelowali stratę, a często też obejmowali prowadzenie. Dopiero w IV kwarcie, po celnych rzutach za 3 punkty W.Kotlewskiego (zdobywcy aż 30 pkt.) oraz skutecznie wykonywanych rzutach wolnych START nieco powiększył prowadzenie, którego, choć zostało zmniejszone w ostatnich sekundach, nie oddał już do końca meczu. Naszym zawodnikom należą się brawa za determinację i waleczność w końcówce meczu, która przyniosła po raz kolejny sporą dawkę sportowych emocji. Na szczęście dla naszej drużyny wszystko skończyło się pomyślnie i START z kompletem punktów lideruje w rozgrywkach. W sobotę, 9 grudnia we własnej hali zagramy o godz. 13.00 z ŻAK-iem Żory.

[W artykule protokół i zdjęcia z meczu]

KŚ AZS Gliwice - KS START MEBLE Dobrodzień 87:90 (19:20, 22:22, 25:21, 21:27)

Punkty dla AZS-u:

Piwowarczyk 14, Grzegorzewski 13, Łukaszczykiewicz 13 (2), Dukland 12 (3), Kaniewski 10 (1), Kuśmierz 9, Wania 8, Matysiak 6, Wąsowicz 2.
Trener - Kamil Wania

Punkty dla STARTU MEBLE:
Kotlewski 30 (3), Cieśla 16 (1), Górnik 14, Kwasek 14, Płaczek 10 (2), Desczyk D. 4, Rybka 2, Nowak 0, Cieślak 0.
Trener - Piotr Foltyn

Sędziowie:
Mateusz Wawrzyński
Krzysztof Woźniak

Hala OSiR w Gliwicach

Wojciech Kotlewski zdobył 30 punktów, biorąc po raz kolejny ciężar gry na siebie, szczególnie w II połowie meczu.

 

Zdjęcia z meczu - FANPAGE STARTU MEBLE

Szkółki

Szkółka Piłkarska AS Dobrodzień Szkółka Koszykarska Basket Dobrodzień

Wydarzenia

Partnerzy

Kotarski Informatyka Raspberry Novelle Butik Online
Patronat honorowy:
Urząd Miejski w Dobrodzieniu DOKIS Stowarzyszenie Dobrodzień Potrzebującym Kulisy Powiatu ool24.pl
2019 © Dobrodzieński Portal Sportowy
Realizacja PORTALU: Kotarski Informatyka & Raspberry