vs

KKS Tarnowskie Góry - KS START MEBLE Dobrodzień

67:103

(18:32, 12:19, 12:18, 25:34)

W niedzielę, 29 października 2017r. w meczu na szczycie III ligi START znakomicie zaprezentował się w Tarnowskich Górach, wygrywając z tamtejszym KKS-em aż 36 punktami. Zwycięstwo uzyskane dzięki bardzo dobrej skuteczności, szczególnie z dystansu, a także solidnej, przemyślanej grze w niemal każdym aspekcie pozwoliło na bardzo korzystną sytuację w ligowej tabeli, w której START umacnia się na fotelu lidera. Cała drużyna trenera Foltyna zasłużyła na uznanie, a rewelacyjnie spisali się - Rafał Desczyk - "król" przechwytów w tym meczu oraz Michał Czekaj, który 7 razy pogrążył gospodarzy zza linii dystansowej za 3 punkty. W spotkaniu niestety, nie mógł wystąpić z powodu kary dyscyplinarnej nasz środkowy Łukasz Bąk. START rozpoczął mecz z ogromną koncentracją i animuszem, a przewaga wyrobiona po I kwarcie była sukcesywnie powiększana przez kolejne minuty meczu, aż do końcowego gwizdka. Widać było, że koszykarze dobrodzieńscy są w formie, grają na luzie, są skuteczni i potrafią zaskoczyć przeciwnika. Ktokolwiek wszedł na parkiet dał dobrą zmianę. Miejmy nadzieję, że podobnie będzie w kolejnym hicie ligi w sobotę, 4 listopada, kiedy START podejmie u siebie AZS Katowice. ZAPRASZAMY!

[W artykule protokół i zdjęcia z meczu]

KKS Tarnowskie Góry - KS START MEBLE Dobrodzień 67:103 (18:32, 12:19, 12:18, 25:34)

Punkty dla KKSTG:

Wilkin 10, Błaszczyk 10 (2), Nikiel 7, Podgórski 7, Gambusz 7, Kołodziejczak 6 (1), Kobek 6, Czompelik 5 (1), Stolarski 3 (1), Gołuchowski 3 (1), Sapiński 3 (1), Wandzik.
Trener - R.Kuciński
Asystent trenera - M.Zalewski

Punkty dla STARTU MEBLE:

Czekaj 24 (7), Kotlewski 20 (1), Górnik 18 (1), Cieśla 17 (2), Płaczek 6 (2), Cieślak 6 (1), Desczyk R. 5, Kwasek 4, Rybka 2, Desczyk D. 1, Nowak 0.
Trener - Piotr Foltyn

Sędziowie:
Paweł Lis
Piotr Sadzyński

Hala sportowa w Tarnowskich Górach

Michał Czekaj (z nr 6) zaczarował rywala swoimi akcjami zza linii 6,75. Do 7 minuty meczu miał już 4 "trójki" na koncie, a w całym meczu trafiał 7-krotnie

Rewelacyjnie spisywał się kapitan dobrodzieńskich koszykarzy Rafał Desczyk (z nr 5), popisując się wieloma spektakularnymi przechwytami piłki, czym demontował ofensywę gospodarzy i napędzał kontrataki. Wraz z Mariuszem Kwaskiem świetnie zastąpili pod koszem naszego nieobecnego centra Łukasza Bąka