vs

KS START MEBLE Dobrodzień - MKKS Rybnik

87:76

(12:26, 20:13, 33:18, 22:19)

Kolejną dawkę emocji dostarczyli dobrodzieńscy koszykarze swoim kibicom podczas odbywającego się w sobotę, 25 listopada 2017r. meczu przeciwko MKKS-owi Rybnik. Mecz 8 kolejki we własnej hali, w której nasi zawodnicy czują się pewnie, gdyż są niepokonani od ponad 2 lat, już od początku wskazywał, że rywale nie przyjechali po łatwą przegraną, a START grając nonszalanckie akcje, zbyt szybko chciał zapanować na boisku. Niestety wyszło odwrotnie. Rozpoczęło się od 2 trafień za 3 punkty gości, którzy po kolejnych akcjach i ok. 3 minutach gry prowadzili już 12:2. Nie był to jeszcze wystarczająco zimny prysznic dla STARTU, gdyż Rybniczanie nadal pewnie punktowali i przewagi nie oddali do końca I kwarty, a wygrali ją 26:12. W II ćwiartce zanim START rzucił się do odrabiania straty, przewaga Rybnika wynosiła nawet 16 pkt. Nadal jednak szwankowało kilka elementów w grze zarówno ofensywnej jak i w obronie, co goście notorycznie wykorzystywali. Dopiero po zmianie stron, kiedy w przerwie surowa rozmowa trenera z zawodnikami nieco poskutkowała, na boisku oglądaliśmy taki START, do którego się przyzwyczailiśmy. Pod wodzą rewelacyjnego w tym dniu Wojciecha Kotlewskiego reprezentanci Dobrodzienia wyrównali stan spotkania, a w końcówce III kwarty wyszli na 8-punktowe prowadzenie. I gdy wydawało się, że mecz jest już pod kontrolą STARTU, przyjezdni ponownie zagrali skutecznie i doszli do stanu 65:63. Na szczęście gospodarzy wyróżniający się niebywałą kondycją Michał Cieśla w IV kwarcie skutecznie kończył kontrataki i trafiał rzuty wolne. W swój rytm rzutowy wszedł także Adrian Płaczek i po 2 jego akcjach z dystansu i jednej Piotra Górnika START ponownie powiększył przewagę, której nie oddał już do końca spotkania. Równo z końcowym gwizdkiem sędziego A. Płaczek po indywidualnej akcji trafia jeszcze jedną "trójkę" i START pieczętuje swoją ósmą wygraną w lidze różnicą 11 punktów. Na słabsze momenty gry STARTU zapewne wpłynął brak podstawowych graczy - Michała Czekaja i Łukasza Bąka (obaj leczą kontuzje) oraz skrzydłowego Mariusza Kwaska. Kolejny mecz już w przyszły weekend w Gliwicach z tamtejszą POLITECHNIKĄ.

[W artykule protokół i zdjęcia z meczu]

KS START MEBLE Dobrodzień - MKKS Rybnik 87:76 (12:26, 20:13, 33:18, 22:19)

Punkty dla STARTU MEBLE:

Kotlewski 26 (3), Cieśla 23 (1), Górnik 11 (1), Rybka 10, Płaczek 9 (3), Desczyk R. 6, Cieślak 2, Nowak 0, Desczyk D. 0.
Trener - Piotr Foltyn

Punkty dla MKKS-u:
Królikowski 20 (4), Kosiorowski 12 , Twaróg 9 (1), Kuśka 8, Sidor 6, Sładek 6 (2), Tomko 6, Sikora 6, Rakszawa 3 (1), Wojaczek 0.