vs

KS START MEBLE Dobrodzień - MKS Strzelce Opolskie

126:54

(40:20, 26:11, 28:11, 32:12)

Trzycyfrowym wynikiem na korzyść STARTU zakończyło się spotkanie 2 kolejki III ligi koszykarzy, które odbyło się w sobotę, 7 października 2017r. w dobrodzieńskiej hali sportowej PSP. Rywale ze Strzelec narzucili od początku spotkania mocne tempo gry, grali zdecydowanie i dość skutecznie. Jednak nie wystarczyło to, aby dorównać mocniejszym fizycznie i dobrze dysponowanym rzutowo koszykarzom STARTU. Miejscowi kontrolowali spotkanie, wyrabiając przewagę z każdą minutą gry. Jedyne, co można zarzucić dobrodzieńskim graczom w I połowie, to zbyt dużo swobody w defensywie, co rywale doskonale wykorzystywali. W II połowie obrona nieco się poprawiła, a w akcjach ofensywnych oglądaliśmy sporo widowiskowych zagrań ze strony STARTU. Ostatecznie START rozbił przyjezdnych ze Strzelec Opolskich różnicą aż 72 punktów. To drugie zwycięstwo Dobrodzienia w lidze, a już za tydzień mecz wyjazdowy 3 kolejki z MCKS Czeladź.

[W artykule protokół meczowy i zdjęcia z meczu]

KS START MEBLE Dobrodzień - MKS Strzelce Opolskie 126:54 (40:20, 26:11, 28:11, 32:12)

Punkty dla STARTU MEBLE:

Cieśla 23 (1), Bąk 19 (1), Kwasek 18, Płaczek 14 (4), Górnik 12 (1), Rybka 11, Kotlewski 10, Desczyk R. 7, Desczyk D. 6, Czekaj 5 (1), Nowak M. 1, Cieślak 0.
Trener - Piotr Foltyn

Punkty dla MKS-u:
Nadybski A. 14 (2), Kutek 10 (1), Bartczak 8, Damaszek 7 (1), Wieczorek 7, Szafer 4, Kacperak 4, Kuzio 0, Dulniawka 0, Brachaczek 0.